Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте, за да не отварям нова тема ще попитам тук. Искам да си поръчам един ДВД плеър за колата от Алиекспрес, който е 450 долара и е с безплатна доставка с DHL. Ясно е, че ще трябва да се освобождава от митницата, но някой може ли да удари едно рамо и да каже има ли тази техника мито и колко е то, защото в сайта на ТАРИК се омотах и нищо не намерих.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте,чудя се ако поръчам стока от Китай на адрес в Гърция ще има ли проблем с пристигането и ще бъде ли задържана стоката на граница както в България,има ли въобще при тях мито и такса ДДС?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Да попитам и аз - в банковото извлечение за поръчката има само една референция номер, който в сайта aliexpress никъде го няма същия. Как да докажа на митницата, че плащането е точно за дадения артикул?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Да попитам и аз - в банковото извлечение за поръчката има само една референция номер, който в сайта aliexpress никъде го няма същия. Как да докажа на митницата, че плащането е точно за дадения артикул?

Нали сумата и датата съвпадат. Референтния номер е от банката за трансакцията. Трябва да има и основание в банкирането примерно
Транзакция с ДК 516907XXXXXX5749,2006,25.11.2015 15:11:26,Покупка на ПОС,чужбина,12.90/840,ALI*aliexpress.com,HANGZHOU AIRN02076,N/A,Покупка на ПОС,чужбина
. В митницата са наясно какво да гледат.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Да попитам и аз - в банковото извлечение за поръчката има само една референция номер, който в сайта aliexpress никъде го няма същия. Как да докажа на митницата, че плащането е точно за дадения артикул?
На митницата трябва да представиш платежното, а не банково извлечение. В платежното пиши всичко - номер на фактура примерно, какво точно купуваш и т.н.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Тук ще да е най-подходящо да питам......зачетох темата ама тя много от одавна.
Та въпроса ми някой знае ли къде мога да задам конкретно държава и стока от която искам да правя внос....за да разбера за мита даннъци и други глупости?
Или няма такъв сайт из нашето пространство и остава стария метод с ровене из нета и звънене насам натам.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Тук ще да е най-подходящо да питам......зачетох темата ама тя много от одавна.
Та въпроса ми някой знае ли къде мога да задам конкретно държава и стока от която искам да правя внос....за да разбера за мита даннъци и други глупости?
Или няма такъв сайт из нашето пространство и остава стария метод с ровене из нета и звънене насам натам.
Консултурай се с митнически агент.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Нали сумата и датата съвпадат. Референтния номер е от банката за трансакцията. Трябва да има и основание в банкирането примерно . В митницата са наясно какво да гледат.

Да, то си пише само, че е към ПОС Алиекспрес Лондон.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте
Сега се боря с измишльотините на Държавата и митниците .
Купувам си инструмент за рязане - малко по-специални режещи клещи - 45лв
Този модел го има от страна извън Евросъюза.
Тръгва с въздушни пощи Хонг Конг - и идва в БГ пощи .
Там да го взема трябва да дам още 20-тина лв за документи + ддс
Та защо така не може само с доказани документи за покупка да не си платим ддс и да си вземем пратката.

какво мога да направя - за да платя най-малко . Реалната стойност е такава . А колко фирми има които мамят и печелят куп $ , а ние простите хора плащаме маса пари .

Посъветвай ме какво къде - благодаря много
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте
Сега се боря с измишльотините на Държавата и митниците .
Купувам си инструмент за рязане - малко по-специални режещи клещи - 45лв
Този модел го има от страна извън Евросъюза.
Тръгва с въздушни пощи Хонг Конг - и идва в БГ пощи .
Там да го взема трябва да дам още 20-тина лв за документи + ддс
Та защо така не може само с доказани документи за покупка да не си платим ддс и да си вземем пратката.




какво мога да направя - за да платя най-малко . Реалната стойност е такава . А колко фирми има които мамят и печелят куп $ , а ние простите хора плащаме маса пари .

Посъветвай ме какво къде - благодаря много


Плащаш 20-ната лева и си вземаш пратка или я оставяш в полза на БГ пощи. Щом си дал 45 лв за клещи още 20 не би трябвало да са ти проблем. Не може все да се опитвате да ебете дявола в полет. Радвай се, че не се обмитява поръчката ти.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Има нова услуга на „Пишман пощи“ от 01.07.2016г., наречена „Митническо представителство“.

Всичко е доста оПРОСТено (т.е. правят получателя на пратките – прост), навярно и заради това излиза по-скъпо as usual. Първи отзиви от ползватели:

16.07.2016;
22.07.2016;
17.08.2016.​

Кеф.
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ето поредните глупости научени от мен днес.
Глупост 1 :
Може те - пощите да те представляват - опростено е - само носиш документи дето си плащал и какво си плащал и им плащаш ( те използват тяхно Еори )
В този ред на мисли - мой колега нямаше еори и аз да му помогна казвам че мога с моето .Те казват с чуждо ЕОРИ не можело .

Глупост 2:
Отскачам до близка къщичка - там вежливи и учтиви лелки ти изготвят митнически документи и плащаш още повече или ако сумата не ти хареса те пращат към пощите че било по-евтино.

Третият вариант е най-удачен :
Аз сам си попълвам документи - само трябва да си имам Еори , електронен подпис ( 25лв ) и готово.
Това е според сайта на митниците.
Да ама тука тия умните и вежливи лелки - не можело , защото трябва софтуер за митнически документи - Викам си супер - ама видях струвало 900лв годишно :)

Звъня аз в Един централен Софийски телефон към митници - обяснявам - те - господине не сте за моя телефон - ще ви дам друг. И така се повтаря . Чак на 5-тият телефон си поговорих с един учтив господин .
Той каза:
След като съм физическо лице и нещото е за лично ползване не е нужно да си правя регистрация и документи ( за софтуер той не е чувал че трябва )
Отивам до митници с документи за плащане + лична карта и там си плащам ДДС .

И ако ония тук лелки ми кажат че съм го сънувал - да му звънна .

Като се замисля - за какво са нужни документи митнически - след като в тях ще се пишат моите данни и какво съм купил . След като имам разпечатка от банка , от пейпал , от ибей .
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Плащаш 20-ната лева и си вземаш пратка или я оставяш в полза на БГ пощи. Щом си дал 45 лв за клещи още 20 не би трябвало да са ти проблем. Не може все да се опитвате да ебете дявола в полет. Радвай се, че не се обмитява поръчката ти.

Не ми допадна отговора ти .
1: Ти си нямаш и понятие защо съм поискал да ги закупя от ибей .
2: Кой си ти за да казваш кой от къде да си купува стоката .
за да се обмити - тя трябва да е над 300лв - явно и това не знаеш .
Яд ме е защо трябва да даваме допълнителни пари на някой - само за да попълни един два документа и в тях да пише неща които ние сме принтирали от профила в пейпал и ибей ?

Все едно - да си купиш батерии за ДУ ( обяснявам дистанционно управление ) и аз като човек от който си купуваш тези батерии - да ми дадеш 12лв - за да ти ги сложа в ДУ-то .
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Важното е, че е „опростено“ от 1 юли насам. До тогава беше неопростено и не по „евро директивите и правилата“.

Тази инструкция е във връзка с прилагането на европейски регламенти и се въвежда с цел подобряване обслужването на потребителите на пощенски услуги.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Не ми допадна отговора ти .
1: Ти си нямаш и понятие защо съм поискал да ги закупя от ибей .
2: Кой си ти за да казваш кой от къде да си купува стоката .
за да се обмити - тя трябва да е над 300лв - явно и това не знаеш .
Яд ме е защо трябва да даваме допълнителни пари на някой - само за да попълни един два документа и в тях да пише неща които ние сме принтирали от профила в пейпал и ибей ?



Все едно - да си купиш батерии за ДУ ( обяснявам дистанционно управление ) и аз като човек от който си купуваш тези батерии - да ми дадеш 12лв - за да ти ги сложа в ДУ-то .

Не държа да харесваш отговора ми.
1. Не ме интересува защо си пазарувал от ибей.
2. Къде видя да казвам кой от къде да пазарува?

Стоките се обмитяват не само според стойността си, а и според вида си. Внасял съм стоки на стойност над 5000 лв без обмитяване. Ами попълни сам тези документи и не плащай на агент. И мен ме яд да плащам осигуровки и да храня малцинствата, но не пускам гневни теми из форумите.

Ако даде човек е специализирал в поставянето на батерии или в област в която съм лайк, защо да не му платя да ги постави или да свърши работата вместо мен?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

На митницата трябва да представиш платежното, а не банково извлечение. В платежното пиши всичко - номер на фактура примерно, какво точно купуваш и т.н.
На митницата са ми спрели телефон от алиекспреса на стойност 99$ ... китайците са го писали 65$ ... извлечението което ми направиха в банката е на много по голяма стойност от 99$ защото заедно с телефона съм купил още десеттина неща и извлечението от сметката ми е от общата стойност на всичките тези неща. Как да докажа че съм платил точно 99$ за този телефон като нямам конкретно плащане САМО за него? Принтирал съм страницата с платежното от сайта, но с минимални познания на фотошоп мога да напиша каквото си искам на тази страница ?!?
В сайта на митницата пише че мога сам да подам декларация за освобождаване на задържаната стока ... от къде подяволите да се сдобия с такъв формуляр като в customs . bg не откривам такава бланка. Също така доста потърсих и в гугъл но пак без резултат?!?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

За покупки на дребно в бг-мама ще дадат най-достоверното инфо и най-добрите съвети.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

На митницата са ми спрели телефон от алиекспреса на стойност 99$ ... китайците са го писали 65$ ... извлечението което ми направиха в банката е на много по голяма стойност от 99$ защото заедно с телефона съм купил още десеттина неща и извлечението от сметката ми е от общата стойност на всичките тези неща. Как да докажа че съм платил точно 99$ за този телефон като нямам конкретно плащане САМО за него? Принтирал съм страницата с платежното от сайта, но с минимални познания на фотошоп мога да напиша каквото си искам на тази страница ?!?
В сайта на митницата пише че мога сам да подам декларация за освобождаване на задържаната стока ... от къде подяволите да се сдобия с такъв формуляр като в customs . bg не откривам такава бланка. Също така доста потърсих и в гугъл но пак без резултат?!?

Ако ти е спряна в митническото бюро в пощите минава номера със снимка на поръчката от алито с Print Screena, цените ако се налга се оправят лесно на Paint-a
 

Горе