Модули за Opencart

По безумен стил на разработчиците трудно може да се намери на друго място. Всяка нова версия идва с яко прекрояване на базата данни и нулево backward compatibility.
Това е най голямата тъпня на Опънкарт
 
Случи се един проблем във версия 2.3.0.2. Качих тази версия на едни познати (да се учат). След качване на снимка обаче с размер 2,6МБ магазина му се счупи качването на снимки, защото не можеше да я процесне точно тази снимка. Искаше RAM. Съответно промених php.ini файловете на memory_limit: 200МБ, но нямаше успех. Това при мен се случи когато връща АЯКС-а на попъпа за галерията. Резултата е "Фатална грешка има заета памет 30МБ, искам да заема още 20МБ". Изтрих файла, но се питам дали сте срещали този проблем, дали е някакъв бъг в системата.
 
Случи се един проблем във версия 2.3.0.2. Качих тази версия на едни познати (да се учат). След качване на снимка обаче с размер 2,6МБ магазина му се счупи качването на снимки, защото не можеше да я процесне точно тази снимка. Искаше RAM. Съответно промених php.ini файловете на memory_limit: 200МБ, но нямаше успех. Това при мен се случи когато връща АЯКС-а на попъпа за галерията. Резултата е "Фатална грешка има заета памет 30МБ, искам да заема още 20МБ". Изтрих файла, но се питам дали сте срещали този проблем, дали е някакъв бъг в системата.
Първото, което твоите познати трябва да научат е, че за уеб снимките трябва да са колкото може по-малки.
Ето линк за най-добрия онлайн тул за оптимизация на снимки:
https://kraken.io/web-interface
 
Първото, което твоите познати трябва да научат е, че за уеб снимките трябва да са колкото може по-малки.
Ето линк за най-добрия онлайн тул за оптимизация на снимки:
https://kraken.io/web-interface
Това е ясно за магазин, но аз питам за конкретния проблем с админ панела на ОК. Аз лично си работя с големи снимки, но в моя система. Тук въпроса е дали проблема се е видял и в друг телевизор освен моя. Защото все пак да изходим от там: аз съм потребител мен не ме интересуват софтуери за мачкане на снимки. Искам да сложа снимката и тя да изглежда добре в магазина ми. Което е точно така, защото ОК си ресайзва всички публични снимки и залепя водния знак. И в крайна сметка качената снимка 2,6МБ ще се ресайзне до 300пкс и 2-300К да кажем :) говоря малко наизуст с тези размери.
 
една снимка за онлайн магазин не трябва да е повече от 500kb като се качва на сървъра.
хубаво е качена да е не повече от 50-100кб в максимален размер максимум 1400/1400
поне това са моите наблюдения.

трябва да се обясни на клиентите как да си качват снимките, ако не могат да търсят квалифицирана помощ.
 
Случи се един проблем във версия 2.3.0.2. Качих тази версия на едни познати (да се учат). След качване на снимка обаче с размер 2,6МБ магазина му се счупи качването на снимки, защото не можеше да я процесне точно тази снимка. Искаше RAM. Съответно промених php.ini файловете на memory_limit: 200МБ, но нямаше успех. Това при мен се случи когато връща АЯКС-а на попъпа за галерията. Резултата е "Фатална грешка има заета памет 30МБ, искам да заема още 20МБ". Изтрих файла, но се питам дали сте срещали този проблем, дали е някакъв бъг в системата.


Имал съм същия проблем и с други версии на OpenCart даже от вчера имам пресен случай с OpenCart 2.2.0.0.
Просто не качвайте големи снимки и няма да има проблеми.
Незнам дали е бъг или не. Също съм пробвал да променям memory_limit: но без резултат.
 
Имал съм същия проблем и с други версии на OpenCart даже от вчера имам пресен случай с OpenCart 2.2.0.0.
Просто не качвайте големи снимки и няма да има проблеми.
Незнам дали е бъг или не. Също съм пробвал да променям memory_limit: но без резултат.
Благодаря за информацията.
 
След качване на снимка обаче с размер 2,6МБ магазина му се счупи
Товарил съм Трабант с 670 кг въглища. Тогава нямаше как да го снимам - геометрията му бе уникална. Е, закарах въглищата от Захарна фабрика до Сухата река...
Несериозно е.
Много хора си мислят, че най-добрият начин да публикуват снимки е като във фацето - изсипваш цялото съдържание на паметта на снимачката. :D
И хич не вдяват, че не всяка система е толкова дуракоустойчива.
 
Товарил съм Трабант с 670 кг въглища. Тогава нямаше как да го снимам - геометрията му бе уникална. Е, закарах въглищата от Захарна фабрика до Сухата река...
Несериозно е.
Много хора си мислят, че най-добрият начин да публикуват снимки е като във фацето - изсипваш цялото съдържание на паметта на снимачката. :D
И хич не вдяват, че не всяка система е толкова дуракоустойчива.
Но би трябвало да бъде. Най-малкото след като има такъв проблем да не приема файлове над определен размер. Обикновенния потребител няма как да знае защо му се е счупило качването на снимки. Както се казва топлите ми чувства към ОК нарастват ;).
 
@agatha65
Благодаря за отговора.
След 2-3 рефреш "изпъна жила" и сега е добре. Гледам, че gl-a ги намира към 30 и наколко хиляди линка винаги, без да ми дава някакви драстични грешки или да запъне да не го изчете.
Засега ще карам така. сайта ми е 2.3.0.2 и използва точно 6 модула със стандартната си тема. Четирите модула съм си ги писал сам, като единия беше за рандом продукти, че тези които намерих бачкаха като баби. За момента като скорост "хвърчи", което доста ме озадачи за OC, но е факт.
Здравей,

Още преди време открих този бъг на opencart за мен проблема е доста различен, първо не се кешира и подава цялата карта на целият сайт, а не на последните продукти. До 1000продукта съм го тествал няма проблеми, но нататък е мъка, ако не са направи модификация.
 
Здравейте колеги... бих искал да ви попитам за съвет относно модулза Бърза поръчка чрез телефон за Opencart (1.5.6.4) коетопраща нотификация с продукта от която се прави поръчката в админ панела.
Нещо като това: https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=21731
но в случая то просто праща телефона на клиента оп имейл... а аз търся подобно, да праща и известие в администрацията + данни за кой продукт става въпрос.
 
Пиши ми на скайпа
ще ти препоръчам модул който прави поръчка в админа


Здравейте колеги... бих искал да ви попитам за съвет относно модулза Бърза поръчка чрез телефон за Opencart (1.5.6.4) коетопраща нотификация с продукта от която се прави поръчката в админ панела.
Нещо като това: https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=21731
но в случая то просто праща телефона на клиента оп имейл... а аз търся подобно, да праща и известие в администрацията + данни за кой продукт става въпрос.
 
Здравейте колеги... бих искал да ви попитам за съвет относно модулза Бърза поръчка чрез телефон за Opencart (1.5.6.4) коетопраща нотификация с продукта от която се прави поръчката в админ панела.
Нещо като това: https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=21731
но в случая то просто праща телефона на клиента оп имейл... а аз търся подобно, да праща и известие в администрацията + данни за кой продукт става въпрос.
И аз търся подобен модул (Opencart 1.5.6),ще се използва да поръчка на храна от ресторант.Повечето модули който съм разгледал или имат прекалено много информация(страна,пощенски код .....) Трябва ми нотификация в админ панела с продуктите който си е избрал, името,мейла,телефона и адреса на клиента.
Гледах този на колегата https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=16677 но не мисля че ще ми свърши работа.
 
Здравейте,
Имам нужда от малко акъл :)
Търся някакъв модул за опънкарт, който да осъществява директна връзка с ebay и amazon, в смисъл - продуктовата информация и снимките, налични в онлайн магазина автоматично да излизат в профила (магазина) на тези два сайта.
Ако се прави актуализация на снимките или текста в магазина, то тази актуализация директно да бъде пренасяна и в тези два сайта.
Да може да се осъществява лесна комуникация и продажба през платформата.
Също така, дали тази интеграция става лесно и си струва труда :)

Благодаря предварително!
Поздрави!
 
Здравейте,

Имам питане относно някоя работеща ERP система/модул за OpenCart ( знам за MicroInvest Pro). Интересува ме да мога да следя входящи поръчки от доставчици и на какви цени купувам продуктите, начисляване на МИТО/ДДС, продажна цена. Т.е. във всеки един момент аз да мога да си дръпна справка за даден продукт и да видя на каква цена съм го купил аз, какви такси съм платил и тн.
 

Горе