Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Не е, там е идеята, да идват като различни продукти, за да има някакъв шанс някои да минат под капките.
 
Не е, там е идеята, да идват като различни продукти, за да има някакъв шанс някои да минат под капките.
Разходите по ДДС и Мито нали ще бъдат приспаднати след това, ако е регистриран по ДДС ( а предполагам е, за такава поръчка ).
 
Последно редактирано от модератор:
Струват ли си такива чекиджийски номера да се правят ?
Разходите по ДДС и Мито нали ще бъдат приспаднати след това, ако е регистриран по ДДС ( а предполагам е, за такава поръчка ).
нямам регистрация по ДДС
 
Някой да е организирал pre-shipment inspection в Китай? Интересува ме какво става, ако въпреки проверката стоката е щета, също така препоръка за проверена компания, която извършва услугата.
Благодаря предварително!
 
Здравейте, предстои ми внос на детски колички с акумулатори от Китай. Моля, ако някой знае какви документи се изискват на митница за тези стоки да помага.
 
Търся варианти тотално да се спася от българските митници, в съвкупност с DHL България могат да ти побелеят косите. Някой от вас вкарва ли от Китай през друга EU държава?
 
Здравейте! Ще съм ви благодарна, ако ме ориентирате каква сума трябва да доплатя за ДДС и съответно мито при получаване на обемиста пратка от Китай - искам да си поръчам фотосоларна енергийна система за еднофамилна къща 3 kv на стойност около 3 500 лв.от сайта на alibaba.
Общо с цената на поръчания продукт колко ще ми излезе от джоба? Изчетох някои коментари тук, но почти се изчерпа ентусиазмът ми да пазарувам онлайн, макар евтините цени да изглеждат съблазнителни. У нас поставянето на подобна соларна система ще ми излезе двойно, затова питам - струва ли си?
 
Здравейте! Ще съм ви благодарна, ако ме ориентирате каква сума трябва да доплатя за ДДС и съответно мито при получаване на обемиста пратка от Китай - искам да си поръчам фотосоларна енергийна система за еднофамилна къща 3 kv на стойност около 3 500 лв.от сайта на alibaba.
Общо с цената на поръчания продукт колко ще ми излезе от джоба? Изчетох някои коментари тук, но почти се изчерпа ентусиазмът ми да пазарувам онлайн, макар евтините цени да изглеждат съблазнителни. У нас поставянето на подобна соларна система ще ми излезе двойно, затова питам - струва ли си?

Alibaba не е ли само за поръчки "на едро". От там май един брой не може да се поръчва. Отделен е момента с монтажа и поддръжката на тази соларна инсталация. Гаранция?
 
Alibaba не е ли само за поръчки "на едро". От там май един брой не може да се поръчва. Отделен е момента с монтажа и поддръжката на тази соларна инсталация. Гаранция?
Не всички продукти са на едро. Китайците се усетиха, че добре печелят и на дребно. Има оферти с предложения и в двата варианта, съответно и с две цени, но разликата е незначителна. Впечатлена съм от дадената отлична оценка и отзиви на еднолични купувачи от САЩ, ползващи фотосоларни еднофамилни системи и се питам, само у нас ли толкова трудно може да купуваме от Китай, защото явно дори в САЩ нямат толкова утежнени процедури и бюрократщина. Що се отнася до гаранцията - имат, но едва ли ще се наложи да я ползваме - отдавна китайците се доказаха фаворити в техниката - евтина и качествена.
Ползвам една китайска ютия вече 10 години нон стоп и още е "жива", а преди това изгоряха две ютии Filips за три години.
Напълно се доверявам на тяхната техника, още повече на соларната, защото те наистина имат амбициите да бъдат дефинирани като световни лидери на ВЕИ продукти.
Та пак питам - как да облекча получаването на подобна китайска благинка, тъй като вече не разчитам Енергото да ме спасява от себе си ...
 
Здравейте! Ще съм ви благодарна, ако ме ориентирате каква сума трябва да доплатя за ДДС и съответно мито при получаване на обемиста пратка от Китай - искам да си поръчам фотосоларна енергийна система за еднофамилна къща 3 kv на стойност около 3 500 лв.от сайта на alibaba.
Общо с цената на поръчания продукт колко ще ми излезе от джоба? Изчетох някои коментари тук, но почти се изчерпа ентусиазмът ми да пазарувам онлайн, макар евтините цени да изглеждат съблазнителни. У нас поставянето на подобна соларна система ще ми излезе двойно, затова питам - струва ли си?

Дали си струва, трябва да си сметнеш сама. Важно е да разбереш тази цена, която виждаш в сайта на Alibaba с какви условия за доставка е, най-добре да ти е FOB. Когато имаш идея какви са размерите на пратката и колко ще тежи това нещо (даже нямам идея какво е фотосоларна енергийна система и колко е голямо), ако в цената не ти е включена доставката до България, което е най-логичното нещо, с данните за тегло и размери си търсиш превозвач/спедитор, който да ти изготви оферта за транспорт от Китай до България (Варна или Бургас) + цена за митническо представителство. Давам като пример варианта за морски транспорт, тъй като предполагам че тази система не е лека и не е нещо спешно, а така излиза най-евтино за обемни товари. ДДС-то няма какво да го смяташ - 20% е (на цената на стоката + цената на доставката, която ще платиш на спедитора), а митото варира пак някакви проценти, но зависи от самата стока и материалите на изработка, може и да няма дори, но за да разбереш ти трябва митнически агент или сама да си го намериш ТУК. И не забравяй после вътрешен транспорт от Бургас или Варна до друго населено място, може да ти го извърши и спедитора, може и сама да си го вземеш това нещо, ако имаш подходящо МПС и не е твърде голямо. Смяташ си всички тези разходи към цената и ще си покаже дали е по-изгодно, а за гаранции, инсталации и т.н. ти трябва някой, който разбира от тези неща за конкретния продукт, за да те информира. Надявам се, че съм помогнал.
 
Дали си струва, трябва да си сметнеш сама. Важно е да разбереш тази цена, която виждаш в сайта на Alibaba с какви условия за доставка е, най-добре да ти е FOB. Когато имаш идея какви са размерите на пратката и колко ще тежи това нещо (даже нямам идея какво е фотосоларна енергийна система и колко е голямо), ако в цената не ти е включена доставката до България, което е най-логичното нещо, с данните за тегло и размери си търсиш превозвач/спедитор, който да ти изготви оферта за транспорт от Китай до България (Варна или Бургас) + цена за митническо представителство. Давам като пример варианта за морски транспорт, тъй като предполагам че тази система не е лека и не е нещо спешно, а така излиза най-евтино за обемни товари. ДДС-то няма какво да го смяташ - 20% е (на цената на стоката + цената на доставката, която ще платиш на спедитора), а митото варира пак някакви проценти, но зависи от самата стока и материалите на изработка, може и да няма дори, но за да разбереш ти трябва митнически агент или сама да си го намериш ТУК. И не забравяй после вътрешен транспорт от Бургас или Варна до друго населено място, може да ти го извърши и спедитора, може и сама да си го вземеш това нещо, ако имаш подходящо МПС и не е твърде голямо. Смяташ си всички тези разходи към цената и ще си покаже дали е по-изгодно, а за гаранции, инсталации и т.н. ти трябва някой, който разбира от тези неща за конкретния продукт, за да те информира. Надявам се, че съм помогнал.
Благодаря! Не звучи никак розово - не е като да получиш LED осветителни ленти по пощата от АliExpress. Но все пак ще проуча допълнително... Благодаря още веднъж!
 
Еми нормално е да не е съвсем просто, тъй като реално си правите внос от държава извън ЕС, но е възможно да се направи. Имам познати цялостно обзавеждане на къща си взеха по този начин, но не е за пренебрегване и риска, че всъщност не виждате изобщо това, което поръчвате и което евентуално биха Ви пратили, може да е нещо счупено, може и изобщо да не е това, което сте поръчали, те ходиха първо на място да огледат всичко, преди да се натовари в контейнер..., но това не е схема за малко пари, тъй като и самото пътуване до там е скъпо, аз редовно внасям оттам, но още не съм ходил на място. Най-добре ползвайте и посредник при плащането, да ще задържи някакъв минимален процент от сумата, но ще имате повече сигурност. Другият вариант е да си го купите от магазин тук, може би по-скъпо, но и по-сигурно ще е, не знам как е за конкретния случай.

Общо взето, това което описах + данъци, осигуровки, наеми и т.н. всъщност представлява отговора на въпроса, който всеки втори пита тип: "Ама тва тука, що толкова струва? Аз го видях у Алито за X лв..." Еми да, ама то се намира в Китай за тия пари, докарай си го до тук, плати му таксите и виж колко ще струва, примерно... :D
 
Благодаря! Не звучи никак розово - не е като да получиш LED осветителни ленти по пощата от АliExpress. Но все пак ще проуча допълнително... Благодаря още веднъж!
Ще споделите ли какво излиза на финала подобна система.? За качеството ясно, но в последствие как стоят нещата с монтажа и поддръжката. Темата е интересна макар и не на правилно място и аз също се интересувам от подобни решения.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Да споделя и аз защо се "отказах" напълно от бг митниците откак изпаднах в следната ситуация. Значи по принцип поръчвам единични бройки, на стойност между 50- 200 долара: Ставаше въпрос за ЕДИН И СЪЩИ артикул от Китай за някъде около 110 долара (не е техника). Поръчвам до страна от ЕС. Пристигат нещата винаги за десетина дена и доставката е без пари. Носят ти ги на вратара. От там се праща към БГ. В случая- пакет и излиза около 7- 8 евро (без застраховки и препоръчани глупости. Нямал съм проблем до сега). Така пътува още 6- 7 работни дни. Общо взето се побирам в 3 работни седмици с тая гимнастика при всички случаи. Вече клиент като си поръча нещо с Еконт на другия ден е при него.

Клиента обаче искаше друг цвят от това което имах в наличност, но не му се чакаше 3 седмици, а не исках да го изпусна. Викам ше хитрувам. Обещах до две седмици стоката да му е пред вратата (без да го имам при мен артикула). Доставката директно до БГ ми излезе мисля 28 долара. Явно китайците не ни смятат все още за ЕС. Викам няма проблем аз при всички случаи съм отгоре, пък и да не бях важното е да не изпускам човека.

Минаха 15 дена обаче и нищо. Клиента взе да си търси обещаното. Пращам човек до пощата. От там му казват, че да има колет, но е на митницата. Айде натам и почнаха разправиите... Не пожелаха да освободят пратката докато не се "докаже" по някакъв начин каква и е стойноста. Китаеца не беше обявил колко пари е стоката. Единствения "документ" който можех да им представя бе... разпечатка от ПейПал - "Става ли?" Мислиха те... "Еми става." Въпреки това пак се пробваха да се заяждат. Сметката на полуателя беше в Австралийски долари и макар да ги бях "оправил" нещата по техния курс, тъпия митничар кат видял $ и вече ше слага ДДС. Макар в американски като се обърнат идват "като трябва". Като цяло добре, че на човека дето помолих да ми я свърши тая услуга му трака яко ченето и е отворен.

Та мисълта ми е следната...
- Поръчвам си нещо от БГ, плащам си да ми го доставят, търся си го из пощите и за да си го получа се ходи мин. два пъти до митницата (време, разходи и в случая един куп телефонни разговори между мен и човека вършещ ми услуга).
- АБСОЛЮТНО СЪЩОТО НЕЩО в "цивилизацията" ми го доставят на вратата с усмивка. Няма митници, няма такси, няма простотия !!!

Тоест от там да го пратя към БГ ми излиза по-евтино от колкото директно.

Айде издадох ви бизнес стратегията си :lol:
Здравей, написаното от теб ме заинтригува много. Аз съм новак във вноса от Китай, т.е. тепърва ще внасям и ще ми бъде супер полезно ако споделиш какво е положението в момента и как е по-по добре да поръчаш, до България или до друга страна от ЕС. Все пак нещо се е променило за толкова години. Ше се радвам, ако ми отговориш. Благодаря предварително!
 
Еми нормално е да не е съвсем просто, тъй като реално си правите внос от държава извън ЕС, но е възможно да се направи. Имам познати цялостно обзавеждане на къща си взеха по този начин, но не е за пренебрегване и риска, че всъщност не виждате изобщо това, което поръчвате и което евентуално биха Ви пратили, може да е нещо счупено, може и изобщо да не е това, което сте поръчали, те ходиха първо на място да огледат всичко, преди да се натовари в контейнер..., но това не е схема за малко пари, тъй като и самото пътуване до там е скъпо, аз редовно внасям оттам, но още не съм ходил на място. Най-добре ползвайте и посредник при плащането, да ще задържи някакъв минимален процент от сумата, но ще имате повече сигурност. Другият вариант е да си го купите от магазин тук, може би по-скъпо, но и по-сигурно ще е, не знам как е за конкретния случай.

Общо взето, това което описах + данъци, осигуровки, наеми и т.н. всъщност представлява отговора на въпроса, който всеки втори пита тип: "Ама тва тука, що толкова струва? Аз го видях у Алито за X лв..." Еми да, ама то се намира в Китай за тия пари, докарай си го до тук, плати му таксите и виж колко ще струва, примерно... :D
Здравейте, като казвате посредник при плащането какво имате предвид, може ли да ме посъветвате и също, може ли да ми кажете дали поръчвате до България или до друга страна от съюза и после идва в България? Благодаря предварително!
 
Здравей,

От 2012 година доста вода е изтекло и се надявам някои от нещата да са се променили към добро. Отдавна съм в друга сфера, но и още преди да приключа с тази дейност, с която се занимавах тогава, последно взимах стоки произведени в Полша. Добро качество, прилични цени, по-малко разправии.

Но във форума има доста хора, които може би ще ти помогнат.

Поздрави!
 
Здравейте, като казвате посредник при плащането какво имате предвид, може ли да ме посъветвате и също, може ли да ми кажете дали поръчвате до България или до друга страна от съюза и после идва в България? Благодаря предварително!

Посредник при плащането означава, някаква фирма/сайт, която да служи като гарант за сделката между теб и търговеца китаец, тоест да не пращаш директно парите на него в неговата банкова сметка, аз правя така и не ползвам посредник, но винаги е рисковано.

Не съм поръчвал и внасял в друга държава от ЕС, но би трябвало да е същото като процедура, даже може би в други държави може и по-гладко да минават нещата, не знам.

Иначе в момента положението за внос от Китай никак не е розово. На първо място фабриките им не работят или поне голяма част от тях заради вируса, общо взето много неща са блокирани, даже документи с DHL не могат да изпратят, защото и DHL не работят.

В същото време в края на 2019-та е приет абсурден за мен регламент, който определя различни категории стоки, най-вече изработени от текстил, кожа и т.н. като рискови. И за същите тези стоки от митниците имат право да съблюдават за така наречените "справедливи цени", още никой не знае точно как ще функционира цялото нещо, а аз лично в момента го изпитвам на гърба си, тъй като имам задържана пратка за внос. Общо взето чист протекционизъм, само че нали Ви е ясно, че за немеца една цена е справедлива, а за нашият пазар тя ще е малко височка, та очаквайте масово вдигане на цени по магазините за дрехи, обувки, чанти и разни други стоки от Китай.

За тези, които сега започват препоръчвам здрави нерви и търпение, общо взето става все по-трудно и сложно, а говоря за изцяло легален внос с изрядни документи, истинска стойност на нещата, реално платени суми и т.н.
 
Здравейте! Искам да поръчам стока по Aliexpress на стойност 20лв. С доставката надвишава 30лв. Въпросът ми е дали ще трябва да плащам ДДС и дали митницата ще ми задържи пратката. Благодаря предварително!
 

Горе