Микро Нишови Сайтове - Extended How To

Re: Голям зор да съм първи и к'во?

само че барни дизайна и казах лъскав банер и дано курса има лъскав сейлс пейдж :) това ще дава по добра конверсия

Един текст съм сложил само, тези дни ще драсна на някой да направи банер, че не остава време.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз минавам малко на следващото ниво, за което отдавна се каня де, ще видим как ще потръгне, защото МНС-тата ги знаех на изуст процедурата. Имам предвид ауторити сайтове, като начало 2 с по 10000 думи контент, по 30-40 ключови за начало на сайт, стар домейн над 5 години с пр, не екзакт мач и т.н Всичко ще е макс натурално, както думи с ниска конкуренция, така и с по-висока, статиите няма да са с еднакъв брой думи, нито keyword density-то Няма вече всички сайтове с една тема, няма underline, bold и т.н на думите, ще правим уж нещо дето да остане за дълго :D Лошото е, че нямам никъкъв опит с по-големите сайтове, нито като оптимизация, за която приемам съвети, нито като монетизация. Адсенс + афилиейт ще е вероятно, ама Адсенса не може да го плесна както преди и да си чакам голямото 10% ctr, просто няма как да стане. Ще видим как ще потръгнат нещата, надявам се стария домейн да ми помогне за оптимизацията, но който има по-големи сайтове да хвърли някой съвет. Като няма да ги оставям без нови материали, да видя първо как ще потръгнат, но може би смятам да добавям по 4-5 статии на месец с по 10 нови ключови, зависи от нишата.
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

По добре го поръчвай като компоненти от различни места така става най добре

Може да се играя за някой силен киурд с афф ако излезе добре може да има $$$$ без проблеми
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar_ak
Аз също мисля да правя нещо като теб.
Моя замисъл за момента е:

-създаване на блог с някаква обща ключова дума(или по скоро тематика)
-купуване на 30 уникални статии от по 500 думи минимум
-ключовите думи на сайта ще са различни както микро нишови за лесна класация така и такива с които би ми било изключително трудно,но те ще са просто като за украса.
-набавяне на линкове от социалки към всяка статия
-малко линкове от директории за статии към всяка статия
-edu и wiki линкове пак към всяка статия
-и накрая мисля да закупя и малко блог коментари и форумни линкове с ключовите думи от статиите.

Наистина сега ще се наложи да се инвестира повече,но пък има възможност за по голяма печалба и по добро развитие.
Това смятам да направя аз само да се укротят тези дни google и техните животни. :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Най-добре инвестирайте повече в добро съдържание, че като ги класирате напред потребителите да се застояват повече време там. Иначе ще дойде пак някой е-сатър от Гугъл и пак ще си говорим колко ни прецакват Кътс и компания.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Tuger е абсолютно прав, аз забравих да отбележа че най много ще инвестирам точно в това.Да се надяваме, че съдържанието като е добро и полезно за потребителите, ще бъде погледнато с добри очи и от google въпреки, че напоследък нищо не се знае :(
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе я препоръчайте някой service или writer в iwriter или не знам какво, които да пишат статии за Ен, които да стават за главния сайт.

Данке

П.с Сега отких това http://www.blackhatworld.com/blackh...factory-com-bonus-articles-4.html#post2946506 някой пробвал ли е, уж твъртят че са native writer-и.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Абе я препоръчайте някой service или writer в iwriter или не знам какво, които да пишат статии за Ен, които да стават за главния сайт.

Данке

П.с Сега отких това http://www.blackhatworld.com/blackh...factory-com-bonus-articles-4.html#post2946506 някой пробвал ли е, уж твъртят че са native writer-и.

Аз ето тези ползвах за 3-4 статии и съм доволен: http://www.blackhatworld.com/blackh...00-unique-0-008-per-word-thousand-review.html

Доста бързо и качествено работят и уж са native speaker-и :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аха, нейтив тея са по-индийци и не знам от кой :D Ползвал съм ги 2 пъти, ама за МНС-тата, първия път беше добре, ама втория беше ужас, връщах я за оправяне 2 пъти, ама първия не беше зле, явно зависи на кой индиец ще попаднеш :D

Пратих и 1 същи имейл на 4-5 човека, които предлагат статии в bhw и според отговорите ще преценя, доста специфични изисквания писах. Все пак, очаквам още предложения де, ако някой може.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аха, нейтив тея са по-индийци и не знам от кой :D Ползвал съм ги 2 пъти, ама за МНС-тата, първия път беше добре, ама втория беше ужас, връщах я за оправяне 2 пъти, ама първия не беше зле, явно зависи на кой индиец ще попаднеш :D

Ами да ти кажа честно само веднъж съм поръчвал от тях и 4-те статии бяха добре написани...
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Дам, напълно възможно, просто знай че 2рия може да не е така, зависи от човека който се падне. Аз търся нещо което да знам че винаги ще е топ и нормално да не може да е за 3-4$ на 500 думи. Не че ще дам повече от 7$ де :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Понеже темата отиде малко в посока native копирайтъри да попитам и аз за native грамотни райтъри, иначе съм чел добри отзиви за този - [email protected], но не съм имал лично работа с него.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ще дадете ли мнения за тези 6 думи, доста червенко имат, стари домейни са, ама реално нямат в описанието, тайтъла и т.н думите, смятам да ги ранквам с вътрешни страници, част от новия тип niche authority сайт са. Повечето от урл-тата които са скрити са същност основия домейн, по-рядко вътрешни страници.

kw1.jpgkw2.pngkw3.pngkw4.pngkw5.pngkw6.png
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте,

нов съм тук и почетох доста преди да пиша. Не съм никакъв оптимизатор - просто правя редизайн на сайта на фирмата ми. И искам този път да подходя малко по-смислено с оптимизацията или поне част от цялата оптимизация.

Моля за съвет относно броя ключови думи за една страница. Огнян Младенов казва да е една дума, максимум две. И така на всяка страница в сайта. Но това и за началната страница ли се отнася?!?!

Ще помоля и за още един съвет относно плътността на ключовите думи в текста. Като четох стигнах до извода, че се препоръчва ключовите думи да са 3-15% от всички думи. Предлозите "а" "и" "но" "да и прочие броят ли се за думи. Ако ключовата дума е фраза, а част от тази фраза я включа в друга фраза, как се брои? Примерно ключовата фраза е "монтаж на дограма", а аз си пиша спокойно други изрази с думата "дограма".

Не става въпрос за бизнес с дограма, просто това ми хрумна.

Дано не питам на грешното място, но в тази тема ми допаднаха хората, които пишат. Ако модераторите кажат, ще започна нова тема.

Предварително благодаря за съветите.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Здравейте,

нов съм тук и почетох доста преди да пиша. Не съм никакъв оптимизатор - просто правя редизайн на сайта на фирмата ми. И искам този път да подходя малко по-смислено с оптимизацията или поне част от цялата оптимизация.

Моля за съвет относно броя ключови думи за една страница. Огнян Младенов казва да е една дума, максимум две. И така на всяка страница в сайта. Но това и за началната страница ли се отнася?!?!

Ще помоля и за още един съвет относно плътността на ключовите думи в текста. Като четох стигнах до извода, че се препоръчва ключовите думи да са 3-15% от всички думи. Предлозите "а" "и" "но" "да и прочие броят ли се за думи. Ако ключовата дума е фраза, а част от тази фраза я включа в друга фраза, как се брои? Примерно ключовата фраза е "монтаж на дограма", а аз си пиша спокойно други изрази с думата "дограма".

Не става въпрос за бизнес с дограма, просто това ми хрумна.

Дано не питам на грешното място, но в тази тема ми допаднаха хората, които пишат. Ако модераторите кажат, ще започна нова тема.

Предварително благодаря за съветите.
Брой ключови думи в една статия или тъй наречения Keyword stuffing вече е мръсно понятие и личното ми мнение е да не се преска4а над 3%. Примерно си написал горна граница 15% -това е всяка седма дума в статията и не седи никак натурално:).
Моля за съвет относно броя ключови думи за една страница. Огнян Младенов казва да е една дума, максимум две. И така на всяка страница в сайта. Но това и за началната страница ли се отнася?!?!
Аз за всяка страница си избирам по една кл. фраза, а не дума, но това вече си е според нуждите на сайта. Ако позлвам примера ти за дограма, то в случай, фразите ти към съответната страница са примерно:
монтаж на ПВЦ дограма
производство на дограма
щори за ПВЦ дограма
фирма за дограма
подмяна на стъклопакети, то началната страница ще почне да се катери в серпа по една по-обобщителна дума, в случая по думата дограма.
Трябва да прочетеш как се прави първо on-page оптимизация на сайта и после да пристъпиш към линкбилдинга. Във форума има всички отговори на въпросите ти, само не чети теми, по стари от 1 година, че от Гугъл пуснаха нови правила и СЕО-то не е това, което е било:wink:
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Брой ключови думи в една статия или тъй наречения Keyword stuffing вече е мръсно понятие и личното ми мнение е да не се преска4а над 3%. Примерно си написал горна граница 15% -това е всяка седма дума в статията и не седи никак натурално:).

Аз за всяка страница си избирам по една кл. фраза, а не дума, но това вече си е според нуждите на сайта. Ако позлвам примера ти за дограма, то в случай, фразите ти към съответната страница са примерно:
монтаж на ПВЦ дограма
производство на дограма
щори за ПВЦ дограма
фирма за дограма
подмяна на стъклопакети, то началната страница ще почне да се катери в серпа по една по-обобщителна дума, в случая по думата дограма.
Трябва да прочетеш как се прави първо on-page оптимизация на сайта и после да пристъпиш към линкбилдинга. Във форума има всички отговори на въпросите ти, само не чети теми, по стари от 1 година, че от Гугъл пуснаха нови правила и СЕО-то не е това, което е било:wink:

Благодаря.

Аз доста изчетох за on page оптимизацията и за това питам някои неща. Значи препоръчваш да не преминавам границата от 3%.

Ако използваме горния пример за дограмата - всичките думи ли да напиша в ключовите думи на страницата? Или само една дума - "монтаж на ПВЦ дограма", а другите да ги има в текста. Както казах по-горе, Огнян Младенов, каза да има само една ключова дума на страница. Аз го разбирам да сложа само монтаж на ПВЦ дограма и после в текста да има производство на дограма
щори за ПВЦ дограма
фирма за дограма
подмяна на стъклопакети,
които да са общо 3%.

За on page оптимизацията мисля, че са ми по - ясни нещата ( с изключение на броя на думите ). За Линковете разбрах, че е хубаво да не започват веднага, а да мине малко време. Там има много неясноти за мен.

Всъщност аз само променям дизайна на някои страници и добавям нови. Ще променя всичко по оптимизацията на страниците. Така сайта брои ли се з анов или си е стар сайт на 4 години?!?!?
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Благодаря.

Аз доста изчетох за on page оптимизацията и за това питам някои неща. Значи препоръчваш да не преминавам границата от 3%.

Ако използваме горния пример за дограмата - всичките думи ли да напиша в ключовите думи на страницата? Или само една дума - "монтаж на ПВЦ дограма", а другите да ги има в текста. Както казах по-горе, Огнян Младенов, каза да има само една ключова дума на страница. Аз го разбирам да сложа само монтаж на ПВЦ дограма и после в текста да има производство на дограма
щори за ПВЦ дограма
фирма за дограма
подмяна на стъклопакети,
които да са общо 3%.

За on page оптимизацията мисля, че са ми по - ясни нещата ( с изключение на броя на думите ). За Линковете разбрах, че е хубаво да не започват веднага, а да мине малко време. Там има много неясноти за мен.

Всъщност аз само променям дизайна на някои страници и добавям нови. Ще променя всичко по оптимизацията на страниците. Така сайта брои ли се з анов или си е стар сайт на 4 години?!?!?
Виж, не се вживявай толкова в тази наситеност на ключови думи, просто си пиши/поръчвай качествени статии по темата и резултатите ще дойдат.
Погледни тук за on-page какво може да се направи по въпроса като стъпки, но главното е линкбилдинга или тъй нареченaта офпейдж оптимизация. Гради линкове към всяка страница/статия, като не прекалявай с точните анкори, дори бих казал да ги сложиш като линкове от второстепенно значение. Щом е фирмен сайт си измисли някакво кратко изречение тип''крилата фраза'' и анкори тази фраза, тоест градиш бранд по този начин. Линкове към съответната страница/статия можеш да си набавяш по много начини, но гледай да са винаги релевантни - примерно като гостблогване или чрез форумите от Гугъл сигналите (на Гмайла ти идват фреш дискусиите по зададени ключови думи и се включваш там като специалист:), коментари в дуфолоу блогове, но отново към релевантни статии. Началната страница можеш да я събмитеш ръчно във фирмени каталози и сайтове за обяви с дофолу линк(linx.bg препоръчвам), както и в малко социални мрежи с разтеглен период на събмит (bgautosubmiter.com) Направи си страници в ФБ и Г+ и редовно публикувай там. Никакви софтове за линкбилдинг, че погледни колко реват от тях, след ъпдейтите:)
Дали може да се почне веднага с линкбилдинга - да, ако всичко е ок с on-page оптимизацията на сайта, но гледай да няма голями амплитуди/еднакъв анкор към съответната страница. Ползвай ahrefs.com за този мониторинг:).
Направи keyword research или другояче казано - шпионирай линковете на конкуренцията. С безпатния софт market samurai можеш да си извадиш листинг с линковете на конкуренцията и да се пробваш да се снабдиш със същите линкове. Успеваемостта ще е около 50%, тъй като много от оптимизаторите ползват свои ресурси за линкбилдинг и няма как да получиш линк от там (освен чрез заплащане на платена статия с линк)
 

Горе