Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Да,това лято ще работя.Ако всичко мине добре ще събера някакъв стартов капитал,който после мога да го инвестирам някъде.

Нямам предвид стартов капитал, за друго ти говорех. Да, и парите не са маловажни, но далеч по-ценно е, че така ще придобиеш знания, умения. Ако нищо не научиш от лятната работа а само изкараш пари - това е загубено време.
 
От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Ами ще продавам пици,от което едва ли ще науча много.Но пък и ще се обучавам в свободното си време(вместо да ходя на дискотеки,излизания).Ще работя за 750лв 7 пъти в седмицата.По-скоро целта на тази работа е да се науча да бъда малко по-самостоятелен,а и да видя как стоят нещата в реалния живот.Поздрави!
 
От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Ами ще продавам пици,от което едва ли ще науча много.

Напротив, може да научиш много, но още си малък да ги разбереш тези неща. Вече ти казаха в темата - трябва да минат години опит и може би няколко провала... даже и тогава не е сигурно дали ще успееш. Това не е за всеки.
 
Re: От: От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Напротив, може да научиш много, но още си малък да ги разбереш тези неща. Вече ти казаха в темата - трябва да минат години опит и може би няколко провала... даже и тогава не е сигурно дали ще успееш. Това не е за всеки.

Много правилно и не се отказвай след първия провал. Ако ще ставаш предприемач, научи се да посрещаш и провалите. :)
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

научи се да продаваш. дори и пици. постави си за цел да продаваш двойно повече пици от предшественика ти(предполагам че ще продаваш пици на парче и от теб ще зависи продажбата). научиш ли се да продаваш всичко ще е много по-лесно...

научи се да спестяваш. особено в началото ще ти е много необходимо. няма значение колко пари ще изкараш, въпроса е да не ги похарчиш по кръчми и техника.

научи се да губиш. дори и всичките ти спестени пари да загубиш с един опит в бизнеса и да си кажеш, защо така се случва, с тези пари можеше 5 години да си живея по дискотеките и да карам бмв, трябва да започнеш от 0-та отново. няма как да стане без съмнения и главоблъсканица. но никой не ти е казал че ще е лесно, нали?
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Отначало се чудих дали да пусна тази тема,защото си мислих,че ще бъде залята от негативни коментари.Но сега виждам колко е "friendly environment-а" в този сайт.Благодаря ви за полезните съвети!
 
От: Ментор или човек,който може да ми помогне да се развия в бизнеса

Занаят се краде, не се дава.
Тъй че ментор няма смисъл да търсиш.
Търси шеф и му открадни занаята.

Другият вариант е самостоятелно - с четене и пробване.
 
14qhbb.jpg
 
Лично според мен пола в това питане има голямо значение. Ама щом е зачистено явно не идея да се коментира.
 

Горе