Мнения, съвети и критики за НОВ блог

От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Успях да направя превода, мерси на uphero! :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

По-добре е от предишния ти блог :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Има доста подобрение в дизайна, сега и едно лого и всичко е 6 там :) За съжаление заглавията продължават да са доста зле - ако трафик ти идва директно в хоум пейджа бих заложил пари че баунс рейта ще е 80%+ за хора търсещи инфо за лични финанси, и 96%+ за общ трафик.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Има доста подобрение в дизайна, сега и едно лого и всичко е 6 там :) За съжаление заглавията продължават да са доста зле - ако трафик ти идва директно в хоум пейджа бих заложил пари че баунс рейта ще е 80%+ за хора търсещи инфо за лични финанси, и 96%+ за общ трафик.

В интерес на истината баунс рейта ми го дава 54% :)
 
От: От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Коя/кои са ти основните landing page ?

bezlev.com/lichni-finansi и отделно самата начална страница

Иначе, ето последната статистика за блога

Pageviews 5.084
Days in Range 19
Average Daily Pageviews 267
From Search Results 14
Unique IPs 1.722
Last 30 minutes 3
Today 100
Yesterday 257
 
Последно редактирано:
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Идеи за това как да популяризирам сайта ОСВЕН фейсбук реклама?
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Ок, нека е SEO. Въпрос по темата тогава: По-добре ли е да вложиш голяма сума еднократно за SEO (един вид blast да се получи) или да вкарваш регулярно месец по месец определена сума за оптимизация? И съответно има ли хора, които имат желание да се занимаят с моя блог срещу заплащане?
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

"ОСЕМТЕ НАЙ-ГОЛЕМИ ФИНАНСОВИ ГРЕШКИ, КОИТО ПРАВЯТ ДВАДЕСЕТ И НЯКОЛКО ГОДИШНИТЕ"

Аа добре е, харесва ми :roll: :clap:

По-добре ли е да вложиш голяма сума еднократно за SEO (един вид blast да се получи)

Във никакъв случай недей бласт да правиш..Ако държиш на есио аз лично бих заложил на много статий, таргетващи от начало много малко-търсени ключови думи (под 100 даже), без линкове би трябвало в първите 1-3 страници да попаднеш само с он-пейдж оптимизация. Това е единствения сигурен начин за SEO според мене, макар че нямам много опит с есио и винаги съм го мразел.

ФБ реклама пробвал ли си, защо не ти харесва? Към фб страница излиза доста евтино.
 
Последно редактирано:
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

"ОСЕМТЕ НАЙ-ГОЛЕМИ ФИНАНСОВИ ГРЕШКИ, КОИТО ПРАВЯТ ДВАДЕСЕТ И НЯКОЛКО ГОДИШНИТЕ"

Аа добре е, харесва ми :roll: :clap:



Във никакъв случай недей бласт да правиш..Ако държиш на есио аз лично бих заложил на много статий, таргетващи от начало много малко-търсени ключови думи (под 100 даже), без линкове би трябвало в първите 1-3 страници да попаднеш само с он-пейдж оптимизация. Това е единствения сигурен начин за SEO според мене, макар че нямам много опит с есио и винаги съм го мразел.

ФБ реклама пробвал ли си, защо не ти харесва? Към фб страница излиза доста евтино.

Aми статиите които публикувам са си доста таргетирани. Под 100 и дори под 20 са думите върху които съм се концентрирал. ФБ реклама съм пробвал, но искам да засиля резултатите от Гугъл.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Aми статиите които публикувам са си доста таргетирани. Под 100 и дори под 20 са думите върху които съм се концентрирал. ФБ реклама съм пробвал, но искам да засиля резултатите от Гугъл.

20 търсения на месец е слаба работа. 1-ва позиция в Г. взема 1/3 от кликовете. Какво значи това, че дори да си на 1ва за тази дума идва към 6-7 клика на месец.

Слаба ракия.

Пак става ама трябва да имаш 1000 кл. думи.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Чакай, говорех за 20 ключови думи, не за 20 търсения на месец. Само една от тези кл. думи може да има 1000 търсения месечно, например.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Чакай, говорех за 20 ключови думи, не за 20 търсения на месец. Само една от тези кл. думи може да има 1000 търсения месечно, например.

Аха.

Защото видях, че колегата те е съветвал за по-малко от сто търсения на месец. Няма проблем в това, но направи математиката. Ако има 1000 търсения е супер. :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Иначе да се похваля, след няколко подобрения по сайта успях доста да намаля Page load time-а:


8201842i.png
 
  • Like
Реакции: zbm
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Иначе да се похваля, след няколко подобрения по сайта успях доста да намаля Page load time-а:

За specify image dimension използвай долните два плъгина да си кмпресираш снимките - това също ще подобри скоростта на зареждане.
Ewww image optimizer
Smush it

Инстални ги, пусни ги да си свършат работата и после ги изтрий да не ти товарят сайта.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

За specify image dimension използвай долните два плъгина да си кмпресираш снимките - това също ще подобри скоростта на зареждане.
Ewww image optimizer
Smush it

Инстални ги, пусни ги да си свършат работата и после ги изтрий да не ти товарят сайта.

Направих точно това, но очевидно не даде желания резултат. Пробрах и с двата плъгина.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Направих точно това, но очевидно не даде желания резултат. Пробрах и с двата плъгина.

Тогава в google page speed insights виж, кои снимки точно ти казва, че трябва да се оптимизират.

После използвай този сайт tinypng . com и ръчно намали тези, които са по-големи от 200 кб.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

За specify image dimension използвай долните два плъгина да си кмпресираш снимките - това също ще подобри скоростта на зареждане.
Ewww image optimizer
Smush it

Инстални ги, пусни ги да си свършат работата и после ги изтрий да не ти товарят сайта.

И как точно го товарят, като работят само в админката? :cry:
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

И как точно го товарят, като работят само в админката? :cry:

Абе прав е. Четох на много места, че е хубаво да се премахнат деактивираните плъгини и също така да се ограничат до към 10-12 макс. активните, за да се подобри скоростта на зареждане.

Аз сега ще инсталирам - P3 (Plugin Performance Profiler) именно за да видя кои товарят и колко.
 

Горе