Мнения за хард диск SSD

От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

И двата са САТА 3 - Ако и лаптопа ти има САТА 3 си взимай Кингстъна - аз сложих и на двата и съм много доволен - Реално се усети огромна разлика дори и при положение че старият ми е САТА 1
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

И двата са САТА 3 - Ако и лаптопа ти има САТА 3 си взимай Кингстъна - аз сложих и на двата и съм много доволен - Реално се усети огромна разлика дори и при положение че старият ми е САТА 1

Това гледах туко що и щях да пиша, ама ме изпревари :D Явно са се объркали да, и Самсунга е Sata 3.

Ако някой се сеща за лесен начин да видя коя Sata ми е лаптопа, ще съм благодарен, че нещо не ми се отдава :D Ама че е поне 2 съм сигурен. Иначе е това - http://laptop.bg/archive/laptops-dell-Inspiron_N5010-dell_inspiron_n5010_WTI54G4SWNY0Z2BW3NBK и сметнах, че няма смисъл да взимам нов, защото процесора и видеото са си ОК и с едно SSD ще работи идеално, при положение че даже сега си е ОК. Пък и си има още 2 години гаранция.
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Според мен е САТА 2 но и при това положение пак е по добре да сложиш Кингстъна щото на Самсунга скороста на писане му е по ниска от възможностите на САТА 2

Докато при Кингстъна просто няма да можеш да му ползваш пълният капацитет - отделно до колкото си спомням Кинкстъна е по добър на иопсовете
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Според мен е САТА 2 но и при това положение пак е по добре да сложиш Кингстъна щото на Самсунга скороста на писане му е по ниска от възможностите на САТА 2

Докато при Кингстъна просто няма да можеш да му ползваш пълният капацитет - отделно до колкото си спомням Кинкстъна е по добър на иопсовете

Дам, така е. Не ме притеснява, че няма да мога да ползвам пълния капацитет, защото както казах гледах 1 тестове за супер много приложения и при обикновените - браузъри, фотошоп, word etc. не се забелязва почти никаква разлика, също така няма разлика и при скорост на включване и изклчюване. Едно едно сравнение - http://ssds.findthebest.com/compare...-vs-Kingston-SSDNow-V300-120GB-SV300S37A-120G

Само ме притеснява че в този сайт не го дават да има съпорт нa Windows/Linux :?: И като цяло features частта.
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Да така е основната разлика се усеща когато минеш към новият диск - Както написах и по нагоре старият ми лаптоп работи по добре от новият със обикновен диск - А когато ги сравнявам двата с нови дискове като изключим разликата при първоначалното зареждане аз не мога да усетя разлика в работата на двете машини, а като се замисля старият ми лаптоп всъщност е три поколения по назад от към процесор и РАМ памет
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Да така е основната разлика се усеща когато минеш към новият диск - Както написах и по нагоре старият ми лаптоп работи по добре от новият със обикновен диск - А когато ги сравнявам двата с нови дискове като изключим разликата при първоначалното зареждане аз не мога да усетя разлика в работата на двете машини, а като се замисля старият ми лаптоп всъщност е три поколения по назад от към процесор и РАМ памет

Ти със същият Кингстън ли си ? Имаше ли проблеми с инсталацията на ОС, че тоя сайт ме озадачи. Също нещо по-специфично и трудно има ли при инсталацията на Win при Kingston-a, смисъл дали ще мога да се оправя сам, до сега съм инсталирал доста пъти ?

Мерси за помощта.
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Няма никакъв проблем за инсталирането особено ако е пресна инсталация - На мен ми се наложи едната да я копирам другата да я преинсталирам.

Новият Дел дойде без дискове и там трябваше да клонирам диска има безплатни* програми вързваш го като УСБ устройство (преди това си бях купил рак с преход САТА към УСБ - кутия за външен диск) и си го клонираш (трябва да внимаваш на старият диск да нямаш повече инфо от обемът на новият) След това само сменяш дисковете и всичко си бачка перфектно.

Старият ДЕЛ му направих нова инсталация - никакъв проблем всичко си е като при нормална инсталация

След като вече си инсталирал Уин не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем да се справиш сам.

Да и двата диска са ми Кингстън
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Ти със същият Кингстън ли си ? Имаше ли проблеми с инсталацията на ОС, че тоя сайт ме озадачи. Също нещо по-специфично и трудно има ли при инсталацията на Win при Kingston-a, смисъл дали ще мога да се оправя сам, до сега съм инсталирал доста пъти ?

Мерси за помощта.

Само използвай по-нов Windows - поне 7-ца защото има поддръжка на TRIM командата която е ЖИЗНЕНОВАЖНА за SSD-тата! И нека самия диск поддържа TRIM също де...
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Това е важно уточнение - заради него преминах на старият лаптоп от ХП на 7-ца
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Да 7мица си използвам отдавна, не е проблем.
 
Re: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Ще се включа набързо то си го намира като хард само дето няма въртеливи части :) всичко се инсталира по същия начин :) значи харда е мястото където прави ботъл нек и на стар компютър ще усетите голяма разлика... така че както и преди с две ръце и двата крака прпоръчвам :)



и за линукс дистрибуциите да кажа аз се смествам на 60ка защото всичко инсталирано + суапа ми е малко над 10 гб а си идва със всичко за работа тябва само тъндърбърда да си наглася, да си добавя хром и опера и сео куеик си съм готов след нова инсталция (и да кликна да ми добави драивера за видеото) :)

днес сложих линукс минт с мейт десктоп на един нетбук с 20 отворени таба през файърфокс заемаше 390 мегабайта рам цепи мрака :)

освен това го видях ще има лесен начин за добавяне на някакъв уиндоуски уиърлес драйвер предполагам е за проблемните карти за който споменахте


за уаиърлес принтера не съм гледал не ми дава да погледна списък с драйверите без да имам закачено устроиство
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Днеска лаптопа замина за София, утре го слагат и го пускат обратно, та след 2 дена като дойде и инстална на ново 7мица ще пусна впечатления.

Вчера четох доста, принципно винаги правя така преди да купя нещо, за Samsung vs Kingston и като цяло Самсунгите печелят навсякъде, но само не и в 120гб вариант. В 120гб на Самсунг са използвани TLC чипове, които са все още недоказани и са използвани за да намалят цената. И като цяло са по-бавни и по-малко надеждни от MLC-тата в Kingston-a. Също така и в Кингстъна са използвани контролери от по-висок клас SSD-ta, освен това има по висок write и йопсове, та при 120 гигабатйтовете реших да избера Кингстъна, но ако беше повече щях да заложа на Самсунг. Но при 120гб, съотношение цена/качества според всичко което четох Kingston-a е изборът.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Я дайте идея как да си инстална Windowsa утре като съм без оптично устройство :D Че до сега бях свикнал със диск.
 
Re: От: Мнения за хард диск SSD

Я дайте идея как да си инстална Windowsa утре като съм без оптично устройство :D Че до сега бях свикнал със диск.

http://unetbootin.sourceforge.net/

сваляш избираш исото и флашка и си готов след малко... слет това буутваш от флашката и всичко е като от диск
 
Re: От: Re: От: Мнения за хард диск SSD

Мерси, ей сега да изнамеря флашката и ще го направя. Ако някой е така добър да ми пусне линк към някакъв добър Windows 7 64 битов, ама дайте на лично, че шефовете ще се карат :) :D

Windows 7: http://www.w7forums.com/windows-7-iso-official-direct-download-links-t2910.html
SP1 за Win7: http://www.w7forums.com/official-windows-7-sp1-iso-image-downloads-t12325.html

П.П. Това са напълно легални линкове с ISO файлове публикувани от Microsoft и няма общо с Уарез. Няма за какво да се сърдят администраторите :) Имай предвид, че с тях не върви нито сериен код, нито активатор. Там вече влизаме в нелегалната част.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Аз съм за SSD. Освен че винболза зарежда по бързо всички програми зареждат дост по-бързо , дори и стенбай по-бързо се изключва. Аз съм с дъртото XP на смотан лаптоп зарежда за 7-10 секундни, до момента недостатъци не виждам, като се скапи пак ще вляза в тази тема да псувам
 
От: Мнения за хард диск SSD

Готово е. Утре ще докладвам като го инстална как е. Гледах че има и по-специални настройки за SSD-то. Утре преди да инстална на SSD-то ще засека време за включване/изключване, време за отваряне на основни програми и т.н та да докладвам с малко цифри :)
 

Горе