Микро Нишови Сайтове - Extended How To

Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Гледам iwriter поръчвате повечето, то сигурно и там е пълно с индийци де. Я някой да ме светне набързо, как стоят нещата там пускам един вид заявка за статия и който е съгласен на цената ми праща статия, мога ли ако не я харесам да не платя и да искам нова от същия/друг човек ?

Аз вече 4 статии поръчах и съм доволен. Процедира се така:

1. Постваш задача - описваш за какво ти е статията, кл. думи, колко думи да е, в какъв тон да е написана (приятелски, професионален) и други опции.
2. Определяш цена - колкото по-висока, толкова по-качествен писател ще се хване да пише.
3. Задачата я обявяват публично и някой се наема.
4. Има 4 часа и половина да я свърши, ако не успее, излиза отново при свободните задачи.
5. Ако напише статията имаш 48 часа да я прегледаш.
6. Ако я одобриш - черджват те с парите. Ако не ти хареса, отказваш и отново излиза като свободна да я напише някой, а на теб не ти взимат пари.
7. Готино е, че като платиш, освен статията, получаваш и текста в спин формат.

Пичове някой от вас да ползва magic submitter?

Аз го ползвам. Добър софтуер е, но иска време да се разучи и е аааадски бавен. Ако не му даваш по 3-4 задачи дневно (поне!), не го купувай, по-евтино ще е да аутсорснеш и няма да губиш време.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Мерси, мене това ме интересуваше, че за 3$ не може да очакваш много и ще има доста лоши предложения някой път, щом може да откажа е ок.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Мерси, мене това ме интересуваше, че за 3$ не може да очакваш много и ще има доста лоши предложения някой път, щом може да откажа е ок.

Аз лично давам повече и избирам задачата да се показва на по-добрите автори.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Събмитнах една за 3$ пък да видим :)

Добре, а как защитават авторите на мене каквo ми пречи да реджектна пък реално да я взема и да я ползвам, сигурно има нещо и за това ? И обратно, че автора няма да я постне някъде.

П.с Тва 2,5$ за 500 думи си е чист обир, не знам с какъв акъл ги пишат ама щом има ..
 
Последно редактирано:
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Събмитнах една за 3$ пък да видим :)

Добре, а как защитават авторите на мене каквo ми пречи да реджектна пък реално да я взема и да я ползвам, сигурно има нещо и за това ? И обратно, че автора няма да я постне някъде.

П.с Тва 2,5$ за 500 думи си е чист обир, не знам с какъв акъл ги пишат ама щом има ..

Преди да си я одобрил ти я показват само на картинка и няма как да я вземеш.
Разбира се някой по-хитър би могъл да си свали картинката и да я отвори с abby fine reader ... :)
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Преди да си я одобрил ти я показват само на картинка и няма как да я вземеш.
Разбира се някой по-хитър би могъл да си свали картинката и да я отвори с abby fine reader ... :)

Е 100% :) Даже съм убеден, че има такива, които ръчно я преписват. За тази смешна цена, обаче, няма какво да се тарикатиш. Да стартираш сайт, пък да нямаш 10 долара за 2-3 статии е малко смешна работа.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

E да, просто питам, не съм тръгнал да правя номера за 3$. Все пак нали самия автор я има, ако я купим къде остава гаранцията за нас че няма да я качи някъде преди нас за обратното разбрах. Иначе ако вече съм отказал 1, получа 2-3 и виждам че става по-зле мога ли да си платя за 1-вата ?

Въй до къде я докарахме, през ранк тракването, до мнс-тата, през он и оф пейдж сео до статии :clap:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз ви гарантирам че над 90% всеки ще е спинабъл на нещо друго.

Аз и така си правя влизам е езина и още няколко скълпявам за 1 - 2 мин нещо и после в бест спинъра си играя верно още 5 мин и съм готов, но това е за единични - сега като мисля една голяма бройка микорнишови да направя може и iwritera вместо си играя аз, но идеята е една и съща за 3 долара никой няма ти напише 100% уникат
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да то е ясно че са пренаписани, въпроса е да са четливи и да минават за уникални пред гугъл.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Последно бях чел 60% уникат минават през Гошо за 100 :D

А пък сателитки, артикъли и от сорта дори и уикито - директно ауто го давам думи и фрази чуква 90%+ но за сметка на четенето - но това така или иначе не е целта на занаята
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е да и аз съм така като събмитвам по 500+ даже спинвам 2 статии на около 80%, тотално нечетимно, но тотално уникално :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Недей, да не го сметнат за подлъгващо, нали download here и отдолу реклама, по-добре недей.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

valcho, на подобен сайт разкарвай адсенс-а. На твое място бих направил така и бих монетизирал с безбройните други начини:

- affiliate;
- cpa;
- content locker;
- ppd (pay per download).

И т.н. и т.н. Методите са безбройни.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е ако е за ревю на даден софтуер без линкове за download къде е проблема ?
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Е ако е за ревю на даден софтуер без линкове за download къде е проблема ?

Не, то не, че е забранено от адсенс, просто другите методи биха били по-печеливши :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

с CPA или контент лок вярно би било добре да се пробва, но ме е страх да не пропадна в серпа ако махна адсенса

Сетих се, слагам и едно CPA примерно и на "Download here" му слагам линк към cpa-то , пък отдолу да си седи адсенса.
Нали adsense нямаха проблеми ако на страницата има aff/cpa или се лъжа ?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Май и при мене стана като с Fozzy, закачиха се 2-ма човека в iwriter и на 1вия час се отказват, странна работа, сега след като втория се отказа никой не се е закачил. Може би това че посочих денситото да е 1-3% и да има думава в 3 heading-a ги е изплашило, ще го променя ако не се закачи никой до няколко часа.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Май и при мене стана като с Fozzy, закачиха се 2-ма човека в iwriter и на 1вия час се отказват, странна работа, сега след като втория се отказа никой не се е закачил. Може би това че посочих денситото да е 1-3% и да има думава в 3 heading-a ги е изплашило, ще го променя ако не се закачи никой до няколко часа.

Авторите бързат да си резервират няколко статии, тъй като там се работи на принципа 'най-бързия печели'. После като прочетат по-подробно изискванията и я отказват.


Вмъкни нещо подобно в инструкциите, работи безотказно:
main keyword: 'somekeyword' 5-10 times in the text
secondary keyword: 'someotherkeyword' -2-3 times in the text


процент денсити ги е объркал съвсем :) Кратки и ясни инструкции с линк към подходяща подобна статия сякаш работят най-добре.
 

Горе