Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Sky

Well-Known Member
Пак се дигнали милиционерите, че и пътища блокират.
Какво искат сега, какво пак ревнаха биячите на жени?
 
Хахаха, яка тема. Аз лично не знам какво искат, но им намаляват 10 заплати след пенсиониране, безплатните картите за градски и куп други такива. Нищо лично хората, които го работят това, но и това не заслужават днешните полицай. Супер негативно съм настроен към тях. Един път се опитват да ни ограбят, преди 3-4 години, няколко пъти ни разбиват мазетата, а като гледам и при тежките престъпления ги няма никакви. Не заслужават нищо. Заслужават да съкратя всички и да ни вкарат от чужбина. Няма такава аматьорщина. Ако им погледнем и каква ефективност имат, не трябва да им се плаща малко, но и да плащат те на гражданите за никаквата работа, която вършат. Утарашиха ми мазето, плащам за СОТ и плащам и данък, за да им покрият заплатите и всички привилегии. Съжалявам, ама дано нищо не им върнат. И ще видите, че и народа няма да ги подкрепи, защото просто не са полиция, а банда униформени хорица, с ръце нали знаете къде.... :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

В МВР е пълно с разни мишки, които имат чисто административни функции, не вършат опасна или стресираща полева работа и се ползват с пълни привилегии от рода на много заплати при напускане, ранно пенсиониране и т.н. От къде на къде? Какъв принос имат към обществото, че да ползват такива огромни привилегии?

За обикновените полицаи съм съгласен да имат големи привилегии, но да има контрол върху работата им. В България полицай е синоним на скатавка. КАТ нагло седят под най-дебелите сенки по цял ден, а не на местата с висока концентрация на произшествия. Компютърните престъпления са абсолютно пасивна структура, която лежи под едно дърво и чака плодовете сами да им паднат в устата й. За битовите престъпления нищо не се прави, освен на много, много малко места, където има кадърни и активни оперативни полицаи. Пълна трагедия, катастрофален имидж, нулево доверие на обществото и огромни претенции. Това е българската полиция. Може би от другите цивилизовани държави, само в Русия са по-зле.
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Хахаха, яка тема. Аз лично не знам какво искат, но им намаляват 10 заплати след пенсиониране, безплатните картите за градски и куп други такива. Нищо лично хората, които го работят това, но и това не заслужават днешните полицай. Супер негативно съм настроен към тях. Един път се опитват да ни ограбят, преди 3-4 години, няколко пъти ни разбиват мазетата, а като гледам и при тежките престъпления ги няма никакви. Не заслужават нищо. Заслужават да съкратя всички и да ни вкарат от чужбина. Няма такава аматьорщина. Ако им погледнем и каква ефективност имат, не трябва да им се плаща малко, но и да плащат те на гражданите за никаквата работа, която вършат. Утарашиха ми мазето, плащам за СОТ и плащам и данък, за да им покрият заплатите и всички привилегии. Съжалявам, ама дано нищо не им върнат. И ще видите, че и народа няма да ги подкрепи, защото просто не са полиция, а банда униформени хорица, с ръце нали знаете къде.... :)

Вуйчо ми го ограбиха и ги хванаха, ама половината ценни неща ги няма, върнаха боклуците само.
Питам след време циганина къде са другите неща - Ем, полицая ги прибра.
Кво да говорим, че и с претенции.
 
„С какво работещите в системата на МВР съгрешиха, че само и единствено те трябва да понесат открито престъпното управление на държавата за целия преходен период !?!"

Това ми е любимия цитат. Чудя се как може дори да го повдигат като въпрос....това е най-неуважаваната последно време институция по ред причини - пълни бездарници, мързеливци, некадърници и лентяи. Нямам думи просто....този протест е пълна идиотщина, която заслужава абсолютен игнор.
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Това ми е любимия цитат. Чудя се как може дори да го повдигат като въпрос....това е най-неуважаваната последно време институция по ред причини - пълни бездарници, мързеливци, некадърници и лентяи. Нямам думи просто....този протест е пълна идиотщина, която заслужава абсолютен игнор.

Така е, защото 80% са връзкари- тюфлеци и марди, които са уредили на държавна служба. Останалите 20% носят въпросните на гърба си и се радват на "народната любов". И това не е от вчера, а от много години. Като пример ви давам случай с брата на мой приятел, който преди 11-12 г. кандидатства в Симеоново. По български- 5-ца, по история- 6-ца, на физическия изпит- 2ри. Шестицата му беше единствена, а 5-ци имаше 3-4 само. За сектор сигурност приемаха 12 души на година, и на база оценките си трябваше да бъде 1-ви или 2-ри в класирането. Познайте кой беше- 12-ти, последен. Завърши го и бачка някъде, но факта е, че в неговия випуск са вкарали 10 връзкари и 2-мата бай-добри.... Това е навсякъде- общини, институции... включително и на изборите сега-пресен пример.
 
Връзкари в полицията?...Що за услуга им правят? :)

Ще дам един пример от тези дни. Мой приятел полицай се опитва да спре моторист, явно с нещо неизправно, защото е имало причина. Момчето е много кадърно и си обича професията, истински полицай, който не кляка на никой. Мъжкар (този от тези малкото там)....Та, моториста го избутва и избягва....естествено залавят го по-натам, а през това време той успява да извика 5ма негови приятели. Трябват му свидетели. И нормално, след такава простотия е хубаво да имаш идея какво да правиш, защото си загазил, така де уж си загазил. И какво следва. Полицаят, моя приятел, забележете, трябва да плати мотора на човека, защото се е опитал да го спре и явно му е отчупил нещо в динамиката. А неговия колега, който е бил в патрулката не си е мръднал пръста, дори по-зле - "не успял да види какво е станало", за да защити колегата си. А оня бабаид с 5ма свидетели....Отделно са го мъмрили шефовете в райнното и всичко това е защото щял да генерира допълнителна занимавка на РПУ-то. Напуснал го и им казал в лицето, че без униформата са пълни мишки. Аз ще допълня, че и с нея са такива. ;) И представете си колко е зле положението сега. Това е истинска история 1:1.

Ето такова никога няма да се случи тук:

[video=youtube;3lKwkn6JT74]https://www.youtube.com/watch?v=3lKwkn6JT74[/video]
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

[video=youtube;NfvUgZ5FLJ8]https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=NfvUgZ5FLJ8[/video]

Малцина ще разберат, другите ще продължат да си лаят. ;)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ето списък с най-смъртоносните професии в Европа:
chartoftheday_3544_europes_most_dangerous_jobs_n.jpg
 
България явно е в друга рамка, защото полицай най-много да му се случи нещо докато тича за баничка или да се задави със собствената си лига, докато се излежава в някой парк под сенчесто дърво. И после като звъннеш да помолиш за помощ, да ти кажат, че всички екипи са заети. :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

В полицейския форум има списък на загиналите полицаи и причините за това. Повечето са обикновени пътнотранспортни инциденти, които могат да се случат на всеки. Нямам нищо против да запазят привилегиите си, ако държавата даде същите на строителите и другите хора, които вършат по-опасни дейности. Обаче няма логика МВР да е някакво супер примамливо място, за което всеки се натиска, търсят се връзки и т.н.

Нагло е на фона на всичките огромни привилегии, които имат да излизат на протести, имащи за цел да попречат на нормалните хора да си вършат тяхната работа. Заплатите ли им забавиха, отпуска ли не им дават или какво, че блокират основните пътища?
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Доколкото разбрах полицаите протестират, че правителството иска да им намали 10 заплати след пенсиониране (както се спомена по-горе), а и вместо право на отпуски 30 дни - могат да станат 20. И аз полицай да бях и аз щях да протестирам, но при условие, че си върша работата както трябва. За поведението на полицаите и работата, която вършат няма да коментирам, но нека да не слагаме всички служители на реда под един знаменател.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Това са привилегии останали от времето на комунизма. Имали са ги всички хора после са отпаднали по един или друг начин за другите професии, но са останали за МВР в пълен размер. Така не е справедливо и няма оправдание да се запазват. Или да се дадат същите привилегии на другите опасни професии, или да отпаднат за всички.
 
Ама чакай...какви привилегии като този апарат не работи. Може ли да поощряваш една фигура с всичко, което реално искат да им резнат, при нулеви резултати. Това в частния сектор е самоубийство по всички гледни точки. И нека го вземе като бизнес - ние плащаме тези неща, демек ние сме доволни от вършещото се. Аз съм супер против някой, който се води полицай да не мога да разчитам на него. Извинявам се, но когато съм имал нужда, никога не са се отзовавали. Не мога да уважавам човек, бил той и с униформа, на който държавата му плаща, взимайки от мен, а той не си върши работата. За мен това е обида и то лична. Направо се ти се смеят в лицето по този начин. Ти си бачкал цял месец, отделил си данъка за държавата, те дават на него, а утре кулата ти разбита. Два записа носиш и ти казват, че няма смисъл, ама все пак попълни тук едни формуляри. Пълния палячи, човек. За мен съвременния полицай е по-скоро паразитно образование в обществото, отколкото действащ спомагателен орган. И колкото повече се реже от него, толкова по-добре. В този му вид е абсурд да съществува. И това е последните вече 10 години станаха. Това е най-умното, което тази министърка прави. Дано си застане силно зад убежденията.
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Блинки, дай да ги видим тия привилегии, с които толкоз те дразнят тия "паразити".
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Цялата система е замислена така, че да не работи, така, че какви привилегии искат хора които не си вършат работата.
Изобщо всичко в държавата ни е с такъв замисъл, по светът държавите си имат мафии, при нас мафията си има държава, за това е така.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Как пък не излезнаха да протестират срещу неизправностите в системата, корупцията на началниците, политическите назначения и обслужване, лошата техника и тн. Но като искат да им резнат надутите привилегии, скачат като ощипани.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Има си и читави полицай. На нас проблема ни не е в полицията, а в съда. Тия дето са на свобода с по 30 присъди са били хващани така или иначе.

Да не забравяме, че полицаите имат и доста ограничения. Не могат да членуват в партии, не могат да работят нищо друго (дори нямат право да гледат зеленчуци и да ги продават след това), не могат свободно да напускат страната, налични са 24/7, когато масово всички други хора почиват, полицаите работят.

Освен това, такава генерална промяна на условията за труд е меко казано тъпа. Започваш да работиш по едни правила и изведнъж - греда. Все едно тези които имат кредити, банката ей така да реши че от 1-ви Януари кредита ви вместо 500 лв./месец става 1000 лв.


А иначе има много за чистене в МВР. 1/3 са за затвора, 1/3 за публичен линч и остава 1/3 читави.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Най-елементарното е да се зарадваме на тази новина, ама мисля, че това не е на добре. Освен заплатите за пенсиониране, щели да им махат и процента за прослужено време. Това ще ги свали на 600-700 лв заплата. Това е крайно мизерно според мен и никой сериозен човек не го заслужава. Някак не ми изглежда сериозно, 40 годишен мъж с такава заплата. Лошото е че то и сега пълно с боклук в системата, а след промените ще стане още по-страшно.

Чувам че и военните ще ги последват скоро, там почти ги затриха, ама още може предполагам:)

Не знам... Тея двете професии са основата на всяка държава, а там касапницата е най-голяма. Не мога да си обясня защо се прави!? Имаме огромна държавна администрация, на фона на която армия и полиция са като шепа хора. Ето, на тези избори сме изпрали още 70 нови кмета с цялата им прилежаща бюрокрация. В села с по 3-4 човека. :)

Явно от ГРОБ така виждат нещата....
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Не чуваш, и военните са в кюпа. И не само те. Не говорим само за полицаи, военните и пожарникарите ще го изядат също.

А за заплатите си много прав. В момента редовия полицай взима 700-800 лева. Кой ще седи да работи за 500-600 лева?

Най-елементарното е да се зарадваме на тази новина, ама мисля, че това не е на добре. Освен заплатите за пенсиониране, щели да им махат и процента за прослужено време. Това ще ги свали на 600-700 лв заплата. Това е крайно мизерно според мен и никой сериозен човек не го заслужава. Някак не ми изглежда сериозно, 40 годишен мъж с такава заплата. Лошото е че то и сега пълно с боклук в системата, а след промените ще стане още по-страшно.

Чувам че и военните ще ги последват скоро, там почти ги затриха, ама още може предполагам:)

Не знам... Тея двете професии са основата на всяка държава, а там касапницата е най-голяма. Не мога да си обясня защо се прави!? Имаме огромна държавна администрация, на фона на която армия и полиция са като шепа хора. Ето, на тези избори сме изпрали още 70 нови кмета с цялата им прилежаща бюрокрация. В села с по 3-4 човека. :)

Явно от ГРОБ така виждат нещата....
 

Горе