Мнения за хард диск SSD

ekm

Member
От: Мнения за хард диск SSD

Ха след като прочетох мнението ти се разтърсих и попаднах точно нa тази статия от линка ти :)
След това погледнах тук http://uk.hardware.info/reviews/3922/plextor-m5m-128gb-review-the-msata-version-of-the-m5-pro

Official Plextor M5M 128gb
Read: 540MB/s, 80k IOPs
Write: 320MB/s, 76k IOPs
(http://www.plextoramericas.com/index.php/ssd/px-m5m-series?start=1)
89.99 лири

Official Crucial M4 128gb
Read: 415MB/s, 40k IOPs
Write: 175MB/s, 35kIOPs
(http://www.crucial.com/pdf/Tech_specs-letter_Crucial_m4_ssd_v3-11-11_online.pdf)
89.99 лири

Official ADATA XPG SX300 128gb
Read: 550MB/s, 25k IOPs
Write: 505MB/s, 85k IOPs
(http://www.adata-group.com/index.php?action=product_feature&cid=3&piid=181)
107.50 лири

Последно редактирано:

dimitar_ak

Active Member

Бях подсетен от coolice, че се забравих нещо :D Страшно съм доволен от ССД-то, лаптопа ми от натискане на бутона за старт до готов декстоп за работа отнема около 14-15 секунди, а преди отнемаше над минута. Програмите се отварят супер бързо, по-леките моментално, а по-тежки като Фотошоп отнема около 3.5 секунди при първо стартиране и 2.5 при повторно. До сега съм нямал нито 1 път "not responding" да не му е уроки :D След инсталиране на Windows 7 64 бита и важните за мен програми имам 70гб свободни, което е повече от идеално.

Та напълно нямам нужда от нов лаптоп, защото с SSD-то този си работи като нов :) Процесор, видео и рам са ми достатъчни, та всичко е идеално, цялостния перформънс се увеличава драстично.

dimitar_ak

Active Member
От: Re: Мнения за хард диск SSD

а стария хард го сложи в една кутия усб от 20 тина лева и си го ползвай за сторидж и всичко е чук :)
Стария хард мина на мястото на CD-то, та си е в лаптопа, така ми е по-удобно. Оставам без оптично, ама не ме бърка. Ползвам си го за съхраняване на песни, снимки, филми и т.н

happyslacker

New Member

dimitar_ak

Active Member

В Emag днес има оферта за SSD Kingston за 109лв за 120гб, доста добре, лятото беше 200лв този диск.

DeathAdder

New Member

@dimitar_ak макар, че скоростите на моето SSD не са завидни моята система се стартира за 8-9 секунди (Win 7 64 bit).
SSD-то е полезно, но в момента много скъпо. След 2-3 години всичко ще е със SSD или поне хибрид. Макар че WD Black сериите не са бавнички, за сметка на това са шумни (особено към 2-3 вечерта като няма никакъв шум направо те влудява).

spirokirov

New Member

Здравейте! Благодаря предварително за отговорите. Рових из нета, но само вас намерих. Значи:
Ще си купувам комп и съм решил да му сложа SSD-128gb Kingston + 500гб САТА. Това, което не разбирам (аз съм средно ниво) е мога ли да инсталирам на ССД-то Уиндоус7 + 3дс макс + Аутокад? 2. За първи път ще ползвам ССД, та не ми е ясно, мога ли някои програми да ги инсталирам на ССД-то, а други на HDD-то? Ползвам Фотошоп и Афтър Ефектс и разни други програми. Офис пакет рядко ми трябва. 3. Чета по форуми и сайтове за някакви администраторски разрешения при инсталиране на Уиндоуса и за лични папки пак на Уиндоуса да са на HDD - може ли някой да ме посъветка какъв е най-правилния начин за инсталиране? Кое къде и какви спицифика има, за да ги изпълня.
Надявам се, че ясно съм обяснил, ако не ... ще доуточня при нужда. Надявам се на вашата помощ :beer:
п.п. Да уточня, че не играя игри т.е. техните особености не ме интересуват изобщо.

coolice

Owner
Да можеш да инсталираш където си искаш (малка част от инсталираните програми винаги ще са на ssd)

Ако инсталираш с Next, Next, Next.... като повечето хора слага всичко в програм файлс, ако му дадеш Custom при инсталацията на която и да е програма те пите за път за инсталация просто даваш да е на HDD

YuRiX

Active Member

само едно ще ви кажа - няма по-добър ъпгрейд за 100лв, от тоз да си преместите системата на ссд хард.
фотошопа зарежда за секунди, системата става много по-бърза и отзивчива, рестартирането вече не дразни
Абе много съм доволен, направих го на лаптопа, направо смених вътрешния HDD със SSD, а за самия HDD взех кутийка оято го прави външен USBHDD и това е

spirokirov

New Member

Благодаря много :|
И още нещо ако може:
-Антивирусната къде е по-добре да я инсталирам?
- 120гб ще бъде ли достатъчне на Уиндоуса + кад + макс?
- Малко офтопик: понеже рендирам image sequence в Макс да очаквам ли 4 пъти по-бърз процес както се рекламира навсякъде? Имам предвид при първоначалнато калкулиране на данните за всяко изображение. Или за целия процес на рендиране ще се подобри?
Благодаря ви предварително

kruxdoom

Member

Смяната на HDD с SSD на лаптоп даже и стар модел има голям ефект върху производителността му. Освен това: липса на шум и по-малко загряване. Точно за 100-150 лв може да си направите стария лаптоп почти като нов ако не и по-добре а това да се набуташ 1000 лв за "нов" модел с HDD е голяма глупост, защото така или иначе той вече е морално остарял. Затова - 100лв за SSD и си решавате проблема... поне временно.

...и още нещо , според мен най -добре стария HDD направо да го изхвърлите или продадете а не да ползвате двата диска. За архив , големи файлове, музика т.н си има достатъчно евтини външни такива.

spirokirov

New Member

Мерси. Но питам за настолен комп, не за лаптоп.

Maverick

Well-Known Member

А нещо по въпроса за това, че ако на ссд се инсталира вин, след 1-2 години харда ще се скапе тъй като под вин постоянно има презаписания? Или информацията ми е грешна?

Горе