Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Абе ако в частни сектор дава каквото можеш, ще ти покажат бързо вратата. Показваш, каквото се изисква от теб. Като не е за теб, гората. :)

Всъщност става думата за бабата, която я пребиха за пари брат: http://www.bgdnes.bg/Article/4986229 - не знам каква кифла с лаптоп става дума. :) Системата е стара и не е подменяно нищо в нея, но и аз сори за теб ако виждаш един дебелак, който върти палка и смяташ, че физиката и начина му на помагане на хората е заради началството само. :)

Всъщност става въпрос за това мнение, http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=63503&page=2&p=744916&viewfull=1#post744916 и тая кифла.
Не си ли чел кво е писала, или през редовете видя, че хейтва дебелаците и изплязска мнението й в темата.
Понеже спомена гората, дебелите копелета бяха, а някой още са там. Още в началото, казах, че малцина ще разберат...

@ъпхиро не си ми интересен, ща пропусна и тоя път.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Тази тема се превърна в копие на онази за емиграцията..... Мрънкане до 101 колко зле са полицайте и как не вършели работа. Хирото до някъде го разбирам между 18 и 25 всеки мрази мръсните ченгета защото все още го играе бунтар. После като го сплеска малко живота му стават ясни много неща.

Аз съм доволен от полицията като цяло говоря за редовите полицай. Два пъти ми се е налагало да ги търси и двата пъти бърза реакция и професионализъм. Става дума за една документна измама и за спиране на масов бой.

Така, е момчета и момичета замислете се малко. Полицайте са хора, и те са на работа и те имат нужда от почивка и добро заплащане. В никакъв случай проблема не в редовите ченгета и ако не го виждате жалко за вас имащи се интелигентни и мислещи предриемачи
 
Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

За тази не говорим, тя е ясно, че е от всекидневните случаи. Пак с нулева успеваемост то гледна точна на разкритие. Видях какво е писала, за разлика от други не споделям неща, които не съм чел и не съм преценил за полезни. Това не е полезно в истинския смисъл на думата, но е гледна точка, с което бих се съгласил. ;)

Който искал те е разбрал, но както казах, за хора, които смятат, че работата на полицията е на ниво, нека да направят фонд и да трупат и да трупат. Аз съм ЗА идеята.... :)

Не се хваща идеята и на моето виждане. Навит съм да им се плаща по 1000 и отгоре....дори по 1500-2000 лева на месец. Аз съм много за това, но да се работи. Хубаво е, че има доволни. Аз съм от недоволните, а като се видя повечето хора какво мислят, мисля че съм от масата. :)
 
От: Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

За тази не говорим, тя е ясно, че е от всекидневните случаи. Пак с нулева успеваемост то гледна точна на разкритие. Видях какво е писала, за разлика от други не споделям неща, които не съм чел и не съм преценил за полезни. Това не е полезно в истинския смисъл на думата, но е гледна точка, с което бих се съгласил. ;)

Който искал те е разбрал, но както казах, за хора, които смятат, че работата на полицията е на ниво, нека да направят фонд и да трупат и да трупат. Аз съм ЗА идеята.... :)

Не се хваща идеята и на моето виждане. Навит съм да им се плаща по 1000 и отгоре....дори по 1500-2000 лева на месец. Аз съм много за това, но да се работи. Хубаво е, че има доволни. Аз съм от недоволните, а като се видя повечето хора какво мислят, мисля че съм от масата. :)

А що не се обвърже на базата на успеваемост и да взимат % от застрахователите.

Примерно свиват 1 кола на стойност 20к - с тази никаква успеваемост от 2% застрахователите ще имат на всеки 100 коли по 98 тотал събития на стойност или 1,96 милиона чиста загуба. Ако намират експедитивно колата полицията да взима процент от застрахователната стойност и тези пари да се вливат в делегиран бюджет на РПУ-то.
 
От: Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

То и сега успеваемостта е обвързана, само дето процента се взема от автоджамбазите, не от застрахователите :)



А що не се обвърже на базата на успеваемост и да взимат % от застрахователите.

Примерно свиват 1 кола на стойност 20к - с тази никаква успеваемост от 2% застрахователите ще имат на всеки 100 коли по 98 тотал събития на стойност или 1,96 милиона чиста загуба. Ако намират експедитивно колата полицията да взима процент от застрахователната стойност и тези пари да се вливат в делегиран бюджет на РПУ-то.
 
От: Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

То и сега успеваемостта е обвързана, само дето процента се взема от автоджамбазите, не от застрахователите :)

Ами като няма 3-та страна за защита нормално - в белите страни има ловци на глави почти за всичко, но тук играчите са други ...
 
Re: От: Re: От: Re: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

А що не се обвърже на базата на успеваемост и да взимат % от застрахователите.

Примерно свиват 1 кола на стойност 20к - с тази никаква успеваемост от 2% застрахователите ще имат на всеки 100 коли по 98 тотал събития на стойност или 1,96 милиона чиста загуба. Ако намират експедитивно колата полицията да взима процент от застрахователната стойност и тези пари да се вливат в делегиран бюджет на РПУ-то.

Щото е държавна работа, бате. Бизнесът няма да търпи някакви субекти на заплати та и привилегии да имат, а успеваемостта да им е някаква никаква. Ако им обвържат работата на полицаите с разкрити случаи или разрешени престъпления, направо ще трябва да плащат, за да ходят на работа. :)

Като в кол център. Имаш днес 100 обаждания, и поне 10 лиида. Това е. Всичко отгоре носи бонуси. Както е нормално. Но като някои (да не кажа повечето, или почти всички) районни получават "спонсорство" от дадени тъмни фигури, това няма да се случи, защото им се прецаква и една друга хранилка. :)

Имаш кражба, имаш определен контингент, който влиза в профилите на потенциалните извършители, привикваш ги, разпитваш ги и хоп, ето ти действия с някакъв резултат. Верно, че ще ги пуснат пак от една друга много добре работеща институция, но важното е, че може и да ги понабият в РПУ-то.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Еми като искат нещо да го направят по този начин, но да не реват че основно се изхранват с корупция.
Цял живот цоцат далаверки и за награда 20 заплати - само се чудя що не искат и 18 годишно уиски и девойка в добавка, ако ли не #Оставка ...
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Виц на седмицата
Двама софийски шофьори си говорят:
- Вярно ли е, че полицаи са блокирали кръстовището на Орлов мост в столицата и не пускат да минават коли.
- Абе вярно е, ама като им подадеш 20 лв. през прозореца и те пускат.
- А защо е станало задръстването?
- Еми не всички са имали кеш, а ченгетата не приемали кредитни карти...

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/imena/vic/2015/11/06/2644375_vic_na_sedmicata/
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Фенове на Локо Пловдив от днес

12189555_10205946589556355_8313827280232442498_n.jpg
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Да, ето го и трансперанта на феновете на Левски. Много точно... незнам как може да има 2 мнения по въпроса.
12187791_908465385898539_5500867318805256742_n.jpg
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Вижте сега, тези 20 заплати (всъщност са по една заплата за всяка година прослужено време но не повече от 20) се дават като обезщетение за НАРУШЕНИ КОНСТИТУЦИОННИ ПРАВА. Като ви изглежда голяма далавера ставайте полицаи, сега се търсят. Ама после като децата ви пораснат без вас и като се приберете в къщи и те питат майка си "кой е този чичко" ще разберете, че не всичко което лети се яде. Много се радвам на такива отворковци които плюят полицаите наред, а после като стане нещо тичат в полицията да се жалват.
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Вижте сега, тези 20 заплати (всъщност са по една заплата за всяка година прослужено време но не повече от 20) се дават като обезщетение за НАРУШЕНИ КОНСТИТУЦИОННИ ПРАВА. Като ви изглежда голяма далавера ставайте полицаи, сега се търсят. Ама после като децата ви пораснат без вас и като се приберете в къщи и те питат майка си "кой е този чичко" ще разберете, че не всичко което лети се яде. Много се радвам на такива отворковци които плюят полицаите наред, а после като стане нещо тичат в полицията да се жалват.

Много ясно, за къв им плащаме заплатите ако не ги търсим?!?
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Скоро и други съсловия ще излязат, а към Януари-Февруари и народа, като гледам каква стагнация е от сега, направо не ми се мисли... И още една олигофренска постъпка от днес:" България подкрепи Косово за член на ЮНЕСКО, 3 гласа не стигнаха. Сръбски медии гръмнаха: Вижте кои са приятелите ни по света, те гласуваха против".
 
Re: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Скоро и други съсловия ще излязат, а към Януари-Февруари и народа, като гледам каква стагнация е от сега, направо не ми се мисли... И още една олигофренска постъпка от днес:" България подкрепи Косово за член на ЮНЕСКО, 3 гласа не стигнаха. Сръбски медии гръмнаха: Вижте кои са приятелите ни по света, те гласуваха против".

И аз мисля, че в разгара на зимата (най-студените месеци де) ще се вдигне народа, че много простотия му се събра. А обикновено тогава се случва нещата. ;)
 
От: Re: От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

И аз мисля, че в разгара на зимата (най-студените месеци де) ще се вдигне народа, че много простотия му се събра. А обикновено тогава се случва нещата. ;)

Простотията е само в пресата. А иначе бизнес ас южуал.

А иначе дясно-центриското правителство се кани да дигне някои данъци по стар комунистически обичай - винетки, разни допълнителни налози на такситата и други екстри.

И по стар обичай като се опита да ореже пари от някъде се почва един рев, ред сълзи - ред сополи и накрая Бат Бойко идва и вика "аре от мен да мине ще им дадем".
 
От: Милиционерски протест - кво искат пак тия копелета?

Вижте сега, тези 20 заплати (всъщност са по една заплата за всяка година прослужено време но не повече от 20) се дават като обезщетение за НАРУШЕНИ КОНСТИТУЦИОННИ ПРАВА. Като ви изглежда голяма далавера ставайте полицаи, сега се търсят. Ама после като децата ви пораснат без вас и като се приберете в къщи и те питат майка си "кой е този чичко" ще разберете, че не всичко което лети се яде. Много се радвам на такива отворковци които плюят полицаите наред, а после като стане нещо тичат в полицията да се жалват.


Проблемът не е в 20-те заплати.

Проблемът е, че там се наливат над милиард лева, а резултат няма никакъв.

Бюджетът на МВР се очаква да бъде 1 милиард и 100 милиона - 1 100 000 000 / 7 000 000 = 1 100 / 7 = 157 лв на човек от населението на България - независимо дали пенсионер или бебе.

В един вход има да кажем 24 апартамента по 3-ма средно = 24 * 3 = 72 човека средно в един вход.

72 * 157 лв = 11 304 лв.

Нашия блок има 8 входа. Това са 90 хиляди лева. Нали се сещаш че за 90 000 лева годишно един блок от 8 входа ще има постоянно човек дето да се мота пред входовете и да гледа колите.



Нашето село (то е град - община даже) има население 4700 (тъй пише в нета) и доколкото знам има само един полицай. Пожарна няма. Съседния град, който си е вече град е само на 20 км. Та пожарната идва от там.

Супер абсурдно ми звучи обаче да има само един полицай. Все си мисля, че трябва да са повече. Но ще си направя труда да питам някой от родата.


4700 * 157 = 737 900 хиляди лева.

За тези пари могат да наемат 20 човека. Или да купят 5 коли и да наемат 15 човека. Айде да кажем 5 коли, бензин и 10 човека - щото данъци, осигуровки и пр. И въпросните освен селото ще пазят и нивите на селото. И винаги ще има 2-ма дежурни.


Сметките са кръчмарски. Но системата е брутално неефективна. МВР извършва и други услуги. Вътре влизат и пожарната, охранява и границата. КАТ също влиза вътре. Ама за тях не ми се говори. Има и разни специални звена - жандармерия, подслушване, ДАНС - не знам къде са. Дали при тях или не. НСО къде са - тези май са на специален бюджет.


Та идеята е барем като плащаш данъци поне да получаваш нещо насреща.
 

Горе