Мнения за хард диск SSD

зависи от колко пише и колко ти издържа... тоест зависи ти колко ползваш

по новите издържат 10 пъти повече от по старите например за кингстън kc серията 120GB – 290TB Total Bites Writen това са 250+ пълни презаписа ще кажеш малкое

уиндоуса е горе долу статичен едва ли пишеш повече от 10 гигабайта дневно дори с суапване освен ако не много тежко това са няма и четири терабайта писане годишно или има ресурс за 50 години дори по 20 гигабайта да пишеш и да триеш дневно пак не са малко а и нищо не е вечно

а и производитлеите се застраховат като дават цифри вероятно ще издържи и повече от обявеното...
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

Стария хард мина на мястото на CD-то, та си е в лаптопа, така ми е по-удобно. Оставам без оптично, ама не ме бърка. Ползвам си го за съхраняване на песни, снимки, филми и т.н


как го направи този номер ssd на мястото на hdd
на мястото на cd сложи hdd ?
 
От: Мнения за хард диск SSD

Колеги, извинявам се, че пак питам, но ми е леко спешно! Къде са инсталирам антивирусната: на ССД или на обикн. хард? И дали 128мб е достатъчен за Уиндоус+кад+макс? Мерси
 
От: Мнения за хард диск SSD

128MB става за Windows 1.01 , ако говориш за 128GB ще стане, :p
а относно антивирусната слагай на дяла на който ти е и Уиндоус.
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

как го направи този номер ssd на мястото на hdd
на мястото на cd сложи hdd ?

Въпреки, че моят лаптоп е сравнително приличен, няма възможност за добавяне на втори диск. sATA диска е добър обем но се чудя има ли смисъл от малко upgrade на лаптопа:
- да вдигна RAM от 6 ГБ на 8 ГБ
- да добавя втори SSD диск на мястото на оптичното устройство.

За паметта ясно, не е проблем. Чудя се дали да се откажа от CD-то купил съм нещо подобно на това , но нямам диск още.

Някой правил ли е нещо подобно и въобще има ли смисъл.
 
От: Мнения за хард диск SSD

128MB става за Windows 1.01 , ако говориш за 128GB ще стане, :p
а относно антивирусната слагай на дяла на който ти е и Уиндоус.

Мерси много :roll: 128ГБ е, моя грешка :cry: Вече си го поръчах за 90лв Кингстън. Дори имаше и 256гб за 160лв, но засега съм на леко по-бюджетен вариант :wink: По-нататък по-голям ще е
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

Въпреки, че моят лаптоп е сравнително приличен, няма възможност за добавяне на втори диск. sATA диска е добър обем но се чудя има ли смисъл от малко upgrade на лаптопа:
- да вдигна RAM от 6 ГБ на 8 ГБ
- да добавя втори SSD диск на мястото на оптичното устройство.

За паметта ясно, не е проблем. Чудя се дали да се откажа от CD-то купил съм нещо подобно на това , но нямам диск още.

Някой правил ли е нещо подобно и въобще има ли смисъл.

SSD на мястото на CD e добър вариант но само ако държиш да запазиш стария HDD по някаква причина.
С вдигане на Рам от 6GB на 8GB според мен няма да усетиш никаква разлика – 6GB е предостатъчно
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

SSD на мястото на CD e добър вариант но само ако държиш да запазиш стария HDD по някаква причина.
С вдигане на Рам от 6GB на 8GB според мен няма да усетиш никаква разлика – 6GB е предостатъчно

Еми държа да запазя сегашния диск защото е 750 GB :) SSD диска го обмислям с цел повишане скоростта - за специфицичен софтуер като AutoCad и други относително тежки програми...
 
Полза реална и осезаема от SSHD няма. Просто не е толкова бързо като SSD, нито е чак толкова по-бързо от HDD. Като морските свинчета - нито е морско, нито е свинче.

Един съвет от мен за SSD-тата. Никога не ги дръжте пълни над 60-70% - намалявате живота им многократно, ако ги държите по-пълни.
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

Еми държа да запазя сегашния диск защото е 750 GB :) SSD диска го обмислям с цел повишане скоростта - за специфицичен софтуер като AutoCad и други относително тежки програми...

Тясното място на софтуери като Auto Cad обикновено не е скоростта на писане по диска, а RAM или CPU, така че със SSD няма да постигнеш голямо забързване. Но пък със сигурност ще помогне на уиндоуса, браузера и други софтуери, които постоянно четат и пишат много файлове.
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

Полза реална и осезаема от SSHD няма. Просто не е толкова бързо като SSD, нито е чак толкова по-бързо от HDD. Като морските свинчета - нито е морско, нито е свинче.

Един съвет от мен за SSD-тата. Никога не ги дръжте пълни над 60-70% - намалявате живота им многократно, ако ги държите по-пълни.
Wow. Разликата от HDD до SSHD не е никак малка, даже е доста осезаема.
1TB SSD няма да дойде никак евтино, ама реално като се замисли човек надали са му е нужен 1TB сторидж в SSD.
Както се прави по принцип и както видях, че някой е съветвал по-горе идеята да си сложиш SSD е да сложиш там ОС и софтуер или накратко данни, които се четат/използват постоянно. Може и за swap да се използва, ама няма смисъл.
Идеята на SSHD-то е да имаш най-доброто от двата свята - ниската цена и голямото пространство на HDD и бързината на SSD.
SSHD е буквално хибриден диск - има SSD и HDD, като съответно SSD-то в повечето случаи e 8GB, но има опции със 16 и 24GB.
Вариантите на работа са 2: устройството само си следи, кои данни се използват често и ги мести на флаш драйва или операционната система да се разпорежда кое къде да отива.
Аз самият имам SSHD на десктоп/workstantion машината си и мога да кажа, че за нуждите ми върши идеална работа. Хем бързо, хем с много пространство и на добра цена.
 
Каква марка и модел ти е SSHD-то?

"или операционната система да се разпорежда кое къде да отива" - до момента не съм виждал такова SSHD на нашия пазар.

Аз също имам SSHD и изобщо не споделям твърдението ти, че има осезаема разлика.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Мързи ме да копирам всичко открито, ама накратко поинтересувай се за Adaptive Memory технологията на Seagate.
Има достатъчно бенчмаркове и тестове на хардовете от тази серия също и за конкретния модел.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Абе ако ползваш компа като мултимедийна станция, няма как да забележиш разлика между hdd и sdd
 
От: Мнения за хард диск SSD

Така е. Аз се радвам основно на boot time. Броя до 10 и всичко е буутнало е съм готов за работа, че даже понякога и до 10 не мога да стигна. :)
 
Re: От: Мнения за хард диск SSD

Мързи ме да копирам всичко открито, ама накратко поинтересувай се за Adaptive Memory технологията на Seagate.
Има достатъчно бенчмаркове и тестове на хардовете от тази серия също и за конкретния модел.

Зададах ти въпрос въпрос за контрола на OS-а върху SHDD-то конкретно, а не за технологията на Seagate, която си е във firmware-a и няма нищо общо с OS-а. Той не знае, че това е хибрид.

И къде пише за твоя диск, че OS-a или файловата ти система могат да имат контрол над това върху кой диск да се пишат/четат данните?


Аз също съм собственик точно на този диск, на който и ти и не мога да се похваля с подобни постижения. Докато на други машини само с SSD разликата е огромна.

Та, къде пише, че OS-a има контрол над процеса какво да се държи на SSD-то и какво на SSD-то. Щото аз такова нещо не виждам никъде за тия дискове ;)
 

Горе