Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Идиоти за съжаление има навсякъде. А в кооперациите се концетрира броят им и стават такива неща.
И аз преди близо 3 години проверявах що за съседи са край апартамента, който в последствие и купих. Уж всичко идеално - над и под апартамента - млади хора с по 1 бебе. Отстрани отново млади, на моята възраст. Тишина, спокойствие, входа сравнително чист и поддържан, мазите чисти.
Но идилията/демо версията явно е била за първите няколко месеца. После се започна:
- хвърляне на дърва от входната врата на апартамента директно в коридора (под нас) в 5:45-6 сутринта и така поне 5-10 минути достатъчно да се събудиш и разсъниш; - това е всяка зима. Оказа се под нас, че съседите са от Силистра. Като слезеш да им направиш забележка, отговора е дебилен и нахален поглед "Какви дърва?".
- разходки с токчета в 6:30 сутринта по коридора в апартамента отстрани, който граничи с нашата спалня;
- пушене на общата площадка зимата, есента и пролетта, а през лятото - от терасата -> всичко влиза в апартамента ни;
- блъскане и разтягане на дивани и легла всяка вечер от 22 до 24:00;
- пържене на мазнотии по терасите от 18:00 до 24:00 вечерта - почти няма тераса, която да не е превърната в нещо, наподобяващо кухня;
- тряскане на асансьорната врата денонощно;
- оставяне на торби с боклуци по общата площадка за по половин до 2 дни докато стопанина им събере нужната енергия да иде да ги изхвърли в контейнера до блока;
- над нас тъй като отново терасата е кухня (която се наводни веднъж поради спукване на тръба), са набити шишове по протежение на фасадата на целия апартамент и се простират гащи, родопски одеала...прекрасна гледка за живеещите отдолу - т.е. нас;
- големи мъже (безработните синчета, живеещи при мама и тати, нищо че са на по 30 години) ритат топка на паркинга и често топката се удря по колите;
- краде се вода за да си поливат дворовете;
- краде се нафта и се складира по мазите.

Допълнителен бонус е, че паркинга е тесен и още втората седмица лайсната и бронята на колата ми бяха осуркани от таксита, а отстрани вратите - със следи от удари от други врати.

Това с простирането го прекратих след няколко люти скандала - сега си простират най-много бельо и чорапи. Онези с дървата...започнаха и да си пускат телевизора силно след като се накрещят двамата... с тях оправия няма. С тези отстрани - също.
Забележките не помагат, кавгите също.
Междувременно влязохме в новините на Нова и БТВ, понеже единия син на съседа отстрани се напи с баща си и гръмна с въздушната пушка на баща си едно циганче в гърдите, което в този момент е имало нещастието да мине покрай блока с други свои приятелчета (на детето му няма нищо сериозно, само одрасквания).

После ме питайте пак като в съседната тема, какво е жилището, в което бих желал да живея. Ами... няма да е апартамент, определено!
Не ми е първият, но съм живял преди това и в къща (винаги като собственик, а преди и като син на собственик), и няма база за сравнение!

Живея в къща'
- всички съседи ползват нашия контейнер за боклук (по-голям е) и си нямаш на идея какви мизерии изхвърлят и после котките разнасят.
- съседа през 3 къщи всяка сутрин си пуска кучето и идва да дразни нашето на вратата и се почва едно лаене.
- съседа събрал листата и ги запалил в двора си вместо да ги изхвърли
....
единствения вариант за мен е да нямаш съседи.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни н

Снощи полицая каза, че имали само 2 коли за цялото РПУ и като цяло ги търсели за какви ли не глупости - котки, кучета избягали и т.н. Абе жалка работа.

Да, глупости за тях, защото много добре се оправят със сериозните престъпления. :) За това сме в една много мирна и спокойна държава, защото са се специализирали във "важните" случаи. :) Чак ме напъва яко смях като звънна на 112 и оператора ми заобяснява колко нищожен е проблема и как екипите са на по-важни задачи. Разбирайте банички, спане по паркове и други такива. :) И колкото и странно да им се виждат тия "глупости", често прерастват в разправии и някои от тях в сериозни престъпления - побоища, саморазправи, вандализъм. Няма невинни и безпроблемни случаи. Не им знам кривите статистики, но моите са, че над 80% от вече започнат проблем на битово ниво преминава в сериозен, особено ако има и предистория. И какво ще прави полиция с кучета? Нали 112 разпределя важността и към кой да се обърнат при конкретния случай. Между другото, няма да се учудя, ако от 112 пращам на сигнал за пожар полиция. :)
 
Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

единствения вариант за мен е да нямаш съседи.

Говори ми. Добре, тия хора нямат ли елементарна култура? Как може да правиш мизерии на съсед. Не знаеш кога и къде ще ти се наложи да ти помогне. И няма да има никой друг. виждал съм такава ситуация, кофти е ако преди това сте се мразили или правили мизерии. А ти бате, лесно можеш да си решиш проблема - особено с контейнера и котките. А кучето...там решения бол.
 
От: Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Говори ми. Добре, тия хора нямат ли елементарна култура? Как може да правиш мизерии на съсед. Не знаеш кога и къде ще ти се наложи да ти помогне. И няма да има никой друг. виждал съм такава ситуация, кофти е ако преди това сте се мразили или правили мизерии. А ти бате, лесно можеш да си решиш проблема - особено с контейнера и котките. А кучето...там решения бол.

Слушам .
 
От: Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Слушам .

По малък контейнер и го вкарай у вас зад оградата и му сложи капак да не се разнася.

За кучето - вържи го някъде където другото няма да го види.
 
Re: От: Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

По малък контейнер и го вкарай у вас зад оградата и му сложи капак да не се разнася.

За кучето - вържи го някъде където другото няма да го види.

Ее, чак пък в тях. :) По-скоро предупреди с табелки. А, ако продължават - намери му място при тях да го плеснеш, те да си гледат смръдните, да видят дали е приятно. Ако не им е, бързо ще разберат какъв в проблема, защото някои схващат по трудния начин, да не кажа повечето. :)

А за кучето...никакво отстъпване. Това не е даване на урок. Идеята е кривата страна да си вземе поука. Не ти да си прибираш кучето, а да накаращ другото да не припарва. И как така пускаш куче без надзор по къщите? Или му "обясни приятелски" на кучето защо твоя район трябва да му е табу....В интерес на истината животно по-лесно се възпитава. :)
 
От: Re: От: Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи.

Ее, чак пък в тях. :) По-скоро предупреди с табелки. А, ако продължават - намери му място при тях да го плеснеш, те да си гледат смръдните, да видят дали е приятно. Ако не им е, бързо ще разберат какъв в проблема, защото някои схващат по трудния начин, да не кажа повечето. :)

А за кучето...никакво отстъпване. Това не е даване на урок. Идеята е кривата страна да си вземе поука. Не ти да си прибираш кучето, а да накаращ другото да не припарва. И как така пускаш куче без надзор по къщите? Или му "обясни приятелски" на кучето защо твоя район трябва да му е табу....В интерес на истината животно по-лесно се възпитава. :)

80 годешен комунист (демек тъп като галош) кво да му обясняваш? Осен да го набиеш, ама на тия години освен да хвърли топа друго няма стане.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Купете си остров в Гърция като Лео Ди Каприо. Сега е модерно , пък и нямате съседи. Вдигате си една бара4ка да сте на сушина и това е.
Колкото по малко съседи - толкова по малко проблеми. Едно е да имаш един срещу теб и по един от всяка страна при къщата и друго е да имаш 20+ в блок.....
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Купете си остров в Гърция като Лео Ди Каприо. Сега е модерно , пък и нямате съседи. Вдигате си една бара4ка да сте на сушина и това е.
Колкото по малко съседи - толкова по малко проблеми. Едно е да имаш един срещу теб и по един от всяка страна при къщата и друго е да имаш 20+ в блок.....

къщата ни е на ъгъл и срещу нас има поляна и дефакто нямам нито един съсед с който да имам пряк контакт.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

къщата ни е на ъгъл и срещу нас има поляна и дефакто нямам нито един съсед с който да имам пряк контакт.

Ако беше на остров , щеше да си заобиколен от вода - няма как някой да дойде да си разхожда кучето на твоя остров :D
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

И аз имам много съседи, ама такива проблеми нямам. При мен има проблеми единствено с разни временни субекти. Но сте прави за къщата, това е най-добрият вариант.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Ако беше на остров , щеше да си заобиколен от вода - няма как някой да дойде да си разхожда кучето на твоя остров :D

Там е работата ,че не го разкарва а пуска свободно да бяга по 2 часа.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

като го помоля да спре, защото е късно и т.н. той с малко уговорки я спира и вика, че съм бил свестен и готин, защото го моля човешки

Когато аз отидох веднъж и съвсем културно помолих в 1 сутринта да са по-тихи, борчето насреща ми се скара, каза ми да вървя да спя в някоя друга стая, ако не искам да слушам как се забавляват, а ако не искам, то да вляза с тях на по ракия.. във вторник вечерта... разбирам да бе петък/събота...
 
Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Много си компетентен по тия въпроси! Много ясно, че ще го занимават и тая глупост, че не ги взимат насериозно тези скандали въобще не е вярно. Ако се заведе дело, много ясно, че ще го викат човека да разкаже пред съдия, казвам го от личен опит, така че без да сте преживели нещо подобно не се изказвайте!
Спокойно, такива цигански изцепки никъде не ги взимат на сериозно.
Ако те пита дали си давал показания - кажи му, че са те принудили, но въпреки това си написал максимално добри неща за него. Нека се радва.

И двамата имат някакви психически проблеми, затова трябва да внимаваш с такива защото не знаеш кога ще им щракне нещо в празните кратуни (особено на единия).
Когато общуваш с психично болни трябва да си малко психиатър. Иначе най-добрия вариант е да не общуваш с (и дори познаваш) подобни типове.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Вземете оправете заглавието, че това "между съседски" ще зи извади очите. Пише се заедно.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Съберете човека с някоя мома от далечен квартал, изненадайте го с романтична вечеря - ще ви косва там по 5 лв да му съберете на човека свещи, печено пиле и бутилка вино. Като се влюби, ще мисли по друг начин. Ако пък вземе и да забременее момата, сигурно уредбата ще я даде в най-близката заложна къща, за да си плати старите актове. В същото време му викайте редовно полиция, нека се трупат тези задължения. Явно е ларш и парите му са излишни, не е гладен. Нахранетето го като изнамерите връзка с работодателя му да го прати на борсата за известно време, може и да се позамисли откъде изгрява слънцето. Може да му сложите и един капан за мечки пред вратата. Какво толкова, ще полежи малко в болница и ще понакуцва известно време, което няма да му е проблем да завърти отново копчето на волумето на макс. Остава да се погрижите и за ръцете му - една по една... Въображението оставам на вас! :lol:
 
Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Там е работата ,че не го разкарва а пуска свободно да бяга по 2 часа.

Трябва да възпиташ песа, според мен. При мен предстои нещо такова на моята улица на едно пумиярче, което до преди месец му давах кокали. Само бой вече. :)
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Аз пък имам проблем с пушачите, защото живея точно на ъгъла на блока и от тези, които пушат по прозорцети, дима идва към стаята. Няма какво да им се каже, защото все пак не е незаконно да се пуши на прозорец, но си е гадно. Да не говорим, че е точно до спалнята и лятото като съм на отворен прозорец се усеща, а гадовете пушат и през нощта.

Направи си простор и сложи някоя и друга цедяща дреха. :)
Иначе няма как да направиш по въпроса.
 
Re: От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Направи си простор и сложи някоя и друга цедяща дреха. :)
Иначе няма как да направиш по въпроса.

Да, това е начин. И кофтито е, че като пушачи на прозорец навиците им клонят да на си вкарват фасовете вътре, а направо през прозореца. Това е още по-лошото. За това е хубаво да си поговорите и после действаш. Преди няколко дни аз лично предупредих едни съседи пред магазин до нас, че ако скапания им пес (бездомно куче) реши пак да се пуска смело към мен или някои мой познат или роднина, ще вирне крака. Не е заплаха, а предупреждение. ;) Но може по-лекинго да действате с предупрежденията, защото някой го взимат лично и като закана. А ти реално им обясняваш, че не е ОК и да вземат мерки.

А още преди 3 месеца жената предупреди да не си изхвърлят космите и гадориите през прозореца, защото пада на прането и телата на климатиците и те спряха. Просто има някакви неща, които не са редни и ако не им кажеш, продължават да ги правят, защото им е по-лесно. Пуша долу пред блока, а те не могат да си сипят шита в кофите в тях. Това не е много добре говорещо за тях. Освен, че спряха, вече почнаха да се замислят и за някакви такива елементарни неща.
 
От: Между съседска саморазправа, даване на показания и безсънни нощи...

Има маняци кучета, дето ядат фасове. Разказвано ми е и потвърдено от други, че това е реалност. Пушат си на определено място, кучето при хвърлянето на фаса го лапва и гълта с удоволствие. Не е по*но филм, а явно действителност! Въпрос на дресировка...
 

Горе