Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Много хора имат сбъркани представи за нещата и тази тема затвърждава това твърдение.
Моята представа за нещата е, че всичко се развива по сценарий, който включва следните действия:
1. Предлагане на голямо рязане на привилегиите.
2. Протести.
3. Смекчаване на рязането.
4. Край на протестите.
5. Промените се приемат.
6. Край.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Покрай всички тези протести, вдигането цената на винетката... Ще се пробват да прокарат някой друг закон, заем или нещо, което ще бъде негативно прието от обществото.

Лично мнение.
 
Нещо интересно:

Справка за кражбите на коли в София за последните две години. Нарастване на броя престъпления почти 3 пъти, успеваемост под 2%. Това качествено свършена работа ли е, че да се протестира за социални придобивки? При подобни резултати, при одобрение на населението под 10%, орязването на привилегиите е най-малкото, което трябва да се случи в МВР. На фона на всичко това, "заплахата", че огромен брой полицаи щели да напуснат системата ми се струва коледен бонус

8446377v.jpg


Мислех, че е и по-зле. :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Добре де що забравяме, че БГ е на 8-мо място в света по брой куки http://www.investor.bg/sviat/6/a/grafika-na-denia-stranite-s-nai-mnogo-policiia-187917/

Стандарта в ЕС е средно 2-3 пъти по-малко полиция на 100к души.

С това орязване ще се оптимизират редица дейности + увеличение на заплатата и материално техническата част.

Също така що забравяме за хилядите администрация и писарушки и що един редови чиновник да има в пъти повече привилегии спрямо друг?
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Не знам обаче вчера куките се държаха много агресивно на Орлов мост. Бях една от блокираните коли баш най-отпред и гледах сеир, обаче направих хитра маневра и избегах! Иначе като цяло се държаха като абсолютни боклуци, мърши....
 
От: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Явно не си прочел цялата тема, това вече го отметнахме. Нещата няма да се оправят с рязане на заплати. Армията като я орязаха с голямата тесла да не би да се реши нещо?

И малък парадокс си допуснал в едното изречение - с рязане на заплати, няма как да се повишават същите. Виж със съкращаване на щата по може... Ама реформата май не включва това.


Добре де що забравяме, че БГ е на 8-мо място в света по брой куки http://www.investor.bg/sviat/6/a/grafika-na-denia-stranite-s-nai-mnogo-policiia-187917/

Стандарта в ЕС е средно 2-3 пъти по-малко полиция на 100к души.

С това орязване ще се оптимизират редица дейности + увеличение на заплатата и материално техническата част.

Също така що забравяме за хилядите администрация и писарушки и що един редови чиновник да има в пъти повече привилегии спрямо друг?
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Язе съм против орязването, шото с орязване не се върви напред,,, дайте повиче на полицаите, да не са налага да им даваме ние :wink:
 
Не забравяме, но цялата им система не работи като хората, а обикновения човек като мен и теб разчита на тези полицаи на улицата, не разчитам на администрацията, освен, не дай си Боже, да стигне до там конкретния случай. За жалост един организъм, система, орган, звено трябва да работи добре и качеството, с което се влачи във времето се определя с най-слабия им елемент. Тук реално слабите елементи са навсякъде по тази система, което е показател и какво излиза като продукт. А дали администрацията е смотана, полицаите са едни туфлеци без никакъв респект от обществото (извоювано с годините), това мен не ме засяга. Мен и повечето ни пука нашите данъци да отиват за качествена услуга. А това, че имаме по 1000 на 100К човека от населението, да кофти статистика, ама и количеството не компенсира количеството, което е по-притеснително. Лично го казвам и стоя зад думите си - нямам против да плащам данъци и всичко, но да знам, че утре ако ми се случи така, че да бъде нарушен закона спрямо мен, приятелите ми, семейството ми, да мога да бъда защитен адекватно и безкомпромисно. А не някакъв дебелак да ми обяснява да ходя да обиколя местни заложни, за да си разпознавам открадналите предмети. Или като ми откраднат колата да ми обясняват, че това не е престъпление и не могат да направят нищо. Или още по-зле - да попадна в ситуация, в която вече нещата отиват на живот и смърт и олигофрена от другата стана на линия да ми каже, че нямат свободни патрули. Баси глупаците излизаме ние, дето им ги плащаме и заплатите и скапаните привилегии, за които ореваха света. Или друго, което един полицай директно става престъпник и то пряко - да вземе 200 лева на някой, който е спрян и му е открит алкохол при тестовете, същият на който няколко кръстовища по-надолу убива някой. И това сме го виждали. Мисля, че Ставийски мина по този път. ;)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Аз пък ги подкрепям и смятам, че нормалните хора, милеещи за България също трябва да излязат и да ги подкрепят. Вдигат винетките със 115%, за леки коли ще е 145 лв. , вдигат тихичко тока с по 1-2% на всеки няколко месеца, плащат по 1000+ лв. на месец за издръжката на всеки един афганистанец, пакистенец, африканец и т.н. представящ се за сирийски бежанец, дерат ни с данъци и глоби, а насреща-НИЩО! Вие знаете ли в каква мизерия пазят границата- в кал до колене, спят в палатки на вече нулеви температури, имам познати полицаи, от тях го знам, само с МТЛБ се стига на някои постове, ама се возят горе, че ако тръгне да се хлъзга в пропастта, да могат да скочат. Нещата в тази държава са тотално оср.ни и е нужен рестарт, като за целта, всички управлявали през последните 25г. трябва да се отстранят и да не се допускат до всластта, съответно виновните да бъдат съдени. Само така ще се оправим, убеден съм!
 
Бате, ти верно ли? :) Как ще ги подкрепя....ти сериозен ли си? Как може да подкрепиш хора, на които даваш парите си, а те са супер неуважава институция и то по ред причини, най-вече поради некадърността си, лицемерието и мързела си. Супер сдухани и треперят всеки път като стане напечено. Типичните образи в една патрулка са един изсъхнал, който ако го духнеш, ще го счупиш и един отпуснат тюфлек, който не ми го побира акъла как е минал физическите изпити.

За граничарите, пожарникарите (които доказаха смелостта си и компетенцията си) нямам нищо против. Те заслужават. Но полицията ни е на много ниско ниво. Просто няма дъно, след дъното е. Виж статистиката на престъпленията, колко са разкрити, а това колко присъди са изпълнени, там има едни други хора, които не си вържат работа.

Иначе да, има си текущи проблеми или искат да ни го набият много лошо с някои неща, които сега леко ги вкарват лека по лека. Но не се притеснявай. Ако му вдигнат на българина нещо, ще кътне от данъка или други към държавата. Нашите тарикати ще го изиграят по-добре от политиците. ;) Не се притеснявай.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Блинки, ако не подкрепям тях, означава, че подкрепям пасмината срещу която протестират. А аз определено не я подкрепям. :)

И като гледам братята румънци, се чудя ние защо спим....Нашите са много пъти по-крадливи от техните!

[video=youtube;r_v5vRzr6LQ]https://www.youtube.com/watch?v=r_v5vRzr6LQ[/video]
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Братче, бъди сигурен, че имам много повече причини да не ги обичам от 99% от членовете на форума, ама в случая са прави. Системата е куца, не са виновни самите куки. В случая, както каза Владко, положението е или или, няма средно. Щом си против тези на улицата, значи си с онези горе, които всъщност са първопричината за положението в момента. И тюфлеците и простаците, все са по тяхна вина. Тюфлека не минава метър щото е много хитър, минава щото някой му позволява, така е с всичко друго...


Бате, ти верно ли? :) Как ще ги подкрепя....ти сериозен ли си? Как може да подкрепиш хора, на които даваш парите си, а те са супер неуважава институция и то по ред причини, най-вече поради некадърността си, лицемерието и мързела си. Супер сдухани и треперят всеки път като стане напечено. Типичните образи в една патрулка са един изсъхнал, който ако го духнеш, ще го счупиш и един отпуснат тюфлек, който не ми го побира акъла как е минал физическите изпити.

За граничарите, пожарникарите (които доказаха смелостта си и компетенцията си) нямам нищо против. Те заслужават. Но полицията ни е на много ниско ниво. Просто няма дъно, след дъното е. Виж статистиката на престъпленията, колко са разкрити, а това колко присъди са изпълнени, там има едни други хора, които не си вържат работа.

Иначе да, има си текущи проблеми или искат да ни го набият много лошо с някои неща, които сега леко ги вкарват лека по лека. Но не се притеснявай. Ако му вдигнат на българина нещо, ще кътне от данъка или други към държавата. Нашите тарикати ще го изиграят по-добре от политиците. ;) Не се притеснявай.
 
От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

По-скоро подкрепяш решението на пастмината, което за мен лично е може би най-умното им решение до момента. :)

Нямат нито едно умно решение. То не бяха пръстови отпечатъци за болници, не бяха куци и недовършени предизборни ремонти на улиците, вдигане на акцизи, схеми (самолетите МИГ), "кой уши байряка" на турски.... Моля ти се, от тези сегашните по-лошо е имало само като са дошли болшевиките преди 44г и са избили интелектуалците ни. Предпочитам някой Ушев да управлява, отколкот мазния аватар на мавъра Рамадан и снахата на Пръмов, която ни закри половината атомна енергетика!
 
Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Нямат нито едно умно решение. То не бяха пръстови отпечатъци за болници, не бяха куци и недовършени предизборни ремонти на улиците, вдигане на акцизи, схеми (самолетите МИГ), "кой уши байряка" на турски.... Моля ти се, от тези сегашните по-лошо е имало само като са дошли болшевиките преди 44г и са избили интелектуалците ни. Предпочитам някой Ушев да управлява, отколкот мазния аватар на мавъра Рамадан и снахата на Пръмов, която ни закри половината атомна енергетика!

Всъщност, аз говорех за това:

8446814O.jpg


И това:

8446819f.jpg


Не за политиците, които им правили условията гадни.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Пасмината от комплексари, която бие народа и се храни от рушвети иска увеличение на заплатите? Ебати наглостта...
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ами, Блинки, сам ти го каза за твоя приятел с тариката с мотор. Нима не са виновни тези с/у които протестират полицаите? Що не им дадат права? Да бият, да стрелят, както е в САЩ? Що назначават свои хора в полицията- хем му е направил услуга да лешперства на гърба на някой надъхан и все още не смачкан от системата, хем си имат птиченца вътре да им пеят кой се дъни и кой мрънка. При началниците им е същото- пак техни хора. Онзи за уволнение в София(с историята от Господарите) сега е началник във Варна. Кой е виновен? Нашата риба отдавна се е вмирисала, и от към главата вече няма гниеще плът, а лай.а, ама редки!
 
Ама бате, едно е да ти е кофти началството, друго да ти е кофти началството и ти да си мишка. Комбинацията е направо ужасна, а резултатите ще загробят всяко едно общество. Как така не им дават права. Чакай бе бате, теб колко пъти са те ограбвали и колко пъти са ти решавали случая? Защото при мен успеваемостта е точно 0%. Какви права? Да решават случаи ли? Що за разрешение ще е това. Да, сигурно местните мутри си плащат на дадени районни за протекции, но реално и това не ме урежда.

Те едни статични престъпления не могат да решат, ние за стрелба си говорим. Чакай, малко избързваме. Никой не е длъжен да стреля, има стоп патрони, има шокови палки, електрошоци, спрейове....а и нали уж и бойни изкуства знаят, или май е мит. :) За едно задържане на битов престъпник не се изисква пистолет, освен, ако не се наложи (рядкост е). Но мога да те уверя, че крадците и другите толкова много не им пука от това, защото знаят колко струва полицията, че си ходят направо с пазарската торба на "работа". :)

За стрелянето....за това вече се вдигат на протест, не да мрънкат за заплатите си, и да си извоюват правото да използват при еди какви си условия пистолет. Тук ще ги подкрепя. Да бият лайнарите с пистрките, които летят по улиците с по 100-120км/ч. Ще отида и лично ще нося знаме с такъв лозунг. Нашата полиция не може да ходи, ти ми говориш за летене. :) Образно казано нали. :)
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Ние ги фащаме - па те ги пускат, ей това е системата
Що обвинявате полицеите, като досъдебното произвоство куца, аа
Садевна риформа треве, ама треват топки,,, ясно че и Герб ги нема
Шото така наречения независим съд сее пръкнал случайно по генералско време, мъндата на Първака
 

Горе