Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

значи телефона е дошъл , не съм го взел защото трябва да платя ддс.
Може ли китаеца да си го вземе и да ми прати друга марка телефон
Транспорта до Китай и обратно ще ги платя аз
.Всъшност от тука до Китай колко ли ще е по DHL
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

На митницата са ми спрели телефон от алиекспреса на стойност 99$ ... китайците са го писали 65$ ... извлечението което ми направиха в банката е на много по голяма стойност от 99$ защото заедно с телефона съм купил още десеттина неща и извлечението от сметката ми е от общата стойност на всичките тези неща. Как да докажа че съм платил точно 99$ за този телефон като нямам конкретно плащане САМО за него? Принтирал съм страницата с платежното от сайта, но с минимални познания на фотошоп мога да напиша каквото си искам на тази страница ?!?
В сайта на митницата пише че мога сам да подам декларация за освобождаване на задържаната стока ... от къде подяволите да се сдобия с такъв формуляр като в customs . bg не откривам такава бланка. Също така доста потърсих и в гугъл но пак без резултат?!?

И аз бях до днес сутринта в това положение :)
Ето реалната ситуация на случая :
Вариант 1 - пощите те представят -> плащаш
или
Вариант 2 - фирма за митнически документи -> плащаш - повече.

И днес повиших тон на по-високо ниво в БГ пощи - веднага ми казаха че можел съм да се представям сам:
Дадоха ми и веднага квитанция CN23 - и с нея пред митници.
За целта си правя регистрация в електронната система - трябва да имам електронен подпис ( на флашка ) , еори ( аз имам ) и подавам безплатно онлайн с номерче в митница - там казват къде да платя и си я взимам.

Гледах 35лв ми е подпис за 1 година , и след като имам устройството - всяка година 12лв.
.....................................................................................

Та значи в сайта на митници customs.bg
В ляво има линкове - ЕЛЕКТРОННИ МИТНИЦИ
там можеш да си направиш регистрация и с електронният подпис който ще ти трябва да действаш.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Благодаря MadBoy79 ... доста изчерпателно. От много време се канех да си изкарам електронен подпис и като гледам другата седмица окончателно ще взема токен устройство.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Е ще има първоначално леко средно или тежко затруднение при писането .
Но ако всичко мине гладко - вече ще се знае кое как .
А и видях че електронният подпис за физически лица - може да се използва за всякакви документи - подавани по-електронен път.
Но след като мина през трънливият път - ще споделя какво как къде .
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ако ти е спряна в митническото бюро в пощите минава номера със снимка на поръчката от алито с Print Screena, цените ако се налга се оправят лесно на Paint-a
Усещаш ли се колко тъпи предложения даваш? Утре ако го дръпнат с предлог "фалшификация на документи" ти ли ще ги лежиш 3-те години или ще му кихнеш пари?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Усещаш ли се колко тъпи предложения даваш? Утре ако го дръпнат с предлог "фалшификация на документи" ти ли ще ги лежиш 3-те години или ще му кихнеш пари?

:drama: .....
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

:drama: .....

Виж в кой раздел си първо, сладкодумко. Според теб - твоите безумни предложения са под графа юридически/счетоводни въпроси? Кое от всичкото, което каза се крепи на юрисдикцията?

Преправяне на съдържанието на официален документ е налице тогава, когато деецът внесе промени в съдържанието на издаден документ без съгласие на издателя му. Преправянето на документа може да се извърши по няколко начина. На първо място, чрез добавяне на нещо в съдържанието на документа (напр. поставя се още една нула в заповед за награждаване и наградата се увеличава десетократно); на второ място, чрез заличаване на част от съдържанието на документа (напр. на отбелязано задължение); на трето място, чрез замяна на някаква част от съдържанието на документа с друга част (напр. махане на една снимка и поставяне на друга в документ за самоличност).

Ти си пускай емотиконки още да ставаш за смях.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Виж в кой раздел си първо, сладкодумко. Според теб - твоите безумни предложения са под графа юридически/счетоводни въпроси? Кое от всичкото, което каза се крепи на юрисдикцията?

Преправяне на съдържанието на официален документ е налице тогава, когато деецът внесе промени в съдържанието на издаден документ без съгласие на издателя му. Преправянето на документа може да се извърши по няколко начина. На първо място, чрез добавяне на нещо в съдържанието на документа (напр. поставя се още една нула в заповед за награждаване и наградата се увеличава десетократно); на второ място, чрез заличаване на част от съдържанието на документа (напр. на отбелязано задължение); на трето място, чрез замяна на някаква част от съдържанието на документа с друга част (напр. махане на една снимка и поставяне на друга в документ за самоличност).

Ти си пускай емотиконки още да ставаш за смях.

Какъв издател те гони. Снимка от неговия монитор на поръчка с дадената сума може да се предостави дори и да е от преди 2 години. Вижда да се само транзакцията ХХ $ или снимка на самата поръчка пак с дадената сума ХХ $

uneqzw78l
 

Прикачени файлове

  • order.jpg
    order.jpg
    33.3 KB · Преглеждания: 29
Последно редактирано:
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

И снимка с телефон/скрийншот - минава пред митница? Ако това е така - много са елементарни значи господата там, да ги мамят със снимка. Някой може да опита и рисунка? :lol:
Ако се научиш да прикачваш файлове, може и да видя какво си искал да покажеш, все пак. :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

И снимка с телефон/скрийншот - минава пред митница? Ако това е така - много са елементарни значи господата там, да ги мамят със снимка. Някой може да опита и рисунка? :lol:
Ако се научиш да прикачваш файлове, може и да видя какво си искал да покажеш, все пак. :)

В митническото бюро в БГ пощи скрийншота е достатъчен. Извинявам се за обидата в предния пост, изтрита е.
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Какъв издател те гони. Снимка от неговия монитор на поръчка с дадената сума може да се предостави дори и да е от преди 2 години. Вижда да се само транзакцията ХХ $ или снимка на самата поръчка пак с дадената сума ХХ $

uneqzw78l

Ще си позволя леко да те поправя ... на скрийн шота освен сумата ... трябва да се вижда и проследяващия номер (Tracking Number) на поръчката
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

проблема с телефона се реши ... платих си ДДС-то и таксата към пощенските служители и си го взех ... сега са ми задържали друга пратка и ми направи впечатление че на гърба на известието има две имена с два подписа. Попитах в БГ Пощи какви са тези подписи и служителката ми отговори че пратката ми е отваряна пред свидетели. В документите на телефона нямаше такива подписи но ми направи впечатление че фабричния стикер на кутийката беше прерязян - и най вероятно и тя е била отворена. До колкото знам пратките се отварят САМО в присъствието на получателя. И май стигнах до извода че има конфликт между два закона:

ЗАКОН ЗА ПОЩЕНСКИТЕ УСЛУГИ
Чл. 82. (1) Пощенските оператори нямат право да:
.....
2. (доп. - ДВ, бр. 37 от 2006 г., в сила от 05.05.2006 г.) отварят пощенски пратки, освен в случаите по чл. 93;
.....

Чл. 93. (Изм. - ДВ, бр. 37 от 2006 г., в сила от 05.05.2006 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 87 от 2009 г., в сила от 03.11.2009 г.) Когато има достатъчно основание да се смята, че приета пощенска пратка съдържа забранени предмети или вещества, пощенският оператор задържа пратката и след съгласуване с извършващия проверка, изисква от подателя или получателя писмено съгласие за отварянето й.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2009 г., в сила от 03.11.2009 г.) При отказ или при липса на отговор извършващият проверката уведомява оператора, отговорен за пренасянето и доставката на пратката, а той - съответните компетентни държавни органи за разпореждане на следващи действия.

ЗАКОН ЗА МИТНИЦИТЕ
Чл. 268. (Нов - ДВ, бр. 58 от 2016 г.)
.....
(6) Всички пощенски пратки могат да бъдат отваряни за проверка на съдържанието им в присъствието на митнически служител без изискване за уведомяване на получателя на пратката. За резултатите от извършената съвместна проверка се изготвя протокол от пощенските и митническите служители.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Едното е за правомощията на пощенските оператори, а другото - за митничарите.
 
Привет,

Три бързи въпроса:

1. Дължи ли се Мито върху транспортните разходи, понеже от митническия отдел на DHL ми казват, че се дължало? Ако се дължи, как се начислява, каква е ставката?
2. ДДС се дължи и за транспортинте разходи?
3. ДДС-то се начислява в/у обмитената стока, нали така?
 
Коя цяла стойност?

Имам 5 продукта с различна митническа стойност.

Проверих в Закона за митниците и действително се дължи мито за транспортната услуга, която се разбива по теглото на продуктите.

А по Закона за ДДС, се дължи и ДДС за транспортната услуга.

Общо взето УДЖАС :)
 
Това ми е едно от любимите плащания всичко върху транспортната услуга :(
 
  • Like
Реакции: Bunx
Здравейте, ако се договоря за "безплатна доставка" с производителя и я платя отделно от стойността на стоката така, че на документа който ще ми изискат от митницата за плащане на стоката ще има ли начисление ддс върху доставката?
Благодаря предварително
 
Предполага се, че щом имаш контакт с "производителя" може да си договаряш условия за доставка според "Инкотермс" .
Там има дадена възможност разходите да са за сметка на продавача, но тогава вероятно ще се наложи той да плати ДДС (VAT или както е там в неговата страна) върху доставката.
Пробвай да договориш и виж какъв ще е резултата. Важно е във фактурата за стоката, да е отбелязано условието за доставка според инкотермс (примерно CPT или каквото си договориш ...)
 

Горе