Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да се похваля и аз със първия си приход.Не бях свикнал да виждам кликове в adsense повече от няколко стотинки.От 2 посещения имам 1 клик. :)
Само нещо такова чаках, за да се захвана сериозно :)
 
Последно редактирано:
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Браво, danko. :) Абе има си хляб в цялата работа, но си иска здраво бачкане и търпение. Също и някой лев за инвестиция.

Хайде и другите се похвалете, де. Повече от месец мина от създаването на темата, вече би трябвало всеки да има поне по 1-2 сайта.

Аз имам няколко, един успешен. Досега има 50 евро за март, до края на месеца би трябвало да стигне 60-65. Моята цел е в близките няколко месеца да направя десетина такива сайта.

5-600 евро на месец е един приличен доход, с който студент спокойно си живее и остава някой лев за инвестиции. Като го докарам до там, смятам да подхвана нещо ново, че ако ми изгори адсенс-а да не остана на сухо :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И аз съм с цел 500 евро на месец защото толкова "струвам" на месец на наще, може би малко около 200лв по-малко де. Такса за училище, че уча в частно + квартира + сметки + пари за храна и джобни и стават толкова. Сега с адсенса + някой услуги съм на 1/4 от целта. Като цяло като сметна колко пари са дали за 5 години и как можеше да се инвестират, ама свърши вече 1 година остана.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами ето скрийн. Това е от един микро нишов сайт за този месец, 1-ви до 23-ти март включително:

Picture.jpg

Това е от стотина клика.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Колко екзакт търсения има, колко cpc и на коя позиция си да направя г/д сметки. Аз от 100 клика на един сайт миналия месец са 35 евро, ама adwords конкуренцията е ниска.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Колко екзакт търсения има, колко cpc и на коя позиция си да направя г/д сметки. Аз от 100 клика на един сайт миналия месец са 35 евро, ама adwords конкуренцията е ниска.

Виж първото мнение. По едната дума 1-во място, по другата - 3-то. 150-200 посещения дневно.

Средно по 50 цента ми е клика. По принцип правя по 50 цента до 1 евро на ден. Като излезе някой рекламодател точно по думата, по 6-7 евро на ден.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

С моето ctr средно с 150-200 на ден ще правя по 200 евро сигурно на месец, Очаквам думата с 18100, сега защото е модна ниша гледам пролетта е над 20к да съм до 10 дена в топ 5, да видим там какво ще изкара.

Mалко да се върна за проверката на ранка, ей този сайт видях вчера - micrositemasters.com показва точно, ъпдейта е дневен, но само до 5 сайта може free, не че не направих 3 акаунта :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Благодаря за информацията. В най-скоро ще се включвам активно в тая тема май, неизбежно е вече да го пробвам тоя адсенс ...
micrositemasters.com наистина показва вярно, аз го ползвам от месец и съм доста доволен.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да,но защо спираш целия сайт когато правиш промени.
This site is under construction.
При мен отчита дори, че си на 3-та позиция. :)
Но вече половин час сайта ти е This site is under construction.
 
Последно редактирано:
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Браво, danko. :) Абе има си хляб в цялата работа, но си иска здраво бачкане и търпение. Също и някой лев за инвестиция.

Хайде и другите се похвалете, де. Повече от месец мина от създаването на темата, вече би трябвало всеки да има поне по 1-2 сайта.

Аз имам няколко, един успешен. Досега има 50 евро за март, до края на месеца би трябвало да стигне 60-65. Моята цел е в близките няколко месеца да направя десетина такива сайта.

5-600 евро на месец е един приличен доход, с който студент спокойно си живее и остава някой лев за инвестиции. Като го докарам до там, смятам да подхвана нещо ново, че ако ми изгори адсенс-а да не остана на сухо :)

след това, нещо данъци, ала-бала? :confused:
аз не се занимавам много с adsense но съм взел до сега 1500 евра и се чудя дали някой ден няма да получа известие от някоя "институция" ?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да сега забелязах,че през прокси влизам.Браво 80 посещения,а и не ти отне доста време да го класираш там.А приход получи ли от тези 80 посетителя ?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Сайта го пусна преди 2 дена, думата вярно е лесна, но за 2 дена в топ 3, може и да е денс, ще стане ясно. Да, колко клика имаш от тези 80 посетителя и всички ли са органични посетителите ?
 
Re: От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

след това, нещо данъци, ала-бала? :confused:
аз не се занимавам много с adsense но съм взел до сега 1500 евра и се чудя дали някой ден няма да получа известие от някоя "институция" ?

Абе доста чета по темата, че майка ми я глобиха. Ето какво гледах, но не съм сигурен дали тук важи (за физически лица става въпрос):

Върху получената сума, 25% ти се признават като нормативен разход и върху тях не се налагат осигуровки.

Върху остатъка се начислява:
- 5,7% - ДОО - данък обществено осигуряване;
- 2,2% - ДЗПО - това е пенсионен фонд;
- 3,2% - здравна осигуровка.

Върху остатъка след данъците - взимат още 10% ДОД (данък общ доход).

С пример - взимаш 200лв. 25% (50лв) ти се признават като нормативен разход и върху тях не се дължи нищо. На остатъка (150лв) имаш общо 11,1% данъци (16,65лв). Оставаш с 133,35лв, върху които ти налагат ДОД в размер на 10% и оставаш с 120лв общо + нормативния разход си го връщаш в джоба и в крайна сметка си изряден, а в джоба пъхаш 170лв.

Дотук добре, но има две но-та:

1. За над 2000лв месечно се дължеше нещо допълнително.
2. Доколкото чета май адсенсърите трябва да се регнем по ДДС като физически лица, което значи, че горната схема не е дотолкова розова.

Ще ви държа в течение. Тук до 1-2 седмици ще отделя време да говоря със счетоводителката и да видим как стоят нещата. В крайна сметка ще ги минавам през фирмата и това е.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ако ги минаваш през фирмата, трябва да направиш нов акаунт + може само с чекове пък там си е чакане и такси. Аз говорих със счетоводители, нещата стоят така.
Регистрация като самоосигуряващ се + регистрация по ЗДДС. За ДДС трябва да подаваш декларации всеки месец, но не плащаш ДДС ти, ама трябва подаваш дори да е нулева.
Проблема е първото, около 100-110лв осигуровки на месец са, независимо дали печелиш 50лв или 400лв, 100 имаш осигуровки.

За какво са я глобили майка ти ?
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да не е държавен служител случайно ?

Не, не е. За някаква застраховка ставаше въпрос, не знам точно историята. Застраховала някого като частно лице и не декларирала.
 

Горе