Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Наскоро написах в една друга тема защо почти е невъзможно да попаднеш на читав СЕО специалист и ще се повторя.
Хората които правят качествено СЕО взимат толкова пари че не могат да бъдат избити от повечето сайтове (при сайтовете за имоти може и да има шанс да стане но не е сигурно в тази криза)
Тези които взимат малко пари обикновено предлагат некачествена работа.
Също така СЕО-то е нещо като абонамент - (спреш ли да плащаш бързо изчезват резултатите) и като се закачиш със качествена фирма си е все едно че си назначили още един човек за работа.
За това е трудна тази работа и както беше казала по малката сестра - Како давай да се захващаме за работа че тия нас ни чакат
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Не може да очакваш че за без пари някой ще ти направи качествено СЕО. Както и никой от нас няма да се хване да прави нещо за без пари на друг. А що се отнася за нишата с "имоти" незнам колко е лесна но мога да ти пожелая успех, в топ сайтовете видях само роот домейни и то няма википедия на старт.бг сайта и така нататък. Най-важното нещо е преди да започнеш да си направиш мнооооооого добър анализ на нишата, защото иначе е правене на сметки без кръчмар. Та ако ще даваш пари за СЕО първо си плати за вътрешна оптимизация на сайта. И за да стане качествена трябва много добре да знаеш какво искаш да излезе от цялото нещо и думите по който искаш да се класираш. След това може да си платиш за консултация на 1-3 фирми за оценка на нишата и те ще ти кажат колко пари ще ти струва това удоволствие. Не очаквай че това е еднократна такса, както се плаща за всяко показване на реклама по телевизията или наема на Билборд. Ако искаш трайна оптимизация то там нещата са малко по-различни и доста по-скъпи. А има и един доста куц фактор че никога няма 100% гаранция че ще се класираш по дадената дума или израз. Може да получиш временен филтър ако се прекали, ако ти е нов домейна пак трудно, ако нямаш качествено, уникално и добре построено съдържание и тем подобни неща. Сео-то е така да се каже постоянна работа и трябва да се работи по него а не да се направи един път и да се зареже и също така нетрябва да се подценява и фактора че и конкуренцията не спи и видят ли реална заплаха или че са изпаднали с позициите и наливат нови усилия и пари. По темата може да се пише много но това е от мен. Да не съм голям сео специалист и няма и да бъда защото се занимавам любителски с това, оптимизирал съм малко сайтове, но това ми е хоби и се забавлявам с цялото нещо :) В българия има добри СЕО-та просто не си попаднала на правилните хора ако искаш прато ЛС и ще ти дам 3-4ма който според мен си разбират от нещата. Не съм им ползвал услугите, но съм ходил на сео семинарите им.
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Наскоро написах в една друга тема защо почти е невъзможно да попаднеш на читав СЕО специалист и ще се повторя.
Хората които правят качествено СЕО взимат толкова пари че не могат да бъдат избити от повечето сайтове (при сайтовете за имоти може и да има шанс да стане но не е сигурно в тази криза)
Тези които взимат малко пари обикновено предлагат некачествена работа.
Също така СЕО-то е нещо като абонамент - (спреш ли да плащаш бързо изчезват резултатите) и като се закачиш със качествена фирма си е все едно че си назначили още един човек за работа.
За това е трудна тази работа и както беше казала по малката сестра - Како давай да се захващаме за работа че тия нас ни чакат

You must spread some Reputation around before giving it to mantaman again.

Ще ме прощаваш бате, но не мога да ти дам репотация още. Много съм съгласен с теб тук. :) Така е, това е като да си купиш слънчеви очила, и евтините и скъпите стават за носене и ще вършат работа, но едните опредлено ще имат по-добър ефект за очите. :)

Ако се направи поручване и се прецени качество/цена, може да се стигне до нещо компромистно. Все пак говорим за инвестиция в бизнес, а не за купуването на нещо допълнително към него. Хубаво е и самите бизнесмени да са наясно с това.
 
От: Re: От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Прочетох коментарите по темата и много ме издразни Мантаман с неговия коментар че бил смазал конкуренцията. То бива човек да има самочувствие ама чак пък толко. Мантаман ти си смазал конкуренцията защото купуваш скапаните си крушки от Китай на жълти стотинки и след това подбиваш цените на хората със ИСТИНСКИТЕ ЛЕД КРУШКИ. Та МАНТАМАН е собственика на КРУШКИ.КОМ ако не знаете и на още един 2 сайта ЛИМАЛЕД също е негов а стоката която е в сайта ЛИМАЛЕД е същата като стоката която е в КРУШКИ.КОМ разликата е само в кутиите стоката идва от КИТАИ и нищо не става от нея скоро хората ще го разберат доста фирми вече знаят това нещо !!!!!!
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Към автора на темата- да си зададе въпроса Защо попада на такива фирми?
Аз ще му отговоря - защото търси най евтиния вариант или защото иска да му го направят за без пари
Не искам да се заяждам, но най вероятно е така.
Успех!
Дапромени нагласите си към електронния бизнес и нещата ще тръгнат както трябва.
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

абе кви са тия теми дето ги съживявате от 2012. От тогава до сега сеото няма нищо общо
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Айде и аз ще се изачкам на метеното...
Как може 2 коментара да се напишат един след друг, в тема от 2012 и никой да не види трола (регистриран оня ден), който е вдигнал темата с хейтърстване? деЙбЪ!
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Айде и аз ще се изачкам на метеното...
Как може 2 коментара да се напишат един след друг, в тема от 2012 и никой да не види трола (регистриран оня ден), който е вдигнал темата с хейтърстване? деЙбЪ!

Стига де... контент да има!
+ от мен
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Абе то тая тема май си е винаги актуална.
Скоро разговарях с човек, дето се оплакваше от подобни проблеми на първия пост.
Пък и масово хората се опитват да си правят сами нещата, като очакват, че един курс ще ги научи на всичко. Или очакват, че има някаква скрита тайна книга с инструкции за оптимизация. И в този ред на мисли се сещам за редовния въпрос: "Колко ще ми струва да съм на първа страница на Google още утре?" :)
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Не подценявам работата на СЕО специалистите, но цените на някои фирми са плашещи, а резултата е под въпрос.
И аз оглеждам за фирми тези дни, но определено ще падне голямо четене преди да се предприемат действия.
 
От: Мога ли да направя СЕО оптимизация сама и какво е необходимо?

Абе то тая тема май си е винаги актуална.
Скоро разговарях с човек, дето се оплакваше от подобни проблеми на първия пост.
Пък и масово хората се опитват да си правят сами нещата, като очакват, че един курс ще ги научи на всичко. Или очакват, че има някаква скрита тайна книга с инструкции за оптимизация. И в този ред на мисли се сещам за редовния въпрос: "Колко ще ми струва да съм на първа страница на Google още утре?" :)

Ами тва не е трудно, казва му се адуърдс. Топ Н1 си още днес.
 

Горе