Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Моите не са емд където писах, само главната дума присъства.

Пример сайт за "котки"
Домейн: какдаотгледамекотка.ком
Обаче всяка една дума за която оптимизирам има "котка" в нея.

Лошото е че при Гугъл няма нищо сигурно.сега сме намерили някаква вратичка и се опитваме да правим някакво СЕО, влагаме време и нерви. Но утре не се знае на някой от Гугъл какво е сънувал и реши да въведе нов алгоритъм и всичко отива по дяволите. Пак започваме от начало. Поне практиката в последните 4-6 години показва че ако правим нещо по сайтовете не трябва да е в дългосрочен план.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Хайде,пак аз да повдигна тая тема.
В момента смятам да пускам един по голям проект и се чудя какъв домейн да закупя.
Имам подготвени 150-200 думи за този сайт,които са доста добри и всичките са само в една ниша.
Въпроса ми е какъв домейн да закупя
-нов ЕMD домейн за някой от всички тези думи
-нов домейн който в името съдържа самата ниша
-изтекъл домейн който съдържа името на самата ниша
Проекта,като цяло е доста голям,но като начало може да печели само и единствено от adsense,като се оптимизира по над от половината думи можа да се насоча и към друг вид печалба за това не пускам нова тема,а питам директно в тази.

Също така имам въпрос какво on page seo правите.
Аз в момента правя следното за всяка една статия:
-ключовата дума в заглавите
-ключовата дума в линка
-ключовата дума като подзаглавие в bold
-ключовата дума italic + линк към wikipedia примерно + подчертаване
-ключовата дума в H1,H2,H3 tag по веднъж
-добавяне на един клип от youtube за ключовата дума.

От мен е това,ще съм благодарен на всеки един коментар :)
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Здрасти! За домейните е много относително казано. В момента класира много по-добре нови домейни, дава им бууст. Не се знае обаче докога. На твое място в момента бих взел нов домейн, който да развия по малко и бавно.

За името - заложи на бранд. Задължително! Лесен за произнасяне и запомняне. Без ключови думи, за да се отличава при анкор текст диверсифицирането.

On-page - от х1, х2 и х3 няма смисъл по този начин. В заглавието да има кл. дума и самото заглавие да бъде в х1. В самата статия да има х2 и х3. Два болда, никакъв италик и подчертаване - става само за бърза печалба, за сериозен проект - не.

Наблегни също на интърнал линкването и оптимизацията на картинките.

Поздрави!
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз линковете ги правя като примерно си нагодя как ще ми се казва линка на статията и го поставям и него веднъж на ключовата дума.
Тоест в самата статия слагам линк,към самата си статия за ключовата дума.

Отново ти благодаря за помощта :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

В момента на кой вид оптимизация трябва да се набляга.
dofollw i nofollow блогове, като повече да се пише в dofollow;
Слагане на линк където е възможно из форумите;
Вкарване на статии с до 3 линка в сателитни блогове;
Статии с линк в директории;
или?
От скоро имам задача да оптимизирам няколко сайта и не съм много навътре в нещата. Всяка информация ще ми е полезна, благодаря за което :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Понеже гледам в темата а Блинки няма голяма активност, да си питам аз в старата си тема :D
Някой занимава ли се все още с насочването на сайтовете, само към една дума
примерно ключовата ви дума е диви котки и сайта да е насочен към тази дума.
Това е нещо, като самото начало когато се правеха такива сайтове и се насочваха към една дума, но от ноември месец миналата година, след EMD update аз спрях да го практикувам.
Примерно на мен сайта ми е за котки ,като цяло и вътре слагам 10 статии със заглавия за 10 микронишови думи свързани с котките, дерещи котки, диви котки или нещо от този сорт и оптимизирам самата статия, а не самия сайт към една дума.

Някой практикува ли все още първия метод, че тия дни мисля да пробвам, колкото за спорта нещо такова :D
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Еми разбира се :) Каквото и да правят от Гошо, МНС-тата винаги ще продължат да съществуват под една или друга форма.

Съветвам ви да потърсите в http://www.nichepursuits.com/ и да прочетете темата. За какво става въпрос - човека прави МНС за "survival knife", като съответно го класира и по лонг тейл думи като "best survival knife", "survival knife guide" и т.н. След 2-3 месеца вече изкарва $500/месец от афилиейта на Амазон, който знаем, че плаща отвратително малко.

Човека описва всичко - стратегия, избор на дума, как точно го класира, маркетинг и т.н. Всички постове по темата тук - http://www.nichepursuits.com/niche-site-project-1-overview/#

Много е полезно, заслужава си да се отделят няколко часа да се прочете и осмисли.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Този пич го гледах вече, хвърлил му е 50-80 статии на сайта.
Но като добавяте самите статии за ключовата дума как ги грубирате
примерно ключовата е дървена маса
на началната слагате статия за дървена маса и не я махате или
и добавяте примерно още 10 статии за всякакви маси или още 10 статии всяка за дървени маси и трупате беклинкове към началната страница с ключовата дума.

Мале как съм забравил как ставаше номера преди :D Като се сетя как от сайтове класирани само по една дума от 1000 търсения се вадеха по 30 евра месечно, сега не се сещам как да си групирам сайта само за една дума, то толкова техники се смениха за няколко месеца че.. :D
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

За МНС - оставяш една статична статия на хоум пейджа по мейн ключовата дума. Всички лонг тейл - в блога. Това е най-добрият вариант за мен.
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Еми разбира се :) Каквото и да правят от Гошо, МНС-тата винаги ще продължат да съществуват под една или друга форма.

Съветвам ви да потърсите в http://www.nichepursuits.com/ и да прочетете темата. За какво става въпрос - човека прави МНС за "survival knife", като съответно го класира и по лонг тейл думи като "best survival knife", "survival knife guide" и т.н. След 2-3 месеца вече изкарва $500/месец от афилиейта на Амазон, който знаем, че плаща отвратително малко.

Човека описва всичко - стратегия, избор на дума, как точно го класира, маркетинг и т.н. Всички постове по темата тук - http://www.nichepursuits.com/niche-site-project-1-overview/#

Много е полезно, заслужава си да се отделят няколко часа да се прочете и осмисли.

За МНС - оставяш една статична статия на хоум пейджа по мейн ключовата дума. Всички лонг тейл - в блога. Това е най-добрият вариант за мен.

Това трябва да е задължително четиво за всеки, започващ на прави сайт.

Аз имам въпрос - Според вас добре ли е на всеки пост в заглавието да се лепи основната кл. дума ?

Дукан диетата може ли да Ви навреди? | Бързо отслабване

Домейна е EMD barzootslabvane.com и Бързо отслабване се явява основна ключова дума сайта.

Забелязвам че доста хора правят точно това, с цел примерно Бързо отслабване да се оформи нещо като бранд и от там сео ползата или вредата. От една страна хубаво бранд, ама от друга наказание за овър сео че и EMD.

Пича казва че главната ключова дума я ползва САМО в заглавието на главната страница и всяка вътрешна е за друга дълга дума която НЕ включва главната.

Какво мислите вие? (след последните тесли на гошо)
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Заглавие на статия | Ключова дума - НЕ Е добър вариант.
Заглавие на статия | Бранд - Е ДОБЪР вариант.

:)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy отново благодаря за информацията.
Вече с onpage seo-то всичко 6
А какво външно seo правите за самите сайтове, тук логиката е като са някакви елементарни думи да са нужни и по малко линкове за да се ранкнат.
Някой пирамидка или нещо ?
А момчета и какви да са ми long думите за микро нишов сайт примерно главната ми дума е
използване на сиви кърпи следващите 5-6 статии които ще пиша да са на тема кърпи или да са на тема сиви кърпи или.. :)
Нещо викам тия дни да се пробвам към старите MNS-та пак да видя има ли още хляб в тях :D
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз започнах пускането на нов микро нишов сайт.
Ключовата ми дума се състои от 3 думи.
Продукта в амазон върви от порядъка на 200-500 долара.
123.jpg
Това е конкуренцията.
На първа страница няма нито един главен домейн, само подстраници на сайтове и това са предимно на магазини.
Поръчах си домейн за ключовата, като домейна съдържа ключовата дума само че пред нея съм добавил top и домейна е чисто нов, нерегистриран до момента.

Според SEOAttack.org процента на думата ми е 85.71 - Great!
Сега поръчах статия за началната страница за ключовата дума, като поръчаната статия е от 1000 думи.Няма да мога да добавя същата таблица като на пича от блога и продуктите от амазон, но нямам регистриран акаунт там, а искат развит сайт и ще си добавя изображения, линкове на марки на продукта, в статията и видеота.

Дайте някакви препоръки,ако пропускам нещо.
Благодаря :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

това са предимно на магазини

Това не е добре. Магазините се класират винаги много добре когато става въпрос за стока. NichepurSuits.com го казва също това нещо в статията за търсене на кл дума.

1000 думи е добре, 1500 е по-дбре.

Дано успееш.

Това, което ме притеснява е (мислех даже да го напиша днес, ама не ми остана време) е в сайта на пича е на 5 позиция, outranked от калпари (по-лоши от неговият) сайтове. Това ме кара сериозно и за пореден път да се усъмня в концепцията за качественно съдържание + натурално сео = ранк. Постоянно виждам ранкнати сайтове с кофти съдържание и спам линкове. Е вярно, повечето гошо ги шамаросва, ама в крайна сметка се оказва че тяхното място заемат други кофти сайтове със спам линкове а те този с качественното съдържание. И това е кофти. Разбора се че има безброй случаи в които каеството бие и аз ти пожелавам твоят проект да докаже точно това!
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Магазините дават малко информация за продукти, а ти като блога ти е изцяло на тази тема и имаш доста съдържание е по добре за теб.Аз го казвам от опит защото съм имал не 1 или 2 сайта свързани с продукти и съм си ги изкарвал пред амазон и ebay и се развиват доста добре откъм приходи.Сега 2 дни си търсих качествени думи и успях да си намеря като за 3 сайта доста добри думи.Но на този най вече ми харесва това че продукта за който е думата е доста скъп което е доста добре, а търсенията месечно са 3600.
Сега остава само да го ранкна на първа страница и в flippa-та дори без приходи най-вероятно ще му взема някоя друг стотак, но мисля да го оставя 1-2 месеца да генерира приходи, защото продуктите са скъпи и ще му добавя и affilate на амазон и може да се получи нещо интересно.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Магазините дават малко информация за продукти, а ти като блога ти е изцяло на тази тема и имаш доста съдържание е по добре за теб.Аз го казвам от опит защото съм имал не 1 или 2 сайта свързани с продукти и съм си ги изкарвал пред амазон и ebay и се развиват доста добре откъм приходи.Сега 2 дни си търсих качествени думи и успях да си намеря като за 3 сайта доста добри думи.Но на този най вече ми харесва това че продукта за който е думата е доста скъп което е доста добре, а търсенията месечно са 3600.
Сега остава само да го ранкна на първа страница и в flippa-та дори без приходи най-вероятно ще му взема някоя друг стотак, но мисля да го оставя 1-2 месеца да генерира приходи, защото продуктите са скъпи и ще му добавя и affilate на амазон и може да се получи нещо интересно.

If top 10 has lots of eCommerce stores listed (amazon, walmart.com, bestbuy, etc), I usually skip – Google tends to rank eCommerce sites better for eCommerce related terms.
copy paste от тук.

Прав си, но аз специално не бих работил по подобна дума. Не че не можеш да изпревариш амазон, ама е по-лесно при по-ниска конкуренция.

Мен тези мизерни 4% на амазон ме дразнят. Иначе ако целта ти е флипа си на прав път :) Като чуят че си над амазон, ще купят веднага, щото повечето не могат да го постигнат и вярват че е трудно (то не е мн лесно де).
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Най-вероятно тези дни ще седна да намеря и някоя такава дума без магазини на първа страница, така и така съм почнал поне като ще да е колкото за спорта да е качествено.И накрая ще видя кой се е развил по бързо и по добре,само да намеря правилна дума тези дни :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Какво ползваш за кв рисърч?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Еми не ползвам никакъв софт, всичко си правя ръчно и adwords.Но най много пари се вадят от продукти, а продуктите ги има в магазините и почти всичко го има в амазон, та намирането на дума която няма в топ 10 магазин е сложничко :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

N1ck за втория сайт попаднах на 2 думи и се чудя коя да избера ти какво мислиш ?
Дума 1
женски грим ревю, търсения 6600, рекламодатели-high, CPC-BGN2.23, seoatack-85.71 - Great!
От 10 резултата има само един магазин amazon на първо място но той е за продукта а не за ревю,всичко друго са някакви статиики.
22.jpg


Дума 2
децка декорация,търсения 6600 , рекламодатели-high, CPC-BGN0.94, seoatack-90.48 - Great!
тук там някое магазинче, но amazon,ebay,walmart няма.
2.jpg


И това което каза за магазините, че сега се замислих, всички магазини ли изключва или само тези големите amazon, walmart.com, bestbuy, ebay или всяка една дума която има магазин в топ 10 не става ?
 

Горе