Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Оффф намерих ама нищо.
Мъчих се с тая система и нищо не стана накрая се наложи да го върна към стандартния си код на blogger......
Ако някой има mns сайт на blogger и е настрой таговете си,ще съм ми благодарен ако ми прати html кода.
Такова нещо до сега не съм имал, от 6 сайта на 10 дни с индексирани страници още на другия ден и пуснати статии по няколко от най големите социалки и все още не се индексират по ключови думи дори и в крайни позиции да са.
Да пръв път чакам толкова много.....

Сигурно таговете са ти проблема, че не може да те индексира гугъл, камо ли да те ранкне
:lol:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не знам дали е от това,но до сега съм имал и други сайтове там, с настройките с каквита са и тези в момента и си се индексираха и се ранкваха идеално.
Самите страници са индексирани,но не ме ранква никъде....
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Имам едно усещане че май ще трябва леко да се смени формулата - екзакт домейн (макар и блогър) екзакт тайтъл - яко денсити и тн. плюс няколко екзакт линка като чели вече е сигурен бан а не бързо и безпроблемно индексиране.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Имам едно усещане че май ще трябва леко да се смени формулата - екзакт домейн (макар и блогър) екзакт тайтъл - яко денсити и тн. плюс няколко екзакт линка като чели вече е сигурен бан а не бързо и безпроблемно индексиране.

Не... още. Ще му дойде времето съвсем скоро, но още не е.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Май не съм само аз така питах още няколко човека и при тях е същото положение.
Сайтовете са на 2 седмици и не са им индексирани по ключови думи,а са добавени в социалки,директории и коментари прилично.
И все още не са индексирани никъде. :(
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Може би е заради пингвана нещо.И аз се мъча с 1 нов във блогър и още няма следа от него в първите 200 резултата
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Проблема май касае основно Blogger.
Вече имам 3-4 домейна за МНС и всичките се класират до топ50. Далеч са от там, където трябва да стигнат, но е начало. Имам и 2 в Blogger, които ги няма до топ150. На всичките е правен един и същ линкбилдинг и onpage seo. Да не би Google да са погнали 'чистене' на собствената си система?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Проблема май касае основно Blogger.
Вече имам 3-4 домейна за МНС и всичките се класират до топ50. Далеч са от там, където трябва да стигнат, но е начало. Имам и 2 в Blogger, които ги няма до топ150. На всичките е правен един и същ линкбилдинг и onpage seo. Да не би Google да са погнали 'чистене' на собствената си система?

Едното е платен домейн, другото е фрее. Ако няма разлика всички ще се юрнат в блогъра.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И все пак , все пак се борим за ниско конкурентна дума .Все си мисля , че и с фрии домейн от блогър би трябвало да се качи нагоре с хубаво съдържание.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Безплатен но все пак е на google,не е кой да е безплатен домейн :D
А ти кога си пусна тези сайтове преди или след пингвина.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Едното е платен домейн, другото е фрее. Ако няма разлика всички ще се юрнат в блогъра.

Разлика има и то голяма но не винаги е в полза на платените домейни - До скоро новите блогове базирани на Блогър много по лесно зацепваха и спокойно се конкурираха със стари сайтове - много е вероятно обаче след пингвина да има промени в тази насока явно е почнало много да бие на очи. Нищо чудно да има и връзка със започналото антимонополно разследване в щатите срещу Г.

А колкото до това че всички биха се втурнали на там е малко пресилено щото ако искаш да направиш нещо различно от блог - като сайт за обяви или онлайн магазин не виждам как ще стане като хората.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Може ли да се вярва на позицията в гугъл, която G. Webmaster Tools показва като "Search Queries > Avg. position" за определени ключови думи? Показва ми, че на една дума съм на 3-то място, но аз като търся не си виждам сайта до 15-та страница. Може би защото съм в България, а сайта ми е за UK?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Може ли да се вярва на позицията в гугъл, която G. Webmaster Tools показва като "Search Queries > Avg. position" за определени ключови думи? Показва ми, че на една дума съм на 3-то място, но аз като търся не си виждам сайта до 15-та страница. Може би защото съм в България, а сайта ми е за UK?
В такъв случай ползвай uk търсачката http://www.google.co.uk/ на какъвто език ти е сайта през такава търсачка го гледай.
Нормално е примерно на немски сайт да не ти го покаже на същите места в бг търсачката примерно :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Благодаря много, така стана. Видях се.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Пичове, не се отказвайте от сайтовете и не забравяйте да им проверявате ранкването, защото гугъл не знае какво прави :D След пингвина единствения сайт, който ми падна е бг сайта, който е най white от всички. Всички МНС-та си стоят, ама денсят, но повечето време са в топ 10. Днеска реших да проверя един сайт който съм забравил, беше експериментален имаше един сайт на 1ва позиция който видях, че печели стабилно по над 200 евро на месец, купих същия домейн с тире, пренаписах текстовете от този сайт, здраво спам по всякакви методи, това беше Mарт май. Нищо не стана де, сайта падна в нищото. Сега влизам в аналитикса и какво да видя, сайто от месец и половина някъде стабилно всеки ден по над 50 посещения от гугъл, върнал се в топ 10, а сайта от който копирах го няма :D Та слагам си рекламите бързо, че сигурно едно 100-150евро съм изпуснал, лоша работа. На всичко сайтове, от месец Април до сега не съм пуснал и 1 линк, и си седят, не смея, че не знам как ще реагира и за момента няма проблем, а преди тва бях пуснал доста, ама имаше разнообразие, социалки, wikita, форуми и т.н 2-ро ново яко Scrapebox, по-спамените сайтове излезнаха по-напреде след пингвина.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Гледам темата е по-замряла малко :(
Някой може ли да каже сега каква е схемата за оптимизация на нов микро нишов сайт след тая zoo измислица на google.
Преди се блъскаше стабилно социаллки,директории,форумни подписи и блог коментари.
Сега на какво се набляга.
Благодаря :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Същото се блъска , но с повече разнообразие на ключовите думи.И се набляга на качественото съдържание в самия сайт и в статиите , които линкват към сайта.
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Пичове, не се отказвайте от сайтовете и не забравяйте да им проверявате ранкването, защото гугъл не знае какво прави :D След пингвина единствения сайт, който ми падна е бг сайта, който е най white от всички. Всички МНС-та си стоят, ама денсят, но повечето време са в топ 10. Днеска реших да проверя един сайт който съм забравил, беше експериментален имаше един сайт на 1ва позиция който видях, че печели стабилно по над 200 евро на месец, купих същия домейн с тире, пренаписах текстовете от този сайт, здраво спам по всякакви методи, това беше Mарт май. Нищо не стана де, сайта падна в нищото. Сега влизам в аналитикса и какво да видя, сайто от месец и половина някъде стабилно всеки ден по над 50 посещения от гугъл, върнал се в топ 10, а сайта от който копирах го няма :D Та слагам си рекламите бързо, че сигурно едно 100-150евро съм изпуснал, лоша работа. На всичко сайтове, от месец Април до сега не съм пуснал и 1 линк, и си седят, не смея, че не знам как ще реагира и за момента няма проблем, а преди тва бях пуснал доста, ама имаше разнообразие, социалки, wikita, форуми и т.н 2-ро ново яко Scrapebox, по-спамените сайтове излезнаха по-напреде след пингвина.


Ако с 50 посещения дневно вадиш по 200 евро на месец, ще те призная...ама се съмнявам. CTR трябва да ти е много висок.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами зависи от сайта, има 3 сайта дето са в границата 8-13% и не падат надолу, рекламите са ок, взимал съм 3 плащания от тях. Смятах, че и този ще е така просто темата, реклами са еднакви, ама е едва около 2.5%
 

Горе