Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

SmartBusiness

Active Member
Наблюдавам един търг в flippa и наистина съм шокиран от един блог.

http://www.phonestab.com/

Това чудо е на три месеца и прави по $4000 на седмица от Adsense. Какво по дяволите става тук? Аз не съм голям специалист, но ако някой може да ми обясни на какво се дължи успеха на сайта ще му бъда благодарен.

Още по интересно - собственика решава да го продаде за некакви супер смешни пари според това което виждаме като статистика на посетители и печалба.

Ето го и самия търг

https://flippa.com/2749283-4000-avg-adsense-per-week-all-organic-traffic-1-00-no-reserve-video-proof

Мирише ми много на мен. Но пък продавача си е качил даже и видео доказателства, които може да разгледате долу вдясно.

Вашето мнение?
 
И въпреки това баунс рейт 0.8? И може нещо histatsa да се е бъгнал, ама погледни като разцъкаш между дните, че показва за основен източник на трафик - йаху, а в последния ден 99% от гугъл. Вярно, че е на първите места в гугъл ама ..

Нещо смърди според мен.
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Дали този трафик няма да е временен, само докато отмине този куйз
 
От: Re: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

И въпреки това баунс рейт 0.8? И може нещо histatsa да се е бъгнал, ама погледни като разцъкаш между дните, че показва за основен източник на трафик - йаху, а в последния ден 99% от гугъл. Вярно, че е на първите места в гугъл ама ..

Нещо смърди според мен.

Баунса в histats си е ок :)
А за трафика само за днес дава трафик от гугъл, а в аналитикса си го дава гугълски трафика от отдавна ... знам ли.
Виж тук - http://www.histats.com/viewstats/?SID=1882123&act=7&t_1=1338595201&t_2=0&t_mode=normal&t_rg=h
Отдолу където дава думите по които идва трафика си ги дава от гугъл. Проблема е в histats-а на 100%
 
Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Дали този трафик няма да е временен, само докато отмине този куйз

Нямах време да прегледам обстойно сайта. Най-вероятно прави тези пари, но е почти сигурно, че е фантом - до месец, максимум два ще вади стотинки.
 
От: Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Нямах време да прегледам обстойно сайта. Най-вероятно прави тези пари, но е почти сигурно, че е фантом - до месец, максимум два ще вади стотинки.

Защо? Ще споделиш ли?
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Баси! И аз съм шокиран. Има я в различни версии в това число за Андроид и направо се изкушавам да лепна 2-3 статии ей така за спорта да видя колко бързо ще ги хване G и ще има ли ефект. От друга страна май малко хора я играят у нас и едва ли ще е същото...
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Баси! И аз съм шокиран. Има я в различни версии в това число за Андроид и направо се изкушавам да лепна 2-3 статии ей така за спорта да видя колко бързо ще ги хване G и ще има ли ефект. От друга страна май малко хора я играят у нас и едва ли ще е същото...

Повечето българи си нямат и идея за по-голямата част от марките :)
 
Re: От: Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Защо? Ще споделиш ли?

Тренда ще отмине. Пък дори и да не отмине, като го гледам колко е слабичък, някой ще го измести. Гаранция.
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Нека да е тренд пък да направи сайта за 2-3 месеца 10к. После го продаваш както виждаме :)
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Хубаво де, до сега четох коментарите. Явно на този все му се случва от 3-5 000 някой да пусне бид на 18-23 000 и рязко да качи цената. Не мисля, че това е нормално наддаване. Леко смущаващ е двойният код на аналитикса, което той отрича, но по-късно твърди, че дори да е така пак не е проблем. И накрая колкото и да съм бос в оптимизацията с 14-20 статии трябва да си учителя на най-яката он-пейдж сео нинджа, че да го докараш тоя резултат. Офертата е куц кон, пък нека да вади статистика за по 4 000$ на седмица. Всъщност кой би продал подобен сайт?
 
Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Всъщност кой би продал подобен сайт?

Човек, който се е нагушил с 8 бона за месеца и знае, че след 1 месец сайтът няма да струва и $100.

Оферта си е, да. 8 бона за 1 месец, шиткаш го за 15 000 и си пич. Доста оферти има такива и доста хора опарени.

Изобщо във Флипата като цяло се продават толкова подобни боклуци, че направо се чудя на шараните, които ги купуват.
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

На продавача гледната точка е ясна, въпроса е, че е супер нереално като реализация. Някой тук може ли да се похвали с подобно нещо?
 
Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

На продавача гледната точка е ясна, въпроса е, че е супер нереално като реализация. Някой тук може ли да се похвали с подобно нещо?

Аз бях направил такова нещо и изкарах няколкостотин за около седмица. После обаче моралът ми не позволи да набутам сайтът на някого и си го оставих на самотек. Сега я изкара 2 евра месечно, я не.
 
И въпреки това баунс рейт 0.8? И може нещо histatsa да се е бъгнал, ама погледни като разцъкаш между дните, че показва за основен източник на трафик - йаху, а в последния ден 99% от гугъл. Вярно, че е на първите места в гугъл ама ..

Нещо смърди според мен.
Като гледам с такъв Баунс рейт, не ми се вярва да има голям CTR. А само това видях като рекламки на блога му. :)

Не искам да звуча скептично, но има нещо съмнително. Такъв блог (особено на 3 месеца) не ми се вярва да прави повече от 1000$ на месец.

Links in Google - 0 - Още един съмнителен елемент. :)
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Замислете и си задайте въпроса, кой би си продал работещ и изряден сайт носещ такъв доход
 
От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Това си е типична дойна крава, пиеш мляко докато има и после продаваш, преди да се закучи :)
Докато има балъци ще има и тарикати.
 
От: Re: От: Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Тренда ще отмине. Пък дори и да не отмине, като го гледам колко е слабичък, някой ще го измести. Гаранция.

Кой ще го измести? EMD е регистриран отдавна, има съдържание и всичко ....
А тренда дали ще отмине също не е сигурно, има над 3 милиона сваляния на играта, като я има само за андроид, ако направят версия за iphone ще има още няколко милиона сваляния, но пък сега са я направили платена и може да се отдръпнат.
А търговете във флипа са много малоумни, като бидне някой и времето се удължава с 4 часа ...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Може ли вашето мнение за този блог правещ такива големи пари.

Кой ще го измести? EMD е регистриран отдавна, има съдържание и всичко ....
А тренда дали ще отмине също не е сигурно, има над 3 милиона сваляния на играта, като я има само за андроид, ако направят версия за iphone ще има още няколко милиона сваляния, но пък сега са я направили платена и може да се отдръпнат.
А търговете във флипа са много малоумни, като бидне някой и времето се удължава с 4 часа ...

Как ще я има само за андроид? Основните ключови думи водещи трафик към сайта са именно за iphone/ipad версията на програмата. И става дума за тоя апп http://itunes.apple.com/us/app/logos-quiz-game/id478364212?mt=8

Версията за андроид (която не е официално от същият разработчик, както тази за iphone) е тази https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quizlogo (поне за тази има отговори в сайта който се продава).

Та от 100 основни ключови фрази, само 4 съдържат андроид. А като гледам конкурентните приложения, като това да речем https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroen.LogoQuiz как губят от броя инсталации .. не ми се мисли колко време ще се задържи подобно приложение, а и сайт разчитащ само на ключови думи свързани с него.

Нещата бързо омръзват, това се отнася в пълна сила с игрите. След седмица-две шума ще отмине, но всички ще им е писнало да я играят и ще затриеш приложението от телефона си - както ще секне и търсенето на отговорите от където идва трафика на този сайт.

Добавка: А тоя bidder8 ми се струва страшно подозрителен. Единствения който бидва здраво - качи цената на 10к, а сега като гледам малко преди да изтече търга е биднал едни 100 долара, колкото да го държи жив.
 

Горе