Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

ups
повторих се
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

OK благодаря
тъкмо го хванах да ми кажат че уеб бинара свърши :) ша чакаме записа
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Днеска влезнах в webmaster tools-a на сайта, който започнах на нов домейн и какво да видя.
j7gs48.png


Като видях колко много имресии има за нов сайт над 3 хиляди на ден и почти никакви кликове се зачудих какво става и като проверих снимката от 1та статия ми се е ранкнала на 2ра позиция за доста голяма дума с над 100к търсения и явно webmaster tools-а ги отчита.

В доброто старо време можех просто да пренасоча който кликне на снимката към сайта и щях доста трафик да взема, ама след последния ъпдейт на гугъл за изображенията това е невъзможно, направили са го много шибано, все пак мислят някакъв вариант който г/д пак ще може да се взимат посещения дано да стане.

Иначе за момента с 10 статии има към 20-25 уникални предполагат от 2 думи които се ранкнаха в дъното на първа страница с он пейдж, също така около 30% са non provided и доста лонг тейли.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да новите промени за изображенията не се отразяват добре.Аз в момента съм на същия принцип и дано измислят нещо да можем все пак да дърпаме някое посещение и от тях.
Но гледам напоследък всички говорим само за on page seo-то.Едва ли само на него се разчита :D.
Аз сега поръчах няколко пакета с пирамидни линкове от BHW, ще видя как ще се отразят понеже до сега съм свикнал всичко да си правя сам,но сега реших да пробвам по по лесния вариант :D

Лелеее поставих 1,111 си мнение точно в тази тема :)
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да новите промени за изображенията не се отразяват добре.Аз в момента съм на същия принцип и дано измислят нещо да можем все пак да дърпаме някое посещение и от тях.
Но гледам напоследък всички говорим само за on page seo-то.Едва ли само на него се разчита :D.
Аз сега поръчах няколко пакета с пирамидни линкове от BHW, ще видя как ще се отразят понеже до сега съм свикнал всичко да си правя сам,но сега реших да пробвам по по лесния вариант :D

Лелеее поставих 1,111 си мнение точно в тази тема :)

Е да не се разчита само на него, просто споделяме начално класиране.

За имейдж редиректа правят някакъв плъгин в момента след 2-3 дена се очаква да се пусне бета ще видим как ще е.

Аз за оф пейджа на този сайт реших да заложа на нещо по различно, ще видим дали ще е успех или провал.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Би ли споделил само като пуснат плъгина как са нещата или да го тествам и аз тогава понеже аз нямам много информация относно него.
Благодаря ти предварително :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar_ak сега се сетих да те питам :)
Какво стана със сайтовете за който имаше статии от предни сайтове.Понеже в момента и на мен са ми попаднали в момента дейндексирани статии и се чудя дали да ги добавя в сайтовете си.
Понеже сайтовете ми съдържат по 10 статии от 500-1000 думи всяка статия и се чудя дали, ще има някакъв проблем, ако добавя примерно още 10 такива дейндексирани статии като от тях няма да целя да ги качвам на челни места, а просто като за количество съдържание да ги ползвам в сайта :),а да си попуализирам 10-те статии които са ми за ключовите думи :)

Пак се изразих завъртяно както всеки път,но дано и този път си ме разбрал какво питам :)
Поздрави
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз в четвъртък миналата седмица добавих няколко такива направени на по голяма статия 800 думи плюс като хоум пейдж на един сайт още е рано за резултати :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Така, едно по едно. Първата много бета версия на плъгина е готова - http://imaguard.com/download/imaguard-v04.zip

Доста начална версия та инсталирайте и пробвайте. Изкарва изображението едно леко размазано и като цъкнеш нa виж цяло изображение редиректва към сайта и си има реклами, не самия пост ами само изображението като пост с реклами.

dimitar_ak сега се сетих да те питам :)
Какво стана със сайтовете за който имаше статии от предни сайтове.Понеже в момента и на мен са ми попаднали в момента дейндексирани статии и се чудя дали да ги добавя в сайтовете си.
Понеже сайтовете ми съдържат по 10 статии от 500-1000 думи всяка статия и се чудя дали, ще има някакъв проблем, ако добавя примерно още 10 такива дейндексирани статии като от тях няма да целя да ги качвам на челни места, а просто като за количество съдържание да ги ползвам в сайта :),а да си попуализирам 10-те статии които са ми за ключовите думи :)

Пак се изразих завъртяно както всеки път,но дано и този път си ме разбрал какво питам :)
Поздрави

Ами за момента по никакъв начин не се показва че гугъл има нещо напротив против този контент, но никой не знае. Ако се прави такъв сайт предпочитам да е изцяло от такива статии, като цяло не бих рискувал да ги смесвам че да не замине и "хубавото"
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar_ak ти беше ли пуснал сайт с деиндексирано съдържание и как се е развил ако отговора е да.
Аз сега пуснах един сайт със страшни думи просто,но явно трябваше да си купя чисто нов домейн и да е с уникално име,защото аз взех домейн на няколко години + 300 беклинка от 160 домейна,добавих 10 статии от по 800-1000 думи и грънци.
По лош сайт не съм имал и не знам защо така не иска да се класира ама хич и с нищо :X.


Вече обмислям мисълта да пускам на чисто нови си домейни с бранд имена, като няма да вкарвам имена на категории или пък на думи в домейна, да видя дали, ще се получат нещата.
Ако някой знае нещо по това как ще се отрази, ще съм му благодарен да сподели.
Поздрави
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

dimitar_ak ти беше ли пуснал сайт с деиндексирано съдържание и как се е развил ако отговора е да.
Аз сега пуснах един сайт със страшни думи просто,но явно трябваше да си купя чисто нов домейн и да е с уникално име,защото аз взех домейн на няколко години + 300 беклинка от 160 домейна,добавих 10 статии от по 800-1000 думи и грънци.
По лош сайт не съм имал и не знам защо така не иска да се класира ама хич и с нищо :X.


Вече обмислям мисълта да пускам на чисто нови си домейни с бранд имена, като няма да вкарвам имена на категории или пък на думи в домейна, да видя дали, ще се получат нещата.
Ако някой знае нещо по това как ще се отрази, ще съм му благодарен да сподели.
Поздрави

За деиндексирания отговарях вече, трябва да се повторя, не вярвам да е на повече от 1 страница назад отговора.

Иначе бях казал че тествам нов/стар домейн, с дума без дума и т.н Та загубих известни пари тука но знам кое работи вече в момента и бързо ще ги върна, до сега не ми се беше случавало нов сайт без никакви линкове да почне да прави по 100 уникални.

Та поне за момента най-добре работи нов домейн + главната ключова дума в него. Пробвах една и съща ключова дума на нов и на стар домейн, като и 2та съдържат главната дума, думата за пробата беше с 1600 търсения от 3 думи беше съставена май, на стария сайт на 150то място, на новия 25то. Като цяло на старите домейни се ранкват някъде след 100.

А на новите домейни всичките забиват топ 30 без да се замислят, доста имам и на 2ра страница включително с 6600 търсения само он пейдж втора страница, 5000 и т.н и 2-3 на първа.

Не знам кои ще региарат по добре за линк билдинг за това сега тествам, може пък с малко линкове стария домейн бързо да настигне новия ще видим. Но за първоначално класиране определено чисто нов домейн + главната ключова дума в него.

Това са част от класиранията с он пейдж на нов домейн + ключова дума в него. Вече месец са така, та не е денс, сърч волюма е реален.
pic_1.png

pic_2.png
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Да, определено за новите домейни има як първоначален бонус. Ето ти мой експеримент:

Ключова дума - много, много елементарна за ранк. Сайт 1 - не ЕМД, 9 годишен, пр 5 + линк билдинг = между 30 и 40 място. Сайт 2 - ЕМД .инфо, чисто нов = топ 5.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И някой да ми каже че Гугъл не манипулира резултатите. Имам чуството че в началото ти дава малък бонус и ти си казваш...е то ставало, вложи пари и труд.
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Да, определено за новите домейни има як първоначален бонус. Ето ти мой експеримент:

Ключова дума - много, много елементарна за ранк. Сайт 1 - не ЕМД, 9 годишен, пр 5 + линк билдинг = между 30 и 40 място. Сайт 2 - ЕМД .инфо, чисто нов = топ 5.

Много ти благодаря Fozz,защо не питах по рано не знам.
Тези дни значи и аз ще пробвам на нов домейн,а този просто, ще го оставя да го мъча със всякакви експерименти :D.
Но след emd срива това беше фактора който уж, тогава класираше по напред, годините на домейна,защото бяха останали само домейни с години,а сега пак промяна :D
Благодаря много
 
От: Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Много ти благодаря Fozz,защо не питах по рано не знам.
Тези дни значи и аз ще пробвам на нов домейн,а този просто, ще го оставя да го мъча със всякакви експерименти :D.
Но след emd срива това беше фактора който уж, тогава класираше по напред, годините на домейна,защото бяха останали само домейни с години,а сега пак промяна :D
Благодаря много

Остави си домейна, ако е за англииски сайт. Бинг и Яхо пък одобряват стари и бранд домейни. Имам един мой домейн който също Пингвина го налази. По една дума беше в ТОП 4-7 а сега не е и в ТОП 1000 :). Но пък Бинг и Яхо добре го класират.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy сега се сетих а случайно да имаш някой експеримент с нов домейн,но да не е EMD понеже не се знае какво ще стане след следващия такъв update.
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy сега се сетих а случайно да имаш някой експеримент с нов домейн,но да не е EMD понеже не се знае какво ще стане след следващия такъв update.

Не, не съм правил.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Моите не са емд където писах, само главната дума присъства.

Пример сайт за "котки"
Домейн: какдаотгледамекотка.ком
Обаче всяка една дума за която оптимизирам има "котка" в нея.
 

Горе