Мобилен интернет

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Може ли някой да ми препоръча някакви предплатени изгодни карти за мобилен интернет за лаптоп. Или някакви други изгодни оферти ако знаете :) не ми трябва кой знае колко нет, просто да си проверявам пощата и да отворя 2-3 сайта на ден :)
 
От: Мобилен интернет

дам за празниците нали. И аз искам ама няма.
Каквото дават Mtel и Globul, ама са около 50 лева.
 
От: Мобилен интернет

Остава варианта да ползвам GSM-a като модем и да си пусна нет през него :D
 
От: Мобилен интернет

Остава варианта да ползвам GSM-a като модем и да си пусна нет през него :D


Луд ли си, ще ти съдерат кожата:)

Аз ползвам на Мтел и съм доволен, 500 mb трафик на месец за 18 лв. Кофтито е, че като го прехвърлиш е по 2лв на mb.
 
От: Мобилен интернет

аз съм на 10 ГБ на мтел и на повечето неста където съм пробвал нета е добър (в рамките на България)
 
От: Мобилен интернет

Да, договор. Май за една година беше минимума. Може и да има и без договор но заъдължително ще е по скъпо.
 
От: Мобилен интернет

Аз пък знам за оферта малко над 20лв/месец (не помня колко точно) срещу което получаваш 2,5GB трафик при нормална скорост, а като ти изтече трафика нетът си продължава без доплащане, но при мизерна скорост. По договор мизерната скорост май трябваше да е 50KB/sec, но мисля, че операторът непрекъснато нарушава договореното и дава в пъти по-малко. Иначе като цяло за по-добра оферта аз лично не съм чувал. Операторът е Globul. Не съм сигурен дали тази оферта е свободна или е само при закупуване на нов лаптоп от тях.
 
От: От: Мобилен интернет

Аз пък знам за оферта малко над 20лв/месец (не помня колко точно) срещу което получаваш 2,5GB трафик при нормална скорост, а като ти изтече трафика нетът си продължава без доплащане, но при мизерна скорост. По договор мизерната скорост май трябваше да е 50KB/sec, но мисля, че операторът непрекъснато нарушава договореното и дава в пъти по-малко. Иначе като цяло за по-добра оферта аз лично не съм чувал. Операторът е Globul. Не съм сигурен дали тази оферта е свободна или е само при закупуване на нов лаптоп от тях.

незнам колко е добра, но един приятел днес плати 120лв за 1-2 седмици интернет. Не е теглил филми, музика - 2-3 песни, само скайп и малко интернет...

внимавай доста ..
 
От: Мобилен интернет

Така и не се отучихте от тази съмнителна програма skype. Ако е плащал на трафик е ясно как се е набутал толкова. Това, че не ви пука коя програма какво прави от ваше име с компютъра ви не е сериозно оправдание. Щом програма на вашия комп прави трафик и ви мързи да следите това, ще си плащате като попове. Кьорав карти не играе.
 
От: Мобилен интернет

Виж и wimax операторите може да харесаш някоя оферта. Колко е добър нета не знам, не съм ги ползвал давам ти го като вариант. :)
 
От: Мобилен интернет

Wimax нямат покритие в моя град или ако имат нямат в моя квартал :)
 
От: От: Мобилен интернет

Така и не се отучихте от тази съмнителна програма skype. Ако е плащал на трафик е ясно как се е набутал толкова. Това, че не ви пука коя програма какво прави от ваше име с компютъра ви не е сериозно оправдание. Щом програма на вашия комп прави трафик и ви мързи да следите това, ще си плащате като попове. Кьорав карти не играе.

И според теб скайп може да направи 2,5гб+ за 1-2 седмици ? при положение че се ползва само вечерта по няколко часа ?
 
От: Мобилен интернет

Skype прави наистина мн трафик.Помня жремена когато бях на трафик и средно правеше 60-70мб при много малко използване ;) Всички месинджъри правят трафик,защото постоянно пускат заявки към абонатите.Някой и реклами въртят :)
 
Re: От: От: Мобилен интернет

И според теб скайп може да направи 2,5гб+ за 1-2 седмици ? при положение че се ползва само вечерта по няколко часа ?

http://www.linuxtoday.com/news_story.php3?ltsn=2009-08-01-002-35-OP-CY-SW-0000http://www.linuxtoday.com/news_story.php3?ltsn=2009-08-01-002-35-OP-CY-SW-0000
Skype maintains its registration servers but doesn't maintain any packet servers that it can use to collect and distribute user VOIP packets. Skype converts some users computers, unknown to them, into proxy servers by establishing what it calls "SuperNodes" on certain users. Those users agree to allow this to happen on their computers because they clicked through the user agreement, even though most do not read it and would not understand it if they did read it.

A computer selected to launch a SuperNode is usually one with a fast CPU, several GB of RAM AND a cable Internet connection. When my PC was selected as a SuperNode it took up to 340Kb/s of my bandwidth! It was a noticeable slowdown, sometimes causing the mouse to hesitate during startups of certain other applications. Also, when the SuperNode was running and I was connected to someone with Skype, the video began to lag to audio by up to 20
340 к на секунда прави ~153 мегабайта на час трафик само като ти е включен скаипа има статии как да го накараш да не става супернод но не съм го тествал

иначе и мтел и глобул имат предплатен пакет с интернет които стига за малко работа като патуваш по празници но не и за постоянен нет
 
Последно редактирано от модератор:
От: Мобилен интернет

M-Tel Surf NoLimit * неограничен 65,00 лв.

* M-Tel NоLimit Surf предоставя неограничен мобилен интернет трафик в мрежата на М-Tel. При достигане на месечено потребеление от 10 GB, скоростта за пренос на данни ще бъде намалена до 128 Kbps.

Малко е скъпичко,но все още сме назаде от развитите държави.
 
От: Мобилен интернет

Ако ползвате Интернет с ограничение на трафика, задължително си инсталирайте програма за измерване на трафика, има много такива, включително и безплатни. Иначе рано или късно ще се набутате жестоко. А Ментел, Грабул и Свиваком скоро няма да предложат неограничен нет на нормална цена поради една проста причина -тогава никой няма да плаща 20 стотинки на минута за гласов разговор, щото ще може да ползва скайпоподобни програмки за същата цел, и то "почти" безплатно (все пак нали се сещате че безплатно нещо на този свят няма, всичко се плаща от някой, дори и да не знаете кой е това)
 
От: От: От: Мобилен интернет

незнам колко е добра, но един приятел днес плати 120лв за 1-2 седмици интернет. Не е теглил филми, музика - 2-3 песни, само скайп и малко интернет...

внимавай доста ..

Skype смуче супер много трафик. Особено ако има звук и видео...
 
От: Мобилен интернет

В момента виваком имат много яка промоция 10 лева на месец + безплатен usb модем :)
от 01.12.2009 до 28.02.2010
Мисля да се възползвам скоро, лошото е, че трябва да сключиш 2-годишен договор :) Дават ти 750 мб на месец, което мисля, че е напълно достатъчно ако не теглите някакви работи :)
Ще изчакам да взема заплата и се пускам :)

Link: http://www.vivacom.bg/bg/residential/promotions/internet_vivacom_net/vivacom_net_traffic/
 

Горе