Мнение за този лаптопа

Synthetic

Active Member
Здравейте, колеги

Вече доста години бутам с техника, която вече значително остаря, та реших да взема нещо ново и добро. Знам, че тук има хора, които са доста по-начетени, когато става въпрос за компютри, затова и ще ви попитам:

1. Какво ви е мнението за този лаптоп?

2. Как ви се вижда тази характеристика спрямо обявената цена?
3. Може ли за подобна сума пари да се намери нещо по-добро?

Благодаря предварително! :)
 
От: Мнение за този лаптопа

Какво толкова ще правиш на него, че трябва да е толкова скъп? Видеоклипове ли ще обработваш на него, ще играеш най-новите игри ли?

Аз имам особено мнение по въпроса за лаптопите (по-удобно е да се работи на бюро с настолен компютър).
 
От: Мнение за този лаптопа

Какво толкова ще правиш на него, че трябва да е толкова скъп? Видеоклипове ли ще обработваш на него, ще играеш най-новите игри ли?

Аз имам особено мнение по въпроса за лаптопите (по-удобно е да се работи на бюро с настолен компютър).
Какво му е скъпото 1300 лв? Друг е въпроса дали тези пари си струва да се дават за pavilion... [emoji15]
Аз например бих взел това http://laptop.bg/laptops-dell-Latitude_3540-dell_latitude_3540_CA011L35401EM_1

Разбира се всичко зависи от това за какво ти трябва...
 
От: Мнение за този лаптопа

Трябва ми за мултитаскинг - Работя с няколко софтуера едновременно, а за игрите... такива не играя от мнооого време:)
 
От: Мнение за този лаптопа

лошо мнение имам за HP. имам и приятел със сервиз, та той като ми препоръчва, каза - в момента, да нямаш главоболия, само dell и toshiba
 
От: Мнение за този лаптопа

За тези пари ще си събереш чудна настолна машинка.
 
От: Мнение за този лаптопа

Твърдо Dell + комбинация SSD/нормален хард диск и по възможност матов дисплей

и ако си пушач или го ползва и пушач избягвай това сиво гланцово покритие ;) , една малка точица става гадно, голямо, черно петно след месец два
 
Последно редактирано:
От: Мнение за този лаптопа

Какво му е скъпото 1300 лв? Друг е въпроса дали тези пари си струва да се дават за pavilion...
Аз например бих взел това http://laptop.bg/laptops-dell-Latitu...A011L35401EM_1

Разбира се всичко зависи от това за какво ти трябва...

Колега HP е 17", а това дето го показваш е 15.6" със резолюция 1920x1080 направо ще се изцикли на това малко екранче, казвам го от опит.
Аз направих грешката да си взема Dell (http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_7737-dell_inspiron_7737_5397063656417) и това няма да се повтори никога повече, няма такъв шит.
Спейса не работи като е натисне по в края, а като се пише по клавиатурата и потъва няма такъв боклук.
 
От: Мнение за този лаптопа

Аз на марки много не робувам... гледам параметри / пари. За тия пари изглежда страхотен лаптопа , само не ми харесва , че е без ссд .
 
От: Мнение за този лаптопа

Имах НР и грееше като печка, не знам може да са решили вече проблема но го имай в предвид.
 
От: Мнение за този лаптопа

лошо мнение имам за HP. имам и приятел със сервиз, та той като ми препоръчва, каза - в момента, да нямаш главоболия, само dell и toshiba

Споделям мненито на Георги, само че препоръчвам Дел или Леново. Колкото ХП-та са минали през ръцете ми, все съм имал ядове.
 
От: Мнение за този лаптопа

на тoshiba плюса им е гаранцията. високия клас има money back 2 години, т.е ако ти се прецака компа, ти връщат парите и ти поправят компютъра и имаш безплатна машина. Марка, кято вярва до толкова в продукта си и аз и вярвам :)
 
От: Мнение за този лаптопа

Добре, може да предложите линк към някой друг лаптоп. *Склонен съм и на настолна конфигурация:)

Мерси за отговорите!
 
От: Мнение за този лаптопа

Toshiba подкрепям и аз. На 7 и 6 години 2 лаптопа - вършат чудесна работа, като втория е преинсталнат веднъж и се ползва от заклет геймър. Миналата година се запасих с още един Тoshiba, тъй като не ми се разделя с XP-то. С гаранция и безплатен ремонт в рамките на 2 години.
 
От: Мнение за този лаптопа

Аз лаптоп с амд не бих си взел никога повече. Веднъж направих тази грешка. Колкото до марките.... не мисля, че има някакво значение. Работил съм с различни производители или по-правилно да ги нарека сглобявчици и всичките са ми еднакви.
 
От: Мнение за този лаптопа

Да добавя и запитване за SSD?

Кое от тези SSD бихте избрали. Трябва ми нещо добро, като цената може да е до 250 лв.

Поздрави!:)
 
От: Мнение за този лаптопа

Без да гледам следващите страници, веднага ти казвам - взимай Intel SSD. По скъп е останалите марки, но има защо. Ако ще правиш компромис с друга марка - задължително не купувай SSD на Kingston - доказана слаба производителност при писане.

Гледам си постнал и SSD на M2 слот. Такъв да си вземеш ако лаптопа ти го поддържа. Ако нямаш такъв слот - или сменяш сегашния диск, или поставяш на мястото на оптиката със специални "шини".
 

Горе