Мнения, съвети и критики за НОВ блог

От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Много грозен сайт.

Те твоите са по- убави :) що не се скриеш за има-нема неколко...десетилетия, белким пасмината тук си отпочине от компетентните ти мения :-o
ПромелемЪТ не е толкова до дизайна, колкото до изтърканата тематика :)

Тук бръмчалките, ексибиционисти, са свикнали да се ловят за "бримки" в дизайна, и понеже си мислят, че са професионалисти, не схващат как на крайният потребитек му дреме на шмайзера за дизайна, когато имаме ценно и качествено инфо.
Всъщност, сухото, изтъркано и не чак толкова интересно инфо начочено към масовката, обикновено се компенсира с дизайн, естествено поради липса на друга алтернатива :p
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

-Темата не е лоша, незнам защо я плюете.

- Щом е личен блог, задължително редовен видео блогинг(sj4000 не е лош бюджетен вариант, към 150 лв струва) или поне твоя снимка, никой в 2015-та не следва блогове без лице. Клипчета от чужбина, във ферарита, т.н, да е ясно че си успял инвеститор, иначе никой няма причина да ти чете финансовите мисли. Единствените сайтове със статии, който що-годе се следват без да е ясно кой ги пише са новинарските, но и това се променя.

- Много по-дълги, драматични и зарибяващи заглавия, "Без дълг да" и 'Какво е за мен инвестирането" никой няма да го прочете, гарантирам. В Youtube примерно, аз лично следвам доста успяли бизнесмени. Дори и някой от най-успялите от тях (50 милиарда+) ако качи клипче с толкова скучно и не-конкретно заглавие има поне 50% шанс да не го изгледам, какво остава ако е статия, писана от някой който не познавам..Никакъв шанс нямаш с тези заглавия.

- Дългите параграфи никой не ги чете, ако ще да съдържат тайната на богатството и дълголетието. Параграфи от по 1-2 изречения, със списъци, болднати части и препинателни знаци.

След като всяка една от горните точки е направена, правиш много маркетинг, ставаш активен по форуми , рекламираш в фб и след година-две има шанс да имаш изградена аудитория. Най-добре става с добра страница, която да е много интересна и на конкретна тема, където пращаш хората и оттам да им стане интересно и да те четат, към главната страница да ги пращаш не е толкова ефективно.

Общо взето това да инсталираш уърдпрес, да почнеш да пишеш разни работи и хората да те четат е стратегия за 2003-та. В днешно време трябва много време, много интересно съдържание(главно видео) и интересна личност, която хората да следват.

Ако само превеждаш статии, направи това главната тема на сайта, т.е "Най-добрите финансови статии от уеб пространството, преведени на български"
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: dnc
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

-Темата не е лоша, незнам защо я плюете.

- Щом е личен блог, задължително редовен видео блогинг(sj4000 не е лош бюджетен вариант, към 150 лв струва) или поне твоя снимка, никой в 2015-та не следва блогове без лице. Клипчета от чужбина, във ферарита, т.н, да е ясно че си успял инвеститор, иначе никой няма причина да ти чете финансовите мисли. Единствените сайтове със статии, който що-годе се следват без да е ясно кой ги пише са новинарските, но и това се променя.

- Много по-дълги, драматични и зарибяващи заглавия, "Без дълг да" и 'Какво е за мен инвестирането" никой няма да го прочете, гарантирам. В Youtube примерно, аз лично следвам доста успяли бизнесмени. Дори и някой от най-успялите от тях (50 милиарда+) ако качи клипче с толкова скучно и не-конкретно заглавие има поне 50% шанс да не го изгледам, какво остава ако е статия, писана от някой който не познавам..Никакъв шанс нямаш с тези заглавия.

- Дългите параграфи никой не ги чете, ако ще да съдържат тайната на богатството и дълголетието. Параграфи от по 1-2 изречения, със списъци, болднати части и препинателни знаци.

След като всяка една от горните точки е направена, правиш много маркетинг, ставаш активен по форуми , рекламираш в фб и след година-две има шанс да имаш изградена аудитория. Най-добре става с добра страница, която да е много интересна и на конкретна тема, където пращаш хората и оттам да им стане интересно и да те четат, към главната страница да ги пращаш не е толкова ефективно.

Общо взето това да инсталираш уърдпрес, да почнеш да пишеш разни работи и хората да те четат е стратегия за 2003-та. В днешно време трябва много време, много интересно съдържание(главно видео) и интересна личност, която хората да следват.

Ако само превеждаш статии, направи това главната тема на сайта, т.е "Най-добрите финансови статии от уеб пространството, преведени на български"

Благодаря за съветите. Промених някои неща в самите статии (заглавия, параграфи и т.н.). Сега обмислям идеята за видео блогинга.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Има леко подобрение, но не много, пак са сравнително неясни заглавията, думи като 'забогатяваш', 'Пътна карта' и 'Финансови цели' не са достатъчно конкретни и ясни, което е най-важното в едно заглавие. Бих ти препоръчал да гледаш следните 2 клипчета, както и всички останали на mktgexperiments, който са с този с очилата: https://www.youtube.com/watch?v=zbXcPqAI5GI ; https://www.youtube.com/watch?v=dRo-g81jC4g ; При мен лично ползата от клипчетата в този канал несъмнено е 5-цифрена сума.

Писането на добри заглавия е номер 1 приоритет за всеки сайт, независимо дали блог, търговски, т.н. "Що-годе добро" съдържание с перфектни заглавия работи по-добре от невероятно съдържание с лошо заглавие, заглавието рекламира съдържанието. Пълно е с много успешни бизнеси със тъпи продукти но добра реклама (витаслим).
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Махни това идиотско € от текстовете!
Виж как изглежда текста ти за търсачките:
без л в блог за лични финанси hom за блога лични финанси бизнес злато и сребро финансов речник без л в съвети контакти 4 jun 2015 моделът глава и рамене без л в by bezlev on 4 june 2015 in финансов речник моделът глава...
Имаш 6% текст и, респективно - 94% HTML код, на главната, което е несериозно.

On page нещата също са зле. В "ПЪТНА КАРТА ЗА ПОСТИГАНЕ ..." нито една! дума от описанието не присъства в текста.
Ползвай за url латиница. Инак става така - bezlev.com/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8/

Сега обмислям идеята за видео блогинга.

Рибата в морето, ти тигана си загрял. Обмисли образоване в насока "Как трябва да изглежда една страница в сайт?". Щото ако влезеш с нещо в топ 100, то няма да е онова, което търсят хората. И ще се хвалиш с посещения под 30 секунди всяко.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Махни това идиотско € от текстовете!
Виж как изглежда текста ти за търсачките:

Имаш 6% текст и, респективно - 94% HTML код, на главната, което е несериозно.

On page нещата също са зле. В "ПЪТНА КАРТА ЗА ПОСТИГАНЕ ..." нито една! дума от описанието не присъства в текста.
Ползвай за url латиница. Инак става така - bezlev.com/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8/



Рибата в морето, ти тигана си загрял. Обмисли образоване в насока "Как трябва да изглежда една страница в сайт?". Щото ако влезеш с нещо в топ 100, то няма да е онова, което търсят хората. И ще се хвалиш с посещения под 30 секунди всяко.

Мерси за съветите, очевидно имам нужда от асистънс :)

Ще пусна една обява по-късно за човек, който да ми помогне със SEО-то (платено, разбира се)


EDIT: Пооправих малко code to text ratio-to

cocetotext.png
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Сега изглежда значително по-добре.

wordpress.org/plugins/wpcode-content-ratio/ - това ли ползваш за този благ скрийншот? Доста се зачудих на страхотния напредък. Мисля, че лъже като дърт циганин. Имаш увеличение, но само с 2 % - вижда се и с просто око, при отваряне на индекса. Отчитам 8 % текст. На постния индекс от първата връзка в подписа ми имам 9 % текст.
Колкото по-малко плъгина ползваш, толкова по-бърз ще ти е сайта.
bezlev го направи на Без лев; блог за лични финанси - блог не носи нищо, смени го с тематична дума; имаш повторение на ключова дума; Currency vs. Money - преправи тази изгъзица в смислен текст, не ползвай съкращения; 1oz - една унция, избягвай цифри на важни места;
Едва половината думи от описанието ги има в текста.

Тагове H1-6 - трагично.
H3:
- Currency vs. Money
- Последни публикации
- Последни коментари
- Цена на 1oz Злато
- Световно производство на благородни метали
- Валутни курсове – Български Лев
Последни публикации и Последни коментари е безсмислено да са Н тагове.

Затова никога не съм харесвал УП - за читаво ползване трябва да му познаваш кътните зъби, та да го управляваш.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Нямаш gzip компресия - http://checkgzipcompression.com/?url=http://bezlev.com Прави се с едитинг на .htaccess. Често нямалява наполовина времето за зареждане.

Аз лично не съм се занимвал с СЕО и го мразя но знам че на уърдпрес прекалената оптимизация му е проблем, прочети това по темата. Тази тема също не е за изпускане.

About виждам че вече има снимка, супер. :clap:
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Сега изглежда значително по-добре.
wordpress.org/plugins/wpcode-content-ratio/ - това ли ползваш за този благ скрийншот? Доста се зачудих на страхотния напредък. Мисля, че лъже като дърт циганин. Имаш увеличение, но само с 2 % - вижда се и с просто око, при отваряне на индекса. Отчитам 8 % текст. На постния индекс от първата връзка в подписа ми имам 9 % текст.
Колкото по-малко плъгина ползваш, толкова по-бърз ще ти е сайта.

Всъщност ползвах един уебсайт. Сега пробвах друг (site24x7) и ми изкара "Code to Text Ratio - 8.05 %"

Колкото по-малко плъгина ползваш, толкова по-бърз ще ти е сайта.

Имам най-много 15на към момента.

bezlev го направи на Без лев; блог за лични финанси - блог не носи нищо, смени го с тематична дума; имаш повторение на ключова дума; Currency vs. Money - преправи тази изгъзица в смислен текст, не ползвай съкращения; 1oz - една унция, избягвай цифри на важни места;
Едва половината думи от описанието ги има в текста.

Оправено. Сменено с "пари". Повторението премахнато. Сменено с "Валута или Пари". 1oz стана "една унция". Сега боря Header таговете.


Много благодаря за полезните съвети. Имаш репутация от мен.
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Имам най-много 15на към момента.

Гледай да ги намалиш наполовина. От това, което чета тук за УП, 7-8 плъгина вече забележимо го товарят.


Със SEO!
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Тези таблици долу за валутните курсове са доста безсмислени и отблъскващи
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Тези таблици долу за валутните курсове са доста безсмислени и отблъскващи

Малко са безмислени да, очевидно целта им е да запълват място и да придават шареност, аз лично също бих ги махнал.


за WP
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Тези таблици долу за валутните курсове са доста безсмислени и отблъскващи

Таблицата за валутните курсове е само една. В какъв смисъл отблъскваща?


Оставих тази за цената на златото в страничната лента, но някак празно ми стои и искам да сложа нещо във футъра на сайта.. Предложения?
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Таблицата за валутните курсове е само една. В какъв смисъл отблъскваща?


Оставих тази за цената на златото в страничната лента, но някак празно ми стои и искам да сложа нещо във футъра на сайта.. Предложения?

Сложи линк за партньори, ако разменяш линк-билдинг.
 
От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Сложи линк за партньори, ако разменяш линк-билдинг.

Хубава идея, но към момента нямам линкове на партньори за слагане :)
 
От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Грозен сайт, критиката ми е към визията,,, компренде

Не ми е от полза, обаче. Вече получих 1към 1 подобнo "Грозен сайт" мнение по-горе.

Кажи каква визия те кефи, омбре?
 
От: От: От: Мнения, съвети и критики за НОВ блог

Някакво дребнаво заяждане ли долавям?
Не ми е от ползва, обаче. Вече получих 1към 1 подобна "Грозен сайт" по-горе.

Кажи каква визия те кефи, омбре?

Нещо с фасул и наденица.
 

Горе