Мисли и действай като богат!

От: Мисли и действай като богат!

Вие двечките, (@Cassiopeia, @Лили Гагарин), не идвате ли от едно и също място или съм в грешка? Ще ме извините, но съм пропуснала началото на историята. Такива женски драми в този форум не е имало и е много странно човек да разпуска с нещо по-различно от момчешки лиги и блянове. :beer:
 
От: От: Мисли и действай като богат!

Вие двечките, (@Cassiopeia, @Лили Гагарин), не идвате ли от едно и също място или съм в грешка? Ще ме извините, но съм пропуснала началото на историята. Такива женски драми в този форум не е имало и е много странно човек да разпуска с нещо по-различно от момчешки лиги и блянове. :beer:

Аз не виждам драми. Отговарям по някакъв начин на мнения насочени към мен, макар и не по темата.
Там от където аз идвам е едно много даааааалечно място за Лилиту. Дори и да спра и да я изчакам или да тича срещу мен пак няма как да го стигне.
Но и тя самата в първия си отговор към теб, държеше да се разграничи от нещо общо с мен, освен полът ни по рождение.
Тъй като и ти си жена очевидно е съмнително дали пък не идваме от някое място общо с теб?
Все тая.
Въпрос на адаптация към различното, за свикването. Не ни обръщай внимание и не е нужно да ни отразяваш.
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако всичко написано от мен беше някаква глупост и промиване на мозъци, темата нямаше да има 13 страници с коментари. Реакцията на повечето от Вас ми показва, че съм по правилния път, защото ако липсва съпротивление, то значи не вървя на никъде, а стоя на едно място. Ще продължа да споделям нови статии със Вас. Всякакви коментари са добре дошли, защото дори и с хейта само помагате за популяризирането на темата. Успех на всички в живота и МИСЛЕТЕ ПО-МАЩАБНО! Концентрирайки се върху такива маловажни неща, като форумни спорове, тролове и хейт, само губите от ценното си време, което няма да Ви бъде върнато. Всеки има очи да прочете споделеното и сам да си направи извода дали да вярва на твърденията от текста. Поздрави!
 
От: От: Мисли и действай като богат!

Вие двечките, (@Cassiopeia, @Лили Гагарин), не идвате ли от едно и също място или съм в грешка? Ще ме извините, но съм пропуснала началото на историята. Такива женски драми в този форум не е имало и е много странно човек да разпуска с нещо по-различно от момчешки лиги и блянове. :beer:
Късопейка се оплака, че я нещат в БгМама... И ето я тук!
 
От: Мисли и действай като богат!

Към автора:

Видях, че си напускал още теми за микроикономика и управление на лични финанси, но ти отговарям тук, защото не искам да се записвам там, а и няма смисъл.
По принцип те разбирам какво целиш и до голяма степен го одобрявам. Има и неща, които бих критикувал, но не тук е мястото. Времето винаги е подходящо.
С две думи - сбъркал си форума! Нарочно или неволно, незнам? Тук е за предприемачи тип фрилансери и дребни занаятчии (сайтаджии, копипастери, тарикати).
Твоите разсъждения ще намерят достойни опоненти и поддръжници в някой икономически или тясно специализиран форум. Има ги бол.
Няма да им правя реклама, но потърси в Гугъл. Ще попаднеш на такива гурута, че дори можеш да си смениш сегашния ментор.
Големи умници и философи съм срещал там.
Тук само правиш вятър на няколко бивши бгмами и два-три неосъзнати трола.
За твое добро ти го казвам, а и кореспондира с една от точките в изложението ти - нещо от рода "да не се разпиляваш с хора и в области, които те отклоняват от целта и не носят пари"
Жив, здрав, щастлив и само успехи! :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Ако всичко написано от мен беше някаква глупост и промиване на мозъци, темата нямаше да има 13 страници с коментари. Реакцията на повечето от Вас ми показва, че съм по правилния път, защото ако липсва съпротивление, то значи не вървя на никъде, а стоя на едно място. Ще продължа да споделям нови статии със Вас. Всякакви коментари са добре дошли, защото дори и с хейта само помагате за популяризирането на темата. Успех на всички в живота и МИСЛЕТЕ ПО-МАЩАБНО! Концентрирайки се върху такива маловажни неща, като форумни спорове, тролове и хейт, само губите от ценното си време, което няма да Ви бъде върнато. Всеки има очи да прочете споделеното и сам да си направи извода дали да вярва на твърденията от текста. Поздрави!

Виж сега, неблагодарността не е от хубавите качества. Скромността, да.
Тези страници в темата са благодарение на хора, които са ти обърнали внимание на темата. Това не означава, че ти си водил успешно дискусия тринадесет страници.
За "промиването на мозъци" е доста трудно да се коментира, защото промитите мозъци много не пишат и не коментират.
Хейта се надявам да осъзнаеш (и като цяло ти да си извадиш полезни изводи от темата, а не да си със самочувствието, че си помогнал с нещо на някой) че е по /срещу принципа на подобни безсъдържателни мантри, а не срещу теб самия и това което искаш да постигнеш.
А още по-интересно ще бъде за теб, когато започнеш да разбираш и приемаш и другите гледни точки, а не да си стоиш заступорен на твоята камбанарийка и от там всичко да ти изглежда олрайт и мащабно. Мащабно - наистина мащабно сигурно е способен да мисли единствено Бог.
И не е въпроса да се повярва в клишета или нещо, което смяташ ти за правилно, а да си инициативен и да го докажеш. Ето, аз направих така и така по тези и тези стъпки. Спечелих толкова, загубих това. Доволен съм.

Примерче пак от вчера- как да организираме среща на курса ни. Този същия човек ме пита. На една възраст сме, от едно място сме тръгнали така да се каже.
Той смея да твърдя е с по-подреден живот без стресове. И ме пита мен. Взимам телефона звъня на една съученичка, точно за десет минути организацията беше направена. Тази съученичка не съм я чувала и виждала от поне десетина година, ако не и повече. Съвсем случайно покрай ФБ си разменихме телефоните. Жената няма деца още. А той тръгнал да ми обяснява как да звъннел на една друга моя съученичка, която роди трето дете наскоро. И го питам: Ти добре ли се? Знаеш ли какво е да се оправяш с три деца, че да я ангажираш и със срещата? А той самия ми обяснява как не знаел какво да каже на някой като му се обади, а не го е виждал отблизо десет години и повече. Аз как се сещам, а той не може и ме пита като неориентирано дете? Щото мисля.
 
От: Мисли и действай като богат!

Къде и кога съм се оплакала?
Обясних, че никога не съм изпитвала необходимост да се присъединя към обществото на "бг-мамите", поради което и никога не съм била част от него. Нищо, че съм майка и има какво да споделя от майчинския си опит. За разлика от други, които и да са в такова общество, едва ли са особено полезни за другите.
Но очевидно сте го изтълкували като оплакване.
Това показва, защо на някой им е трудно да намерят, върху какво от думите ми да мислят. Вероятно защото тази функция "мислене" не им е заложена "по дефолт", а се развива с времето. Ако се сетиш де, че ще ти е полезна.
 
От: Мисли и действай като богат!

Къде и кога съм се оплакала?
Обясних, че никога не съм изпитвала необходимост да се присъединя към обществото на "бг-мамите", поради което и никога не съм била част от него. Нищо, че съм майка и има какво да споделя от майчинския си опит. За разлика от други, които и да са в такова общество, едва ли са особено полезни за другите.
Но очевидно сте го изтълкували като оплакване.
Това показва, защо на някой им е трудно да намерят, върху какво от думите ми да мислят. Вероятно защото тази функция "мислене" не им е заложена "по дефолт", а се развива с времето. Ако се сетиш де, че ще ти е полезна.

Е какво да се мисли по твоите теми от "Листопад" бе жена? Ти защо не мислиш рационално и неприемеш критиката на всички да не спамиш постоянно? Твърдо ли си решила да направиш 1500 мнение за 2 месеца? Виж заглавието на форума - до сега не съм прочел едно мнение от теб свързано с бизнес/работа. Предлагаш да не ти четен мненията, но с твоята "активност" трябва да се отпишем от всички теми, и сякаш искрено се стремиш да насочваш темите в съвсем различна посока.
 
От: Мисли и действай като богат!

Е какво да се мисли по твоите теми от "Листопад" бе жена? Ти защо не мислиш рационално и неприемеш критиката на всички да не спамиш постоянно? Твърдо ли си решила да направиш 1500 мнение за 2 месеца? Виж заглавието на форума - до сега не съм прочел едно мнение от теб свързано с бизнес/работа. Предлагаш да не ти четен мненията, но с твоята "активност" трябва да се отпишем от всички теми, и сякаш искрено се стремиш да насочваш темите в съвсем различна посока.

Прав/ и си/сте, това моето е неоправдана загуба на време. Заради моите мнения форумът има опасност да се превърне в безполезна говорилня, а не в сериозна платформа, където се обсъждат и реализират бизнес-идеи и инициативи. Взимам си бележка и докато не се сетя да пиша мнение свързано с бизнес-работа и буква няма да драсна.
Чудех се в проценти "вината" ми колко е? Ако се сравни с мненията на обвиняващите, които по най-общи спомени също не са споделили едно полезно бизнес-мнение. Но пък не пречи да изразяват недоволство, като няма какво да отговорят.
 
От: Мисли и действай като богат!

Твърдо ли си решила да направиш 1500 мнение за 2 месеца?

Това е едно на ръка! Тя Касиопейка си пише и си гони нейните си цели (на друго място намекнах какви), които е ясно, че не подхождат на форума и дори понятието спам е слабо, .......обаче какво ще кажете за репутацията й?
Имаше подобна тема "Дали има смисъл от репутацията в този форум?". Не само, че няма, но вече ми е ясно по какви критерии се дава зелена репутация - за количественото натрупване на мнения.
Това не е само при Касиопея, но има и други, които също тролят и натрупаха сума ти постове за нула време. В повечето случаи не са особено полезни и всъщност не става ясно с какво точно се занимават и за какво са във форума.
И преди го казах - нашествието на бгмамите отвори кутията на пандора и миризмата, която се разнесе привлече и куцо и сакато да се упражнява в риторика и да си запълва времето във форума. А то при тези хора явно е бол!
 
От: Мисли и действай като богат!

Пенмен с този ник много софистикейтид го раздаваш. С предишния май не е било така. Ти си светлия ми пример, ако случайно нещо се наложи да чистим репутация :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Пенмен с този ник много софистикейтид го раздаваш. С предишния май не е било така. Ти си светлия ми пример, ако случайно нещо се наложи да чистим репутация :)

Леле, Лельо Лили, пак ли ти липсва пълен член? :lol: :D Сто на сто щом забрави езика ни роден и взе да халюцинираш? :lol:

Как върви писането или още учиш азбуката? :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Леле, Лельо Лили, пак ли ти липсва пълен член? :lol: :D Сто на сто щом забрави езика ни роден и взе да халюцинираш? :lol:

Как върви писането или още учиш азбуката? :)

Защо "пак" ли? Ако се съди по писането, на теб ти липсват пълни членове много по-често, отколкото на мен :wink: Аз съм малко по-задоволена откъм членове. Не халюционирам изобщо даже. Толкова се възхитих от оригиналните ти критики, че пуснах един сърч в гуглето и воала - оказа се, че откъм критики хич не си оригинален. Същите неща са писани под името Ivobos. Добре върви писането. Малко се отдадох на мързел почивните дни, но сега ще наваксам :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Мерси за червената репутация, пенманчо. Ще изчакам да стана хъсла, че сега няма смисъл да раздавам :D
 
От: Мисли и действай като богат!

Не знам за другите, но аз намирам за полезно, да се упражнява "рЕторика".

Реторика произлиза от латинското наименование rhetorica, от гръцкото име ῥητορικὴ τέχνη [rhêtorikê tehne], преводимо като "техника, изкуство на изказване, ораторство", означаващо буквално "изкуство на говорене", от гръцкото име ρήτωρ [rhêtôr], ретор — оратор, учител, докато риторика - директно от древно-гръцкото ῥητωρική като "и"-вариантът у нас възниква, когато книжовната ни школа приема това изкуство от Византия през 9 век, тогава прави първите си стъпки българската наука за красноречието.

Поне докато не приемат закон, с който да го забраняват и да е наказуемо.
 
От: Мисли и действай като богат!

Е нали ми беше писал статии и после ми каза, че ми ги бил дал да ги ползвам 2-3 седмици и после ставали пак негови пък да не говорим, че съм си ги платил :д За penman a.k.a I ivobos говорим :)
 

Горе