Мнения, съвети и критики за НОВ блог

От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Не ми е от ползва, обаче. Вече получих 1към 1 подобна "Грозен сайт" по-горе.

Кажи каква визия те кефи, омбре?

Има хиляди варианти за по красив сайт
Избора е твой и парите също, язе съм скромен и ме е срам да кажа
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Гледай да ги намалиш наполовина. От това, което чета тук за УП, 7-8 плъгина вече забележимо го товарят.

Кои са най-основните плъгини, които да се запазят - без които не може да се размине. Че и аз на моя блог имах към 35 - трих, трих и пак едва към 20 ги докарах.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Въпрос на поставени цели.
Не разбирам от УП. Само споделям какво съм чел тук.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Хубава идея, но към момента нямам линкове на партньори за слагане :)

Идеята хич не е хубава. :) Ако искаш да си запълниш футъра с партньори слагай логата им и така линквай към тях, но не го прави с цел линк-билдинг. 2015-та сме още ли има хора, които се занимават с размяна на линкове и сателитки...
 
  • Like
Реакции: zbm
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

2015-та сме още ли има хора, които се занимават с размяна на линкове и сателитки...

Добре казано :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Сега намери си някой да ти направи Лого и си в играта :wink:
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

2015-та сме още ли има хора, които се занимават с размяна на линкове и сателитки...

А какви са начините за ранкване през 2015 ?
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

А какви са начините за ранкване през 2015 ?

По тая тема може да се пише много. Като цяло две неща могат да ограничат начините за линк-билдинг. Toва са въображението и правилата на Google. В случая с размята на линкове и правенето на сателитки нарушаваш правилата. Например, така наречените "Roundup" статии са един супер елементарен начин, с който можеш да си докараш качествени линкове по натурален начин, без да се опитваш да мамиш системата. А това е просто капка в морето от идеи. Както казах вече единствената граница е въображението, но в рамките на правилата. ;)
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

По тая тема може да се пише много. Като цяло две неща могат да ограничат начините за линк-билдинг. Toва са въображението и правилата на Google. В случая с размята на линкове и правенето на сателитки нарушаваш правилата. Например, така наречените "Roundup" статии са един супер елементарен начин, с който можеш да си докараш качествени линкове по натурален начин, без да се опитваш да мамиш системата. А това е просто капка в морето от идеи. Както казах вече единствената граница е въображението, но в рамките на правилата. ;)

Е Линк билдинга защо да е мамене на системата - аз не искам да мамя. Примерно аз имам сайт за спорт, мой приятел има за здраве и си разменяме линкове, защото сайтовете ни са г/д по една тема. Полза и за двамата. Не е ли така ?
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Полза и за двамата. Не е ли така ?

Според мен няма да имате никаква ползa. Това, което ти каза беше "Сложи линк за партньори, ако разменяш линк-билдинг." Размяната на линкове не е линк-билдинг.

Директно от съпорта на Google:

The following are examples of link schemes which can negatively impact a site's ranking in search results:

1. Buying or selling links that pass PageRank. This includes exchanging money for links, or posts that contain links; exchanging goods or services for links; or sending someone a “free” product in exchange for them writing about it and including a link
2. Excessive link exchanges ("Link to me and I'll link to you") or partner pages exclusively for the sake of cross-linking
3. Large-scale article marketing or guest posting campaigns with keyword-rich anchor text links
4. Using automated programs or services to create links to your site

Линк-билдинга не е мамене на системата, обаче размяната на линкове е. ;)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Добре е да се правят линкове от който да идва трафик, правене на линкове единствено с цел ранкване найстина не е най-подходящия начин човек да си прекарва работното време в 2015-та.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Добре, а какво бихте казали за организирането на някаква игра или нещо подобно за посетителите на блога като накрая някой спечели награда определена награда. Било то да сподели линк или да се абонира или нещо подобно. Заслужава ли си този подход за трупане на посещения и реклама?
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Моят съвет е следният: Ако го правиш само за хоби с 1-2 реклами от Г, прави всичко както на теб ти харесва, дизайн който на теб ти харесва и пиши, както на теб ти харесва (все пак си е твоят сайт, тук не изключвам да не правиш сео и т.н). Обаче (паразитна дума и то моя любима!), ако го правиш за пари, тогава вече доста стриктно, трябва да следваш повечето от горе споменатите съвети! Лошото при теб е, че ти го правиш и за хоби и за пари и няма как, да ти харесва на теб абсолютно всичко, в това число и дизайна на сайта и да се хареса масата народ. Според мен си направи, един хубав сайт спрямо горните съвети и тези които ще дойдат още в тази тема, който да ти носи пари и един малък блог дори и на блоггър, който да ти харесва на теб самия и да си пишеш каквото поискаш, пък посещенията във втория колкото толкова (ти не го правиш за пари). В моят блог и аз пиша за хоби от време на време, може да напиша за една година, пет или сто статии, но трафик все си върви то като се търсят тези работи за които пиша, независимо как съм формулирал заглавията и т.н, плащам си за домейна разбира се и толкова.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Хубав изчистен блог. Може да смениш езика на български, тъй като има думи и фрази от рода на related posts, leave a reply и т.н., а пък всичко останало е на бг.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Мерси, открих related posts в `Single post`editor-a и промених текста, но не знам къде е leave a reply :rolleyes:
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Провери всички .php в едитора, в comments.php или functions.php е най-вероятно.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Провери всички .php в едитора, в comments.php или functions.php е най-вероятно.

За съжаление не е в нито едно от двете места...Отделно проверих останалите .php file-a
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Не се превежда тема така.
Потърси във форума е писано 1000 пъти за това.
 

Горе