Меню за wordpress

neco

New Member
Здравейте колеги. Имам фирма за дограма,искам да си направя сайт в wordpress ,в който да сложа меню запитване,и в тази станица да има подобна програма zapitvane.jpg . Можете ли да ми помогнете с този въпрос? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!! :)
 
От: Меню за wordpress

Тази комбинация от дизайн и функционалност може да се постигне с редизайн на 'Contact form 7' плъгина, като самите данни ще ги получиш на посочен от теб мейл. Другия вариант, за който се сещам е custom plugin, за който трябва да се плати на wordpress девелопър.
 
От: От: Меню за wordpress

Тази комбинация от дизайн и функционалност може да се постигне с редизайн на 'Contact form 7' плъгина, като самите данни ще ги получиш на посочен от теб мейл. Другия вариант, за който се сещам е custom plugin, за който трябва да се плати на wordpress девелопър.


Здравей... Начинаещ съм още в тези работи.Можеш ли да ми кажеш,кои точно plugin трябва да използвам? Става дума за платения...
 
От: От: Меню за wordpress

Здравей... Начинаещ съм още в тези работи.Можеш ли да ми кажеш,кои точно plugin трябва да използвам? Става дума за платения...

Колегата имаше предвид да платиш на някой, който разбира да ти го направи това.
 
От: Меню за wordpress

Пробвяй с visual form builder pro. Има и фри версия, но пак ще ти е нужен човек, който да преведе част от елементите на създадените от админа форми. Моге да правиш с този плъгин различни комбинации. Хубаво е да намериш разбирач, ако ти не си, защото настройките са малко за по-адванс хора в wp.
 
От: Меню за wordpress

Колега, сещам се за лесно решение как може да стане това, само че не с Wordpress, а с друга система. Ако не държиш непременно да е с wordpress драсни едно съобщение да ти дам някои идеи.
 
От: Меню за wordpress

това лесно може да стане с contact form 7 както казаха по-горе - хората избират от информацията в падащите менюта, въвеждат другата необходима информация като размери и т.н. в други две полета и с натискане на един бутон всичко отива на твоя мейл

но предполагам това което си показал е с цел хората да могат веднага да разберат колко ще струва изработката
..не може да го постигнеш с contact form 7

един прост php скрипт може да се направи - ще ти излезе около 20-30 лв.
но незнaм после как ще го вградиш в wordpress
 
От: Меню за wordpress

За да подкарате произволен php script под WP пост или страница използвайте този плъгин. Не гледайте че не е обновяван от 2 години, няма какво толкова да му се обновява, бачка си перфектно. Понякога WP вмешава в някои php сцриптове и те не тръгват, но и тогава има решение слагате този плъгин. Обяснено е как се работи с него, просто слагате кога на сктипта в този шорт код [raw][/raw] и така WP не се бърка в работата на скрипта. С помоща на тези плъгини мисля че можете да подкарате всичко, поне аз не съм попадал на нещо до сега което да не може да тръгне. Мисля че е ясно че трябва дасе работи под text editor на постовете и страниците. Надявам се да съм бил полезен на някой.
 
От: От: Меню за wordpress

" но предполагам това което си показал е с цел хората да могат веднага да разберат колко ще струва изработката
..не може да го постигнеш с contact form 7 "

Не неискам да го направя да показва цената..Искам да изберат материала,обкова и др.да напишат размерите и да се праща по email за запитване на цена...Почнах да направя с contact form 7 обаче нямам си идея как да поставя на една страница 2,3 модела. И не мога да напиша менютата на БГ само на EN става
 
От: Меню за wordpress

Ако желаеш по-голяма динамика, трябва да се включи и javascript, който според избраната стойност на даден dropdown list. То влято ти генерира html'a. Там можеш да редактираш етикетите на самите input обекти.
едит: сега се сетих с малко jQuery магия можеш да заместиш визуално някои компоненти с изображения и по-приятни за очите елементи.
 

Горе