Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Има една много интересна и полезна според мен книга в два тома- Бизнес предприемачество на Кирил Тодоров. На първо време я прочети нея, смятам че ще ти е от полза. Той е ръководител на катедра Предприемачество в УНСС и преди ако не се лъжа и организираше някакви курсове . Ако си решил да се развиваш в тази област, може и да се запишеш това да учиш

Малко офтопик: ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Не разбирам кое точно е смешното?
 
Пълниш главата на човека с глупости. Книгите не струват, а са преписвани давайки определени нерелевантни и неприложими примери. Кирил Тодоров също никога не е имал собствен бизнес, а е обикновен теоретик, който няма един реален ден в бизнеса.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Сега си на 18 и имаш математическа гимназия, което е супер основа. За да имаш изобщо някакъв свободен ход ти трябва още едно умение. Трябва да говориш английски, така ще имаш достъп до стоки, финансиране и знания, до които средния предприемач в България няма и няма да питаш по темите дали внасяме и продаваме стоки от алиекспрес защото това е най-ограниченото нещо, което можеш да направиш.
Относно книги, не ти препоръчвам никоя книга на роден автор. Или са неадекватни, или са чисто теоретични. Също не ти препоръчвам и книги писание за масата като тази на Кийосаки. Не ти препоръчвам и преводни книги защото преводачите ни не са специалисти в бизнеса и нямат идея какво пишат.

С две думи, ако не знаеш английски почвай от утре. Оттам нататък обясни на хората тук какво те влече и ако е в моята компетенция можем да ти отворим една тема специално за теб да ти пиша вътре стъпки, насоки, хем и другите да гледат да цапат темата.

И още нещо, наистина във форума има хора на по 30, 40 и повече години с бизнеси, но внимавай има и по-малки от теб тарикатчета дето много им знаят балалайките и само ще те объркат.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Като за начало добре е да знаеш какви хора стоят зад писаниците си във форума.
Бате Бойко каза, че ще научи внучето си на най-важното в живота - да спортува и да учи езици. Би ли приел съвета на бате ти Бойко?
Аз като средно Ентелигентен човек бих те посъветвал да се учиш от грешките си, но живота е твърде кратък да минеш през всички грешки, затова се учи и от чуждите (понякога са описани в книги).
А колкото до книгите... ако ти е интересно чети. Няма да загубиш нищо освен време (моля тези, които ще кажат времето е пари да си го спестят).
Малко от моя скромен (наистина скромен) опит - топлата вода в дадена насока/ниша/тема е открита от доста години, не е нужно да я откриваш по метода проба-грешка, а просто да ПРОЧЕТЕШ от книга.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Сега си на 18 и имаш математическа гимназия, което е супер основа. За да имаш изобщо някакъв свободен ход ти трябва още едно умение. Трябва да говориш английски, така ще имаш достъп до стоки, финансиране и знания, до които средния предприемач в България няма и няма да питаш по темите дали внасяме и продаваме стоки от алиекспрес защото това е най-ограниченото нещо, което можеш да направиш.
Относно книги, не ти препоръчвам никоя книга на роден автор. Или са неадекватни, или са чисто теоретични. Също не ти препоръчвам и книги писание за масата като тази на Кийосаки. Не ти препоръчвам и преводни книги защото преводачите ни не са специалисти в бизнеса и нямат идея какво пишат.

С две думи, ако не знаеш английски почвай от утре. Оттам нататък обясни на хората тук какво те влече и ако е в моята компетенция можем да ти отворим една тема специално за теб да ти пиша вътре стъпки, насоки, хем и другите да гледат да цапат темата.

И още нещо, наистина във форума има хора на по 30, 40 и повече години с бизнеси, но внимавай има и по-малки от теб тарикатчета дето много им знаят балалайките и само ще те объркат.

Знам английски на едно много добро ниво.Влече ме с една дума всяко нещо,от което могат да се изкарват пари.Като започнем от продаване на сладолед до инвестиране на стоковата борса или в ценни книжа.Готов съм да започна от някъде,откъдето и да е!
 
От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Знам английски на едно много добро ниво.Влече ме с една дума всяко нещо,от което могат да се изкарват пари.Като започнем от продаване на сладолед до инвестиране на стоковата борса или в ценни книжа.Готов съм да започна от някъде,откъдето и да е!

започни от интернет маркетинга. това е една от малкото сфери, където можеш да изкараш много пари само със знания и с ограничен финансов ресурс. успех
 
От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

започни от интернет маркетинга. това е една от малкото сфери, където можеш да изкараш много пари само със знания и с ограничен финансов ресурс. успех

Internet marketing-изглежда интересно,как мога да изкарвам някакви пари от това.Ако е възможно дори и да изкарвам по 2 лева на месец не е проблем.Готов съм да се уча.Още сега почвам да чета за internet marketing-a!
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Никой не взима насериозно съвсем неопитните.Често се опитват да ги смачкат.Според мен,за да намериш човек който да ти помогне трябва да тръгнеш сам.Оформи силен характер.Стани добър в нещо.Изгради нещо.За да те вземе някой на сериозно трябва да види нещо в теб.То е като при спорта,ще ти обърнат внимание когато видят някакъв потенциал в теб.Не се учи от всеки.Повечето хора само могат да ти навредят.Направи така ,че да имаш избор и търси твоя човек.Това ,че си много млад може да бъде голям плюс.Много от хората постигнали нещо харесват нахъсани младоци.Предполагам ,че виждат себе си като млади или пък своите деца.Има много хора на които децата им тръгват в друга посока.Направи така ,че да имаш собствен път.Дори да работиш за някой друг,нека бъде за малко.Не се отклонявай от пътя си.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

skypurple - работил ли си досега някъде, във ваканцията? Ако не си - това лято отиди да работиш в някоя фирма. Без значение къде, да кажем - на морето. Поработи два месеца, нека да те експлоатират като вол и да ти платят малко пари, а ако имаш късмет - "боса" на фирмата да ти удържи от заплатата. Направиш ли го - гарантирам ти, че ще спечелиш и научиш много повече, отколкото всички тези бизнес книги, които си прочел!
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

skypurple - работил ли си досега някъде, във ваканцията? Ако не си - това лято отиди да работиш в някоя фирма. Без значение къде, да кажем - на морето. Поработи два месеца, нека да те експлоатират като вол и да ти платят малко пари, а ако имаш късмет - "боса" на фирмата да ти удържи от заплатата. Направиш ли го - гарантирам ти, че ще спечелиш и научиш много повече, отколкото всички тези бизнес книги, които си прочел!

Да,това лято ще работя.Ако всичко мине добре ще събера някакъв стартов капитал,който после мога да го инвестирам някъде.
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Да,това лято ще работя.Ако всичко мине добре ще събера някакъв стартов капитал,който после мога да го инвестирам някъде.

Евала младеж, ровиш в код в тази тема https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=7074&p=788092#post788092

Или разбираш от туй онуй, т.е. имаш шансове за успех. Или се стараеш да си полезен, т.е. отново имаш шансове за успех. Браво!
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Разбирам съвсем малко в тази област,по-скоро се опитах да бъда полезен,като потърсих в чуждестранен сайт и преведох малкия текст.

ПС: Направих си план за действие,в книгите,които прочетох пишеше,че е много важно да имаш план за действие,ако искаш да успееш.
1.Научавам тънкостите на онлайн маркетинга(чрез много четене,ровене в интернет,безплатни семинари и т.н)
2.След като науча малко или много започвам да го правя безплатно.
3.Ако хората са доволни и ако наистина си върша работата като хората,ще започна да го правя за пари.
4.Създавам си някаква страница и с натрупаните знания и опит я популяризирам.
5.Продължавам да създавам страници и да ги правя известни с годините.
6.Събирам достатъчно пари,за да направя по-голям проект.
7.Започвам да инвестирам.

Срок за изпълнение на целия план:4 години
Сума пари,която се надявам да събера през тези години: 20 000лв.

8.Финална цел да пусна акциите на компания,която аз съм основал на борсата.
 
Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Евала младеж, ровиш в код в тази тема https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=7074&p=788092#post788092

Или разбираш от туй онуй, т.е. имаш шансове за успех. Или се стараеш да си полезен, т.е. отново имаш шансове за успех. Браво!

Copy/paste му се отдава, но едно че кода е за стара версия друго, че не е това начина.
Всеки може да потърси на американски в Гугъл и да отвори първия резултат и да удари един copy/paste.
 
Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Разбирам съвсем малко в тази област,по-скоро се опитах да бъда полезен,като потърсих в чуждестранен сайт и преведох малкия текст.

ПС: Направих си план за действие,в книгите,които прочетох пишеше,че е много важно да имаш план за действие,ако искаш да успееш.
1.Научавам тънкостите на онлайн маркетинга(чрез много четене,ровене в интернет,безплатни семинари и т.н)
2.След като науча малко или много започвам да го правя безплатно.
3.Ако хората са доволни и ако наистина си върша работата като хората,ще започна да го правя за пари.
4.Създавам си някаква страница и с натрупаните знания и опит я популяризирам.
5.Продължавам да създавам страници и да ги правя известни с годините.
6.Събирам достатъчно пари,за да направя по-голям проект.
7.Започвам да инвестирам.

Срок за изпълнение на целия план:4 години
Сума пари,която се надявам да събера през тези години: 20 000лв.

8.Финална цел да пусна акциите на компания,която аз съм основал на борсата.

Това цялото насила не става, не ти ли се отдава, не те ли влече нищо няма да стане.
 
От: Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Кой е казал,че не ме влече?
 
От: Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Copy/paste му се отдава, но едно че кода е за стара версия друго, че не е това начина.
Всеки може да потърси на американски в Гугъл и да отвори първия резултат и да удари един copy/paste.

Просто се опитах да бъда полезен! :)
 
От: Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Херо мама му стара, как може да си толкоз дебелокож. Не е важно дали така се прави или дали е полезно това, което е направил. Важното е, че прави демонстрация на желанието си не само да получава от нас, но и той да даде.
 
Re: От: Re: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Херо мама му стара, как може да си толкоз дебелокож. Не е важно дали така се прави или дали е полезно това, което е направил. Важното е, че прави демонстрация на желанието си не само да получава от нас, но и той да даде.

Все едно аз почна да давам съвети по карате. За да даваш съвети най-малкото трябва да си поне на 90% сигурен какво говориш.
 
От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Срок за изпълнение на целия план:4 години
Сума пари,която се надявам да събера през тези години: 20 000лв.

За да имаш накрая 20 бона, трябва реално да изкараш доста повече :) Когато започнеш да изкарваш ще влезеш в режим на "Я да си купя това... и онова... и другото!" и няма да разбереш как заминават. Но това не е най-страшното. Когато започнеш да изкарваш добри пари, приятелите, роднините и даже далечните приятели веднага те надушват и започват да ти искат заеми за каквото им хрумне. Заеми, които няма да имат намерение да ти връщат :)
 

Горе