Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Дайте ориентир за цена за групаж - море на 2 палета с общо тегло 1 тон, и на 5000 лева митото си го сметнах, ДДС ще има ли отделно
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Зависи от стоката която внасяш,ако да речем е електроника мито не се плаща, плащаш само ддс.
 
Последно редактирано:
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Искам да попитам някой който знае , ако поръчам калъфи за телефони стативи за фото апарати от Китай до адрес в Германия на стойност около 100евро подлежи ли на обмитяване стоката.
Предварително благодаря за отговора.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Според вида на електрониката не се плаща мито , ДДС се плаща винаги на стоката +транспорта+всички такси и застраховки до пристигането на стоката до митница.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Хора още ли е такова положението по митниците ?
Съвсем ми се стъжни картинката след като изчетох темата.
Тъй като смятам да поръчвам едни бюра от китай 10 бройки по ~200$ като пакетите сa по 30тина килограма. Говорихме да ми ги пращат до пристанището в Бургас или Варна. Има ли по-добър (евтин,сигурен) вариант ?
Какво ме очаква ?
И има ли вариант през друга държава или някаква вратичка ?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Хора още ли е такова положението по митниците ?
Съвсем ми се стъжни картинката след като изчетох темата.
Тъй като смятам да поръчвам едни бюра от китай 10 бройки по ~200$ като пакетите сa по 30тина килограма. Говорихме да ми ги пращат до пристанището в Бургас или Варна. Има ли по-добър (евтин,сигурен) вариант ?
Какво ме очаква ?
И има ли вариант през друга държава или някаква вратичка ?

Здравей,

най евтиния вариант е с групаж до пристанище както са ти предложили. Голяма част от мебелите нямат мито, а се плаща само ДДС. Така ще ти излезе най евтино. Ако внасяш за първи път ще ти трябва ЕОРИ номер.
Един съвет - чети по форумите само за информация, но си проверявай нещата чрез фирма която се занимава с това. По форумите има много хора, които внасят и разбират, но има и много хора които са чули, но неразбрали и пак дават мнение.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте колеги,

Малко по-различен казус имам аз. Поръчвам от Китай и стоката пристига в UK където българска фирма ми я доставя. Спазвам суми до 40$ за да избегна такси. Стоката ми пристига по-лесно и по-бързо до България по този начин.
Продава се в онлайн магазин и други "базар" магазини. Искам обаче да си отворя ЕООД с физически магазин. Как точно да си декларирам стока получена по този начин. Питах всички Китайци от които поръчвам и те предлагат едни, според мен "измислени" фактури, или така наречените проформи. Чисто и просто ме интересува какви са вариантите ЕООД-то да осчетоводи тази стока за да може след това да я отчете и като продажба :) ?

Поздрави,
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

А ако питаш българската фирма тя няма ли да ти каже?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

А ако питаш българската фирма тя няма ли да ти каже?

Извинявай, не те разбрах, коя българска фирма ? Куриерската фирма няма как да ми издаде фактура за стоката :)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Така е, но може да знаят как китайците да ти я издадат. Плюс това всяко едно счетоводство трябва да знае тези неща. Поздрави
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Така е, но може да знаят как китайците да ти я издадат. Плюс това всяко едно счетоводство трябва да знае тези неща. Поздрави

Разбирам, но в това отношение е по-вероятно аз да накарам китайците за фактура отколкото те. Просто исках някои с опит да сподели най-добри практики. Паралелно ще говоря със счетоводна къща.

Поздрави,
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Вариантите не се обявяват публично. Ако ти трябват много на брой фактури с по малки стойности няма да ти излезе сметката. Единствено има смисъл за по големи фактури.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте колеги,

Малко по-различен казус имам аз. Поръчвам от Китай и стоката пристига в UK където българска фирма ми я доставя. Спазвам суми до 40$ за да избегна такси. Стоката ми пристига по-лесно и по-бързо до България по този начин.
Продава се в онлайн магазин и други "базар" магазини. Искам обаче да си отворя ЕООД с физически магазин. Как точно да си декларирам стока получена по този начин. Питах всички Китайци от които поръчвам и те предлагат едни, според мен "измислени" фактури, или така наречените проформи. Чисто и просто ме интересува какви са вариантите ЕООД-то да осчетоводи тази стока за да може след това да я отчете и като продажба :) ?

Поздрави,
При вноса има няколко важни неща:

- на каква стойност е декларирана стоката, т.е. на каква стойност е освободена и какви мита и ддс си платил.

Не можеш да освободиш стока на стойност 20 долара, а да имаш фактура за стока от 200 долара.

- как ще докажеш плащането пред данъчните - разпечатка от банков превод или пейпал към съответна проформа/фактура.

Това е, след това счетоводителя ти ги осчетоводява.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

При вноса има няколко важни неща:

- на каква стойност е декларирана стоката, т.е. на каква стойност е освободена и какви мита и ддс си платил.

Не можеш да освободиш стока на стойност 20 долара, а да имаш фактура за стока от 200 долара.

- как ще докажеш плащането пред данъчните - разпечатка от банков превод или пейпал към съответна проформа/фактура.

Това е, след това счетоводителя ти ги осчетоводява.

Здрасти, стоките влизат в UK и не им се плаща нито ДДС нито мито защото са на стойности под 40$ всяка. Тоест, до БГ ми идват без никакви такси. Посъветваха ме да говоря със спедитор/митница за да ги декларирам въпреки ниската им цена, да не им платя мито съответно но да им платя ДДС. По този начин съм бил могъл да го заприхода. Ако БГ фирма ми издаде фактура за въпросната стока че ми я е продала с нея пак мога да я заприходя, нали така ?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

А предиди да започнеш тази схема , запозна ли се също така кое се води за лично ползване и кое за търговска дейност. Няма как да получиш за 1 месец 200-300 единични пратки и те да са за лично ползване.......В УК на юридическо лице или физическо се получава стоката. Китайската фактура трябва да се декларира за внос и срещу нея трябва да има плащане за същата стойност, заплатени мита и ДДС и освободена от митница при внос в ЕС. В противен случай е един хвърчащ лист. Схемата --поръчвам от Китай до Габко и те ми доставят няма да мине, освен за минимални пратки за лични цели.
Отвори си едно ЕООД и си поръчвай директно до БГ. Така ще спестиш доста главоболия.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

След като искаш да внасяш стока, за която искаш фактури - внасяй на по големи пратки на стойност до 150 евро. Така ще плащаш само ддс и ще имаш разходни фактури.
Задължително, когато плащаш изисквай от Китай да ти изпращат фактури, по която се прави плащане. Например, ако плащаш през пейпал - искай им фактура оттам.
Ако не можеш да се оправиш или имаш въпроси пиши тук или на лично - ще помагам.

Поздрави
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

След като искаш да внасяш стока, за която искаш фактури - внасяй на по големи пратки на стойност до 150 евро. Така ще плащаш само ддс и ще имаш разходни фактури.
Задължително, когато плащаш изисквай от Китай да ти изпращат фактури, по която се прави плащане. Например, ако плащаш през пейпал - искай им фактура оттам.
Ако не можеш да се оправиш или имаш въпроси пиши тук или на лично - ще помагам.

Поздрави

А мито забрави ли?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

А мито забрави ли?

Какво трябва да знам когато получавам пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим. Основанието за освобождаване от вносни сборове е посочено в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия)
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Какво трябва да знам когато получавам пратка над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро от юридическо лице, извън ЕС?

За пратки, съдържащи стоки над 30 лева, но до левовата равностойност на 150 евро, не се дължат вносни сборове, но ДДС в размер на 20% остава дължим. Основанието за освобождаване от вносни сборове е посочено в чл. 23 от Регламент (ЕО) № 1186/2009 г. на Съвета за установяване системата на Общността за митнически освобождавания (кодифицирана версия)

Ти май с митничар не си се разправяла, а? Умирам си да съм на разговора, в който забиваш тоя цитат!
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ами аз съм в Китай и изпращам пратките. С митничари не се разправям - за малките ни пратки имаме карго и ползваме агент. За контейнерите също ползваме агент. Но много мои клиенти внасят на тази цена по пощата и не плащат мито.
 

Горе