Много спамъри

Във мой форум имаше същите лайна, блокирах расия и Украйна и всичко подобни шитни.
Месец след това няма грам спам.
 
Във мой форум имаше същите лайна, блокирах расия и Украйна и всичко подобни шитни.
Месец след това няма грам спам.
Ние тук борим пакистанци и индийци. Рядкост са руските IP-та, но си има и от тях. Голям килипир да сереш форум, който се модерира постоянно. :)
 
Пробвайте къстъм методи. Аз например го правя така - бутона за регистрация първоначално е с disabled="true", което се премахва когато се фокусира мишката върху полето с паролата. Идеята е, че не може да се натисне бутона за регистрация докато не е направено това действие с мишката или клавиатурата. Пък ако се регистрират като пращат заявката направо на сървъра, то може да се добави някой скрит input на клиента и на сървъра да се проверява дали е изпратен. Такива модификации по принцип са лесни, но може би ги няма под формата на плъгин за форума и не се инсталират за секунди. Но това е и идеята, да е нещо за което ботовете да не са подготвени. Аз предполагам, че който пише тия ботове е наясно какви плъгини има за конкретния вид форум и затова ботовете му се справят с тях. Но ако е нещо къстъм, не би трябвало да пробива лесно.
 
Интересно. Човек, при нас се регистрират хора, които на лично са ме молили да ги отбанна от Facebook. С две думи, ще спрем много потенциални, хахаха. :) Но това е идея. За бутона става дума. ;) Ние искаме да действаме по хард. И банна мисля, че ще е идеално. Иначе бутона е такъв и в момента, и след попълване на всичко полета, забележи и слагане на тикчета - вече е актив. Което ебем ти и хай левъл бота са накодили тъпанарите. За жалост, ще трябва да се действа на сървърно ниво, за да можем тотално да им дадем урок. ;)
 
И? Подобриха ли се нещата?

Имаше напредък, т.е. доста намаля спама, ама затрих сайта след месец-два, така че не съм сигурен дали ще бачка в дългосрочен план. В смисъл да сменят прокситата например.
 
Бан по геотаргет няма да помогне според мен, защото ротейтването на прокситата е елементарно за всеки що годе приличен бот. Нещо къстъм ще трябва да се измисли май.
 
Според мен проблема идва от някъде другаде. За да прескачат реКапча и да активират бутон с js, вече ми се струва прекалено. Може би намират друг начин да си направят акаунт.
 
Според мен проблема идва от някъде другаде. За да прескачат реКапча и да активират бутон с js, вече ми се струва прекалено. Може би намират друг начин да си направят акаунт.
И така да е. Ще се реши генерално. И без това буклуджив трафик от Индия и Пакистан е само за смета. Даже още се чудя на тия как не са им резнали другите държави достъпа. Няма по-лайнян трафик от този. Утайката на интернета. И лошото е, не че са такива тъпаци, а че са много. Там се компенсира не само с идиотия, но и с количество. Което прави картинката доста сигнално кафява. :)
 
Ходи говори на хората, които ползват PHPBB без никакъв ant-spam. Тия хора мисля, че са бомбардирани с около 20 поста на ден за руски хапчета.
 
@Blinky

Това разглеждал ли си го
Код:
https://xenforo.com/community/resources/ban-disposable-or-spam-email-hosts.5939/
Предполагам имаш наблюдения с какви пощи се регистрират тия изроди :D


:)
 
Няма да се получи това. Има доста регистрации с gmail и outlook, което автоматично изключва тази опция. Иначе е добра идея. Но е обмисляна.

Хубавата новина е, чер скоро ще го мятаме на 2ката. Ще има малко сътресение, но всичко ще се нормализира. Просто вече мислим, че му е време да минем към следващия рилийс. ;)
 
Няма да се получи това. Има доста регистрации с gmail и outlook, което автоматично изключва тази опция. Иначе е добра идея. Но е обмисляна.

Хубавата новина е, чер скоро ще го мятаме на 2ката. Ще има малко сътресение, но всичко ще се нормализира. Просто вече мислим, че му е време да минем към следващия рилийс. ;)
Знаме го твоето скоро :)
 
Подскажи, че и аз не съм разбрал :D П.П. Няма ли опция за блокиране на държави ?!
Да, на сървърно, но се се гласим за обновяване на версията, което ще спре, надявам се, досадните ботове.
 
То минаха месеци от както се гласите, да не вземе да излеле нов major релийз докато се наканите :D
 
То минаха месеци от както се гласите, да не вземе да излеле нов major релийз докато се наканите :D
Направи го ти де, пък даже може и нов лиценз да подариш на форума.... да си ''златния ЧЛЕН'' на форума....
 
То минаха месеци от както се гласите, да не вземе да излеле нов major релийз докато се наканите :D
То последната стабилна версия не е излязла много скоро:

Стабилна версия: 2.1.1 / 12 март 2019 г.; преди 2 месеца
До 3 има според мен много време. Но ще се нагласим този месец се надявам. :) Мен малко в повече ми идва това търкане нон стоп и ограничаване. Сътресение ще има само при add-on-ите, които вървят към сегашната. Но не е нещо много драматично. :)
 
Колко голяма е базата на форума, за над 10 години що спам се изля:)
 

Горе