Мнение за cloudcart

georgigeorgiev

New Member
Здравейте,
Замислям се за нов проект и използването на cloudcart (cloudcart.com) (инвестиция от 100-200 лв на месец пред това 3-4к за нова система, изглежда по-логично)
Някой използвал ли е платформата и има ли наблюдение как се държи - чисто SEO, работа с външни доставчици и евентуално крайно мигриране от нея към друга.
И до колко има смисъл според вас използването на такива платформи пред това да си вдигаш сам сайта (т.е. с програмисти).
 
не бих ги препоръчал
защото...?

Иначе доста натискат в момента във fb с рекламата. Като никой път им цъкнах на рекламата за някаква безплатна е-книга. Щипнаха ми мейла и "благодарим ви до десет минути? ще получите мейл с линк за изтегляне" или нещо такова. Гледам сега в кутията още го чакам втори ли трети ден стана :)
И това което ми е интересно е, че никъде не намерих инфо какви са "параметрите" на хостинга при всеки отделен ценови план.
 
защото...?
Дори само по отношение на SEO - всяко твое действие ще трупа бонус на чужд домейн. Всяко споделяне/харесване/коментар на страница с твой продукт дава бонус на чужд домейн.
От търговска гледна точка - не можеш до изградиш бранд.
Нещата са точно като да вземеш сергия в мол.
 
Дори само по отношение на SEO - всяко твое действие ще трупа бонус на чужд домейн. Всяко споделяне/харесване/коментар на страница с твой продукт дава бонус на чужд домейн.
От търговска гледна точка - не можеш до изградиш бранд.
Нещата са точно като да вземеш сергия в мол.

Прегледал си го отгоре-отгоре. Пробния поддомейн е само за тестовия период или ако сам не пожелаеш да останеш на него...
 
Нормално.
Аз знам, че на вълка врата е дебел, защото сам си върши работата.
 
Не се ли вързваш "доживот" с тях, като им се абонираш за услигуте? Мисли колко ще ти струва, ако дойде време да искаш нещо къстъм.
Или да се наложи да се октъснеш от тях. Чувал съм за съмъркарта, че висчко 6 докато не дойде да ти трябва нещо по твое желание и ти режат главата с цени.
 
Не се ли вързваш "доживот" с тях, като им се абонираш за услигуте? Мисли колко ще ти струва, ако дойде време да искаш нещо къстъм.
Или да се наложи да се октъснеш от тях. Чувал съм за съмъркарта, че висчко 6 докато не дойде да ти трябва нещо по твое желание и ти режат главата с цени.

Именно, това е една от причините да пиша тук, дали някой е работил с тях. От една страна изглежда супер, като функционалност(cloudcart-a), но в един момент, ако реша миграция от тях да не се получи "мисията невъзможна". Отделно, че са БГ-та и съпорта трябва уж да е на ниво. Другата възможност винаги си остава OpenCart като индивидуална платформа, но нещо читаво там си е по-голяма инвестиция.
 
Не е чак толкова голяма инвестицията, в сравнение с таксите за наем на годишна база и накрая пак магазина не е твой,
ако искаш пиши ми на лично да ти обясня за opencart


Именно, това е една от причините да пиша тук, дали някой е работил с тях. От една страна изглежда супер, като функционалност(cloudcart-a), но в един момент, ако реша миграция от тях да не се получи "мисията невъзможна". Отделно, че са БГ-та и съпорта трябва уж да е на ниво. Другата възможност винаги си остава OpenCart като индивидуална платформа, но нещо читаво там си е по-голяма инвестиция.
 
Нямам конкретен опит. Но само при мисълта, че няма да имаш пълен контрол и не са ясни бъдещите разходи за корекции или добавяне на нещо къстъм не бих се вързал. Отделно в дългосрочен план излиза голяма инвестиция. Иначе препоръчвам колегата СТАН, ако се спреш на Opencart
 
  • Like
Реакции: CTAH
Глутница е място за социално слаби вълци-вегани. :p
Под вълк се разбира вълк единак.
 
Не ги препоръчвам, велики реклами и обещания, но до там. Ако искаш нещо къстъм си приготви пари и то доста, режат глави! Мой познат беше ходил при тях за онлайн магазин с къстъм разширения до който да има пълен контрол /код, хостинг и всичко др. което се сетиш/ и цената която му изпляскаха беше 16 к. лева.
 
ПЪЛНИ глупости. Вълците са социални животни и изграждат йерархия.
Още малко и така ще ги изкараш:

1301681_375_282_4x3.jpg


Я кажи, като не гледаш холивудски филми - кога, как и защо се събира глутница? И за колко време?
 
Не ги препоръчвам, велики реклами и обещания, но до там. Ако искаш нещо къстъм си приготви пари и то доста, режат глави! Мой познат беше ходил при тях за онлайн магазин с къстъм разширения до който да има пълен контрол /код, хостинг и всичко др. което се сетиш/ и цената която му изпляскаха беше 16 к. лева.

за клаудкарт, колкото и да не искам да ги хваля, са се постарали повече от гомбашоп, който е пародия :D Макар да има мнооого пропуски, и аз лично магазин на тая система не мога да си пусна, просто шото е направен за магазини с 10-20 поръчки на ден. Тва е ташак работа.
Иначе може да си експортнеш всичко като база, така че решаваш да не плащаш и си почваш на друга платформа или свой сайт. Колкото до доработките - еми разбира се, че ше струват пари. 50 евро на час е тая работа, при положение, че по сайта ще ти работят и програмист и фронтендер - 100 евро на час. Един модул се прави за 24 часа с тестването - ето ти 2400 евро :)
За нормален сайт цените са същите, даже 16 к лв са малко пари. Хората правят сайтове за по 50-100 хиляди евро ако е за банка или нещо по-сериозно, само тука крос-а ги прави за по 20 евро от-до :D

едит - идва един пич, много готин, барнат, с хикспетичка, да му правя сайт някакъв ама иска да е като аирбнб, пък букинг ком, пък да има еди си кво и аз му викам - батенце, 30 ево на час, ще ми трябват 2 месеца с двама човека да ти го направя, сметни си ориентировъчно, и си запали X5-цата и не го чух повече :D:D
 
Дали ще е клаукарт или някоя от другите готови системи или да поръчаш на някой фриленсър да ти го направи, първо помисли за поддръжката. При готовите системи плащаш за да има денонощна поддръжка - ако се счупи или спре да работи веднага някой го оправя. С фриленсъра трябва да се договориш. Трябва и късмет да попаднеш на сериозен и да си гледа работата. Едва ли ще намериш някой денонощно да е на линия, но и едва ли ще се чупи чак толкова сериозно.

Готовите системи имат планове за 30-40-50 лв на месец и са все на линия. Един фриленсър не знам колко би искал, въпрос на договорка. Едва ли обаче ще се занимава за 10-20 лв на месец. Най-малкото версии, бъгове, бекъп да ти прави.

Трябва да прецениш с готовите системи дали ще ти върши работа функционалността, която имат. Наистина там не можеш да си купиш плъгин за 50 долара и да си решиш проблема. Съмър карт ми искаха 240 лв за една дреболия (спорем мен е дреболия, според тях не толкова). Реших да не я правя, защото не съм сигурен, че ми е толкова нужна. За по-тежки неща сумите със сигурност ще са доста по-големи.

Хубаво е добре да прецениш и да си караш колкото може повече със същата система. Ако тръгнеш да мигрираш, рискуваш загуби на позиции и разни други ядове.

Моя съвет е ако не смяташ че ще ти е нужен доста къстамизиран магазин, отиди на някоя готова платформа. Гомбашоп ми е много противен, другите си преценяй сам.

P.S. Чудя се само целта да не е "споменаване" на клаудкарт. Много са активни с рекламите и спаменето, чак дразнят. И тук ние да се хабим да им обновяваме темата.
 

Горе