Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Микро Нишови Сайтове - Extended How To

Здравейте,
малко стара тема дигам, но имам въпрос:
Според вас на тази дума трудно ли ще се класирам? Добре ли е тази конкуренция за микро нишов сайт.
1.jpg

Поздрави.
 
Re: От: Микро Нишови Сайтове - Extended How To

Здравейте,
малко стара тема дигам, но имам въпрос:
Според вас на тази дума трудно ли ще се класирам? Добре ли е тази конкуренция за микро нишов сайт.
Виж файлът 9635

Поздрави.


За микро нишов е трудна.
 
От: Микро Нишови Сайтове - Extended How To

Ще ми трябва малко помощ. За пръв път имам намерение да правя микро-нишов сайт. Харесах си една думичка, но ме притеснява дали не е прекалено конкурентна. Дали да се хвърля и да я пробвам при положение, че това ще ми е първия микро-нишов сайт? Изчел съм доста информация и step-by-step туториали по темата както тук така и в чуждите форуми, но практика нямам.

Какво мислите? Ето малко статистики:

"резултати в кавички": 16,600,000

intitle: 427,000

inurl: 402,000

&start=990: Страници 25 от 241 резултата

Месечни търсения САЩ: 33,100

AdWords конкуренция: Висока

CPC: BGN 23,50

Нишата не е сезонна.

Top10

1. Wikipedia

2. Статия в популярна article директория

3. Видео в Youtube

4. PR4, Alexa BackLinks: 73, Домейна е думата.com

5. Правителствен сайт

6. Доста авторитетен сайт с PR5 и над 3000 линка. Въпреки всичко сайта обхваща главната ниша и не е тясно свързан с микро-нишата към която съм се насочил

7. Същия сайт, който е на 6та позиция.

8. PR5, Alexa BackLinks: 156

9. Същия сайт, който е на 8ма позиция.

10. PR5, Alexa BackLinks: 351

Long tail думите по които ще пиша статиите нямат много конкуренция в Google. Като например "what is думата", "думата cost" и т.н. Резултатите в кавички варират между 6000 и 45000, а търсенията м/у 600 и 4-5к. CPC се движи между 17 и 20 лева.

Друготo нещо което ми вдъхва надежда е че първите 3 позиции са Wiki, Article доректория, Youtube. Както и това, че повечето от сайтовете в ТОП10 са фирмени и едва ли се обновяват редовно.

За домейн съм си избрал думатаzone.com

Благодаря предварително!
 
Така на сляпо трудна работа. Ако искаш, дай на лична и ще ти кажа как стоят нещата.
 

Горе