Продава се: [Метод] Намиране на професионални HD изображения за вашия IT проект

Използването на снимките е напълно легално. Няма да имате никакви проблеми с това.

Снимките на сайтът от подписа ти с тоя метод ли са намерени? Щото първата, която чекнах е от шътъра.


Иначе метода ти със сигурно действа, ама не този за снимките. ;)
 
Това са статии, които съм писала за хора от форума. Те са избирали какви снимки да качват в техните сайтове.
 
@KatrinM ще имаш ли смелост да отговориш?
Всички знаем как да намерим снимки въпроса винаги е за правата!
 
Нека възползвалите се да споделят легален ли е методът. Катрин, за да продаваш услуга, към която има съмнения, мълчанието не е решение. :)
 
Изображенията са royalty-free и може да ги използвате без никакъв проблем.

Но в същото време няма лесен достъп до тях.
 
Промоция - само за 25лв до петък
 
Промоцията изтече, цената отново е 49лв.
 
Аз както споменах по-нагоре знам няколко метода, а и то не е необходимо да си много умен за да ги намериш и сам в нета, ако е един от тези методи е кофти да искаш пари за тях, защото са споделени фрии, ето най-работещия за мен:

Влизаш във Фацебука--->Create Ads--->Traffic--->Continue--->Continue---->Single Image--->Free Stock Images
преди това си си харесал някое изображение от shutterstock-а и си копирал ID номера му, сърчваш по него в Stock Images във фейса, почти всички изображения ги има с малки изключения, добавяш изобарежението, след което му даваш десен бутон и го инспектираш, намираш адреса, ако искаш по-голяма резолюция сърчваш в гошо по изображение и намираш голями, ако има, ианче нормално резлолюцията е 1000 на 600 px, което е достатъчно в повечето случай.

Ако твоя метод е по-уникален от този си заслужава да му искаш парите.
 
Аз както споменах по-нагоре знам няколко метода, а и то не е необходимо да си много умен за да ги намериш и сам в нета, ако е един от тези методи е кофти да искаш пари за тях, защото са споделени фрии, ето най-работещия за мен:
Този метод е стар и добре известен, но твърде ограничен. Не всички желани картинки могат да бъдат намерени така.

Ако твоя метод е по-уникален от този си заслужава да му искаш парите.
Моят метод е коренно различен и ефективен във всяка ситуация.
 
royalty-free не означава, че може даден ресурс да се използва легално от всеки.
 
Стария метод е съвсем легален, но има недостатъци, не всичко се намира и резолюцията не е Full HD, но някой се намират с търсене по картинка в гугъл и с по-голяма раезолюция, но там въпроса с правата не знам стои, най-вероятно всеки ползва на собствена отговорност.
 
Последно редактирано:
Аз както споменах по-нагоре знам няколко метода, а и то не е необходимо да си много умен за да ги намериш и сам в нета, ако е един от тези методи е кофти да искаш пари за тях, защото са споделени фрии, ето най-работещия за мен:

Влизаш във Фацебука--->Create Ads--->Traffic--->Continue--->Continue---->Single Image--->Free Stock Images
преди това си си харесал някое изображение от shutterstock-а и си копирал ID номера му, сърчваш по него в Stock Images във фейса, почти всички изображения ги има с малки изключения, добавяш изобарежението, след което му даваш десен бутон и го инспектираш, намираш адреса, ако искаш по-голяма резолюция сърчваш в гошо по изображение и намираш голями, ако има, ианче нормално резлолюцията е 1000 на 600 px, което е достатъчно в повечето случай.

Ако твоя метод е по-уникален от този си заслужава да му искаш парите.
Сори за тъпия въпрос, но как се свалят изобщо?
http://prntscr.com/fj8rvp
 
Това, че можеш да откриеш някакви снимки с високо качество без воден знак, не значи, че имаш право да ги ползваш легално.
Като платиш веднъж 2000 лв. за неправомерно ползване на снимка която си намерил в нета, осъзнаваш, че е по-добре да си платиш навреме 10 лв., вместо да се чудиш кога ще получиш показа от някой адвокат
 
Я обяснете как точно те хващат, че си откраднал снимка от шутера примерно, по какво точно ще разберат, като същата снимка са я ползвали още 1000 сайта да кажем?
 
Дали я има на 1 или на 1000 сайта няма значение! Авторското право се държи от едни човек/организация.
След като нямаш лиценз не може да я ползваш - толкова е просто.

Примерно навремето daylife предоставяха чрез API-то си снимки от getty напълно легално ако на сайта си имаш едно картинче Powered By Daylife. Има няма седмица след като тази услуга спря да работи (купи ги друга фирма и спряха апи-то) от Гети веднага се свързаха с мен да попитат дали ще платя лиценз или да сваля тяхното съдържание защото лиценза с Daylife вече не е актуален.

Това че взимате снимки от Facebook (по горният пример) си е пак кражба, защото лиценза им не го позволява.
 
Я обяснете как точно те хващат, че си откраднал снимка от шутера примерно, по какво точно ще разберат, като същата снимка са я ползвали още 1000 сайта да кажем?

Използва се Google и услугата "reverse image search" по дадена картинка. И ако имаш лиценз казваш "да, ние сме от фирма Х и го ползваме като абонамент", те виждат и казват "ок, ясно".
Обаче когато нямаш такъв и цирка настава...
 
същата снимка са я ползвали още 1000 сайта
Веселбата е на твоя гъз, когато те е*нат. Независимо дали други два милиона се живеят щастливо.
 
Казах хиляда ама то може и да са 10 000 кой ще седне да търси тази или онази картинка правомено ли е използване или не, тази услуга автоматична ли е, някакъв бот ли търси и докладва, как става системата или е на принципа случайно ако те открият?
Не ме разбирайте погрешно, не съм тръгнал да крада картинки, което се оказва е елемнтарно, дори с гугъл се намират в хай дефинишън без воден знак, досега не бях пробвал темата ме провокира да тествам и се оказа детска игра.
Интерсно ми е аз ако почна да продавм в тези сайтове векторни графики до каква степен ще съм защитен от кражба, предполам както има методи за изображения така има и за вектор.
 
@Websolut кради колкото искаш никой не те спира да го правиш. Проблема идва ако си достатъчно голям/интересен или примерно сайта ти има кофти цветова схема примерно :).
Снимките лесно се намират дали обаче хората следящи за нарушения ще се поинтересуват вече е друга бира.

Примерно фирмата която се занимава с това в България за снимките на Гети я интересуват само големите сайтове, защото им е ясно че малките няма да платят пък и достигат до толкова малка аудитория, че никой няма да разбере за тях.

Ако те вълнува как точно работи системата... просто е в мрежата ли си ти си публичен това е.
 

Горе