Инвестирам в: Може ли градска пекарна да е конкурентна на хлебозавод?

rujel

Well-Known Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Въпросът ми е отправен към тези, които са вътре в бранша, но при следните допълнителни условия. 1. Като разход не се отчитат заплатата на служителите. 2. Не трябва да се избиват началните инвестиции в пекарната. Иначе повече от ясно е, че като правиш нещо на едро, то цената винаги си е по-ниска...
 
Въпросът ми е отправен към тези, които са вътре в бранша, но при следните допълнителни условия. 1. Като разход не се отчитат заплатата на служителите. 2. Не трябва да се избиват началните инвестиции в пекарната. Иначе повече от ясно е, че като правиш нещо на едро, то цената винаги си е по-ниска...
Всичко зависи от тази институция, проверките ще бъдат много чести, актовете и препоръките също.

“http://hei.bg/“

“https://www.bfsa.bg/“
 
Градска пекарна и хлебозавод са два различни обекта с различен таргет. Хлебозавода прави разнос на продукцията си по магазини и обекти за обществено хранене. Пекарната предлага топъл хляб и други тестени изделия в квартала на крайни клиенти. Магазините са презаредени с евтини хлябове на няколко големи хлебозавода. Единствения начин за успех е да предложиш нещо качествено и различно, от това което се предлага на масовия пазар. Нишата е много трудна, но щом нямаш разходи за първоначална инвестиция и служители може да пробваш. Майстори пекари се намират много трудно и взимат заплата от 3к нагоре. За кой град става въпрос? Мога да те свържа със склад за брашна и други суровини за производство;
 
Всичко зависи от тази институция, проверките ще бъдат много чести, актовете и препоръките също.

“http://hei.bg/“
Нищо подобно, проверките извършват от БАБХ и не са страшни!
 
Дотук това ти е най-добрия избор на ниша.

ПП: освен ако не планираш нещо deffnews-grade.
 
Аз мога да кажа от гледна точка на клиент. Купувам основоно бутиков хляб - пълнозърнест, протеинов, с различни семена, с различни зеленчуци, багети, чабата, франзели, царевичен, пърленки, арабски питки и всичко, различно от заводския хляб. Много зависи в кой град си и какви са клиентите ти. Пекарната е занаятчийска работа и ще трябва да имаш добри пекари и майстори на хляба и никакъв компромис с качеството.
 
Редовно пазарувам от тези, въпреки че не са ми съвсем близо. По което време и да мина се радвам, ако опашката е под пет човека.
 
Ако ще се занимаваш с това наблегни на класиески ръчен бял хляб и търнаклия. Като трети артикул може да добавиш черен или царевичен хляб, но до там. Изгъзиците с фураж за животни са пълна глупост.

Няма как да си конкурентен на хлебозавод, но с добра продукция (качество и цена) можеш да продаваш 2-3 к хлебчета дневно. Тоест ако капацитета на фурната ти позволява.

В едновремешните фурни на твърдо гориво или нафта се събираха 36 тави х 4 хляба - 144 на едно печене. За 10-12 часа смяна може да се направят около 20 такива цикли. Но едва ли ползваш такава.
 
Не
 
Градска пекарна не знам, ама селска фурна ммммммм...

Времената ГА белия леб не беше вреден

007.jpg
 
Да, ама не го правеха тогава с трици ;)

Иначе темата малко пак като за "бизнес план" или "курсова работа" ми прилича... както и да е, живели :)
 
Щом има бутикови малки пекарни, то може. Купувал съм от "Братя хлебари".
Като цяло според мен работата е интересна, защото го правиш с ръце, но е неблагодарна, тъй като се смесва вечерта с деня.
 
Редовно пазарувам от тези, въпреки че не са ми съвсем близо. По което време и да мина се радвам, ако опашката е под пет човека.
Да, оттам и аз като съм минавал все гледам някакви огромни опашки, не знам какво предлагат толкова, може би са избрали добро място също, но определено са вървежни.
 
Да, оттам и аз като съм минавал все гледам някакви огромни опашки, не знам какво предлагат толкова, може би са избрали добро място също, но определено са вървежни.
Не е само мястото. На тема хляб съм претенция и ходя до там няколко пъти седмично, въпреки че е поне километър по-далече от другите опции и паркирането е доста шибано.
 
Не е само мястото. На тема хляб съм претенция и ходя до там няколко пъти седмично, въпреки че е поне километър по-далече от другите опции и паркирането е доста шибано.
Е какъв хляб толкова хапваш?

В нас пък рядко се яде хляб и като се купи, много мъчно върви, а кофтито на тия бутикови хлябове от пекарни е, че на вторият ден е твърд като камък и за нищо не става. Ядеш го топъл и после вече го изхвърляш...
 
Е какъв хляб толкова хапваш?

В нас пък рядко се яде хляб и като се купи, много мъчно върви, а кофтито на тия бутикови хлябове от пекарни е, че на вторият ден е твърд като камък и за нищо не става. Ядеш го топъл и после вече го изхвърляш...

Така е щото нема "екстри". Домашният със стандартните брашно-вода-мая правен на хлебопекарната също на следващия ден е камък, ако не го държиш в кутия. Ma то рядко остава, я има за някоя филийка с кашкавал или попара за закуска :D
Иначе си зареждаш хлебопекарната вечерта и си я нагласяш примерно в 8 сутринта хляба да е готов.
 
Да, то просто не сме фенове много на хляба, в нас като се вземе седи по 1 седмица, за да се изяде, накрая на сандвичи се изяжда примерно хах. Иначе, ако вземам от хлебопекарна трябва да се яде веднага, няма как да го оставяш да седи толкова.
 

Горе