Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Тоя сайт излезна златна мина ама с афилиейт и то афилиейт дето дава принципно мизерни проценти 3% са май, за амазон става дума. To ползвам skimlinks и даже взимам 70%, т.е още по зле. Тоя месец не знам какво става вади си средно по евро на ден от адсенс, което не е зле, ама преди 3-4 дена имаше 2 дена, единия ден 8, другия 9, преди 2 пак 3-4 евро, ама вчера кво е ставало, 27 евро за 1 ден и то от 9 клика, тва ми е рекорд :D Конверсията ми към амазон е 8.23%, сигурно съм рекордьор :d

П.п Става дума за сайта който видях и копирах от флипа.

Сайта и с трите програми наведнъж ли си го монетизирал (адсенс, скимлинкс и амазон) или си ги редувал, за да видиш с кое ще е най-добре?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Значи да поясня, Скимлинкс са супер голям провайдър, забравих точната дума и вътре има супер много събрани афилиейт програми включително амазон, ибей и т.н иначе Ибей супер трудно допускат български сайтове, а аз така монетизирах бг сайта. Т.е директно имаш достъп до супер много програми без да те ободряват, ама си плащат 30% такса. Сайта го монетизирам с Адсенс + Амазон, принципно на МНС–тата имам само Адсенс, ама този е подходящ и за Амазон и за това сложих линкове.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Имате ли някой готов списък с ен социалки,че моите нещо се бъгнаха.В сайта на Алън мисля че имаше,но на този комп нямам сайта :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ето един списък със социалки, който мисля, че бях намерил от тема във форума но не си спомням в коя точно: social-bookmarking-sites-list.com
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Google+ има явно доста тежест, но за МНС сайтове само фейк плюсове може да се натрупат.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Няма никаква гаранция в трафика , който ще получиш . Не може да се каже от първа позиция , че ще получиш 40% или 50 % има много случай , в които сайтове , които са 3ти или 4ти имат повече трафик от 1вия и 2рия .
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Някой би ли споделил на какво seo залага в момента.
Опитах само със социалки,но нещо ефекта не е задоволителен или трябва да увелича броя социалки или да разнообразя с още нещо,но още не можа да измъдря какво.Ако някой благоволи да помогне ще бъде супер :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами аз за момента съм заложил на linkwheel, директории за статии, букмарк сайтове и директории за сайтове. Ефект има, но вероятно ще ми трябват и малко връзки от силни тематични сайтове, но преди това ще вкарам и малко връзки от форумни профили да видя как ще е положението :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

За връзките от форумите мога да кажа че имат доста добър и силен ефект.Добре че беше Алан за да ме просветли за форумните подписи :D и ефекта поне при мен винаги е бил доста положителен :)
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Не избирайте думи с ниска или средна конкуренция при рекламодателите НИКОГА!!! Да, определено се намират хубави думи, по които класирането е елементарно, но просто няма смисъл. Направих си експеримент с един микро нишов с малко над 6000 екзакт търсения месечно. Класиран 3-ти прави около 150 посещения дневно. Късмет е ако чукна $1 на ден от него. По принцип се движи между 40 и 60 цента на ден. За сравнение:

1. Висока конкуренция при рекламодателите + 100 посещения на ден = Не по-малко от 6 евро на ден.
2. Висока конкуренция + 30 посещения на ден = През ден кликове, средно месечно по 1.5 долара на ден.

Няма смисъл ако няма конкуренция при рекламодателите. Класира се адски лесно, но приходите са нищожни.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Фози аз бих казал ако имаш някакъв таргетиран трафик и малко рекламодатели пробвай някакъв продукт праз афилиейт на опредлен брои татгетирани посетители ще конвертира в продажби
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Фози аз бих казал ако имаш някакъв таргетиран трафик и малко рекламодатели пробвай някакъв продукт праз афилиейт на опредлен брои татгетирани посетители ще конвертира в продажби

Не всеки МНС има подходящ афилейт продукт. Аз бях пробвал един през cj, ама малки комисионните и много слаба конверсия
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Фози аз бих казал ако имаш някакъв таргетиран трафик и малко рекламодатели пробвай някакъв продукт праз афилиейт на опредлен брои татгетирани посетители ще конвертира в продажби

Правил съм го този експеримент. За сайтове с до 20-30 посещения на ден (нормално за мнс), адсенс-а ми носи много повече доходи. Иначе гореспоменатият примерно за вчера има над 170 посетители и сега точно му търся подходяща програма. Проблемът е, че имам 93% баунс рейт и средно по 23 секунди на сайта, така че ако не подобря показателите, не виждам как ще продавам.

П.С.: Честити адски много мнения.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Правил съм го този експеримент. За сайтове с до 20-30 посещения на ден (нормално за мнс), адсенс-а ми носи много повече доходи. Иначе гореспоменатият примерно за вчера има над 170 посетители и сега точно му търся подходяща програма. Проблемът е, че имам 93% баунс рейт и средно по 23 секунди на сайта, така че ако не подобря показателите, не виждам как ще продавам.

П.С.: Честити адски много мнения.

Мерси за пожеланието,

Иначе аз точно този с многото посетители визирах стига да има подходящ продукт , с подходяща цена би трябвало да се получи

Шом бързо бягат от сайта, сигурен ли си че дизайна не ги гони (някакъхв лъскав дизайн ти трябва) някоя снимка в поста да им хване вниманието (това евентуално) и голям лъскав изглеждащ много скъп банер на афилиейт продукта който ще рекламираш мисля че ще ги задържи по дълго :)

другия вариянт е да не им е много полезна информацията която имаш
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Мерси за пожеланието,

Иначе аз точно този с многото посетители визирах стига да има подходящ продукт , с подходяща цена би трябвало да се получи

Шом бързо бягат от сайта, сигурен ли си че дизайна не ги гони (някакъхв лъскав дизайн ти трябва) някоя снимка в поста да им хване вниманието (това евентуално) и голям лъскав изглеждащ много скъп банер на афилиейт продукта който ще рекламираш мисля че ще ги задържи по дълго :)

другия вариянт е да не им е много полезна информацията която имаш

Дизайнът е убит защото целта е адсенс. Ако сложа афилиейт ще го сменя с нещо наистина по-добро. Ама продукт нещо не мога да си намеря. Сайтът е на тема бременност.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Кликбанка ровя сега, ама ще видим дали ще изскочи нещо подходящо.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Тежка ниша и на мен не ми хрумва нищо подходящо, можеби някакви книги от амазон ама там комисионната е зле...

Айде намерих някакъв курс за това какво да ядат като са бременни. Ще видим конверсия дали ще има някаква.
 

Горе