Модули за Opencart

Това не би трябвало да е така, ако в началото при инсталирането е зададено HTTPS, но ако е вкаран в последствие сертификата, то това е напълно възможно. Дори мисля, че е това също.

Бате, виж в инспектората каква заявка прави. Най ще е лесно да се установи. Торбалане има право. :)

Сайта е инсталиран преди много години и тогава е било дадено HTTP. Сега минава на SSL . Гледах в инспектора = сочи към hhtps
 
имено това е проблема. това го оправих с помоща на Ангел. Но сайта е стар и беше на HTTP Тогава е слаган и темплейта. Сега минахме на SSL. Но не е актуализирана темата защото има доста пипано по кода. И сега това минаване на SSL дава проблеми. Не можеше да изпраща съобщение перз контакт формата. Сега изпраща. Но не го получавам. Проблема не е в приемащия е-майл, понеже съощенията от продажбите ги получавам на е-майла. С тях няма проблем. Не получавам само запитванията от контактната форма. Предполагам че освен гореспоменатата настройка ($this->data['action'] = $this->url->link('information/contact', '', 'SSL') трябва да се пипне и нещо друго но не мога да разбера какво
 
Здравейте,
Следния проблем. Опитвам се да пусна google xml sotemap генератора на OpenCart 2.3.0.2. като извикам: /index.php?route=extension/feed/google_sitemap зависва няколко мин. и умира. В магазина си има около 10 000 продукта. Дали бройката е проблема или нещо друго. Не видях някакви странни настройки в feed-а?
memory_limit = 512M;
max_execution_time = 36000;
 
Здравейте,
Търся модул за OC 1.5.6.4 при който при преминаване на мишката върху продукта да се показват още снимки за продукта и част от описанието. Изчетох доста страници, но не видях да има. Ще се радвам, ако някой може да помогне.
 
Здравейте,
Следния проблем. Опитвам се да пусна google xml sotemap генератора на OpenCart 2.3.0.2. като извикам: /index.php?route=extension/feed/google_sitemap зависва няколко мин. и умира. В магазина си има около 10 000 продукта. Дали бройката е проблема или нещо друго. Не видях някакви странни настройки в feed-а?
memory_limit = 512M;
max_execution_time = 36000;
Здрасти
Вземи си специализиран модул
 
Unlimited Category Tab - Модул

Демонстрация: http://freescript.bg-art.in/index.php?route=product/category&path=33

Админ панел
admin%20demo.jpg


Магазин

store%20demo.jpg
 
Колеги, здравейте, моля за малко помощ, не съм сигурен дали е правилната тема. Версията е 1.5.5.1 и нещо се прецака, при опит да се качи снимка от админ панела (независимо в продукт, категория, в текст), излиза съобщението: "Нямате права да разглеждате тази страница...." Правата са си пълни в системни > потребителски групи и не е променяно нищо. Някой с идея?

ПП Реших проблема, може да се изтрие поста. :)
 
Последно редактирано:
Ха Ха
Днес един китаец ме пита
Вашето приложение работили ли като Алибаба
Направо онемях.
Има и луди китайци които си мислят че за 15 долара ще направят Алибаба
 
Здравейте,
Имам един магазин, в който има няколко продукта с по няколко опции.
Опциите са с различни цени от основния продукт.
Има също и отстъпки за количества.
Тях съм ги нагласил процентно да ги изчислява, но май не ги изчислява правилно.
Какъв ми е зора - основният продукт се смята коректно с отстъпката, но като преминеш на друга опция, изчислява цената грешно.
Дали сте се сблъсквали с нещо подобно?
Може ли да се оправи тази грешка по някакъв начин?
Благодаря предварително.
Поздрави!

ПС
Всъщност мисля, че ми трябва модификация, с която да заложа процент в отстъпката, който да важи за всички опции...
 
Последно редактирано:
Здравейте,
Търся качествен модул за продажба на продукти в комбинация.
Например: продукт1 + продукт2 в комбинация да могат да се закупят с 50 лева по-евтино.
Другото важно е, да може да се направи самостоятелна страница/категория с тези продукти.
Поздрави!
 
Здравейте,
Следния проблем. Опитвам се да пусна google xml sotemap генератора на OpenCart 2.3.0.2. като извикам: /index.php?route=extension/feed/google_sitemap зависва няколко мин. и умира. В магазина си има около 10 000 продукта. Дали бройката е проблема или нещо друго. Не видях някакви странни настройки в feed-а?
memory_limit = 512M;
max_execution_time = 36000;

Умира защото няма генерирани снимки в кеша за продуктите. Поиграй си да релодаваш страницата докато ти излезе сайтмапа. Просто трибва време да преоразмери всички продуктови снимки.

По принцип дефолтният сайтмап не е е за препоръчване защото се генерира при всяко запитване и Г понякога няма време да чака, има проблем със специалните символи, ако има такива в продуктовите заглавия(ползват се за image:caption и image:title) и генерира неправилни линкове, които не трибва да са в сайтмапа - визирам категории и продукти с не каноникъл линк.

Аз съм си направила един модул за мои клиенти, ако си заинтересуван пиши ми на лично.
И линкът на сайтмапа е /sitemap.xml(зададен е в htaccess файла).
 
Е, като ъпдейтнеш системата, тя си идва с поправените грешки.
Нали се презаписват файловете и всичко си идва на мястото.
Това сериозно ли го каза ... особено за опънкарт ...
По безумен стил на разработчиците трудно може да се намери на друго място. Всяка нова версия идва с яко прекрояване на базата данни и нулево backward compatibility.
 
Това сериозно ли го каза ... особено за опънкарт ...
По безумен стил на разработчиците трудно може да се намери на друго място. Всяка нова версия идва с яко прекрояване на базата данни и нулево backward compatibility.
Е тогава какво ъпдейтваш, след като следващата версия не може да надгради предишната?
 
@agatha65
Благодаря за отговора.
След 2-3 рефреш "изпъна жила" и сега е добре. Гледам, че gl-a ги намира към 30 и наколко хиляди линка винаги, без да ми дава някакви драстични грешки или да запъне да не го изчете.
Засега ще карам така. сайта ми е 2.3.0.2 и използва точно 6 модула със стандартната си тема. Четирите модула съм си ги писал сам, като единия беше за рандом продукти, че тези които намерих бачкаха като баби. За момента като скорост "хвърчи", което доста ме озадачи за OC, но е факт.
 

Горе