Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

happyslacker,В акаунта ми пише,че е издадена от BOA.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

happyslacker,В акаунта ми пише,че е издадена от BOA.

Това е защото ползваш US Payment Service т.е. открили са ти виртуална банкова сметка в банка оперираща в САЩ.
На теория след 9/11 това е невъзможно за хора, които не са посетили САЩ физически, така че не е ясно дали все пак сметката не е открита в друга държава различна от САЩ в която банката също оперира.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Това е интересно. А какво пише на самата карта?

В долната част на сайта на Payoneer пише:

The Payoneer Prepaid MasterCard® card is issued by Choice Bank Limited, Wirecard Card Solutions Ltd ("WDCS") (authorized by the Financial Conduct Authority),
or First Covenant Bank (member FDIC), pursuant to a license by MasterCard® International Incorporated. MasterCard® is a registered trademark of MasterCard International Incorporated.

Обърнете внимание, че се изброяват три банки - първата е в Белиз, втората е в UK, а третата е в USA.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Имайте предвид, че ако ползвате картата си в ePay ще ви дерат с 2,9% такса + 2 лв за регистрацията:

I9BUz4v.png


Повече по темата писах в тази тема: Как (почти) безплатно да ползваме ePay.bg за плащане на битови сметки
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Относно тегленето от Тавекс...

Здравейте,

Тавекс- София не приема дебитни и кредитни карти за сключване на сделки. В офисите във Варна и Бургас таксата за ПОС терминал е 4% от стойността на транзакцията. За да изтеглите долари е нужно да ги платите чрез ПОС терминал в левовата им равностойност по курс продава на Тавекс.

С уважение,
Димо Стефанов

За сега остава като най-изгоден варианта да се теглят 800лв от банкоматите на ПИБ, като пропорционално таксата излиза най-ниска (по-изгодно е от теглене на 2х400лв). Някой мисля че беше казал и за пощенска че може по 800лв, но май не се потвърди?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От Тавекс си противоречат: как така хем не приемат карти за сключване на сделки, хем може да си купиш долари по техния курс „продава“ като сключиш сделката чрез карта (посредством ПОС терминал)?

Те ти обясняват, че може да изтеглиш долари от левова карта, а на теб ти трябва обратното - от доларова карта да изтеглиш левове.

Напълно е възможно ако отидеш да теглиш долари първо да ти обменят доларите в левове по курса на Visa/MasterCard и после да ти обменят левовете в долари по курса на Тавекс. При това плащаш освен 4% такса и два пъти валутни разлики...
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Не приемат карти за сделки означава, че не можеш да си купиш злато или сребро от тях с карта.

За да ползваш ПОС терминала им в ченджа в Бургас и Варна схемата е следната - искаш да купиш 10 долара. По днешния курс продава те са 14.62лв - теглят ти тия 14.62лв +4% такса за картата и ти дават доларите. Реално като чендж те ти продават доларите за левовата им равностойност и не могат да се ползват като доларов банкомат.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Интересен би бил обратния вариант - искаш да купиш левове като платиш с долари с карта. Тогава би трябвало да ти изтеглят долари по курс купува +4% такса за картата. Мисля че пак излиза по-добре да се тегли директно по 800лв от банкомат.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От известно време гледам по някой супермаркети има опция с MasterCard да се теглят до 50лв на каса (ПОС терминал). Дали това теглене на каса се таксува като ATM (с $3.15 такса) при Payoneer или се води плащане на ПОС терминал? Това би било удобен вариант за теглене на малки суми без да се плаща таксата за АТМ. Някой пробвал ли е?
 
Re: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

От известно време гледам по някой супермаркети има опция с MasterCard да се теглят до 50лв на каса (ПОС терминал). Дали това теглене на каса се таксува като ATM (с $3.15 такса) при Payoneer или се води плащане на ПОС терминал? Това би било удобен вариант за теглене на малки суми без да се плаща таксата за АТМ. Някой пробвал ли е?

Таксата от $3.15 се дължи за "ATM Withdrawal or POS/Bank Teller Cash Disbursement", така че ще бъдеш таксуван. Отделно ще платиш и курсовата разлика.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

някой да даде линк към странницата на ПИОНЕР за качване на файл със сканирано копие от лична карта че не мога да открия точно тази форма на сайта им ! заради неизпратено сканирано копие на лична карта не съм получил вече 5 месеца така чаканат дебитна карта - да видим що за ЧУДО Е :)
 
Re: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

някой да даде линк към странницата на ПИОНЕР за качване на файл със сканирано копие от лична карта че не мога да открия точно тази форма на сайта им ! заради неизпратено сканирано копие на лична карта не съм получил вече 5 месеца така чаканат дебитна карта - да видим що за ЧУДО Е :)

Това не се ли намира в акаунта?

Ако не се оправяш, мисля, че вътре е това, което търсиш, след като се логнеш, може да се свържеш със съпорта им. Виж тук: http://www.payoneer.com/HowTo.aspx
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Новите банкомати за самообслужване в ПроКредит предлагат теглене на 800, 1000 и 1200лв?
Някой пробвал ли е с Payoneer да тегли от тях?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Най-изгодно е да плащаш онлайн и офлайн,тегленето си е скъпичко.Пак зависи от месечните приходи като цяло.Ако са ви няколкостотин лева на месец,по-добре е да си плащате с картата,а не да теглите,аз така правя.Иначе ако са по-големи приходите ви,едни 5-10$ на теглене няма как да ги избегнете.Това е.Иначе за офлайн плащане,пак цакат с курса,ето пример от онзи ден.Сложих си за 20 лв газ и ето какво излиза на транзакцията:
Date: 12/12/2014 21:52 T10093429

Pre-Auth Transaction-POS PIN Purchase International
BENITA 4 ROMPETROL VARNA BGR

Local Currency Amount: [Bulgarian LEV: 20.0]
Amount to charge: $13.17

т.е. курс 1,5186 при положение,че курса тогава беше 1,58 (или около 80 стотинки брадвичка от курса)...Ама няма как,никой не ни кара на сила да ги ползваме,само че за амазона друг вариант няма....
 
От: От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Най-изгодно е да плащаш онлайн и офлайн,тегленето си е скъпичко.Пак зависи от месечните приходи като цяло.Ако са ви няколкостотин лева на месец,по-добре е да си плащате с картата,а не да теглите,аз така правя.Иначе ако са по-големи приходите ви,едни 5-10$ на теглене няма как да ги избегнете.Това е.Иначе за офлайн плащане,пак цакат с курса,ето пример от онзи ден.Сложих си за 20 лв газ и ето какво излиза на транзакцията:
Date: 12/12/2014 21:52 T10093429

Pre-Auth Transaction-POS PIN Purchase International
BENITA 4 ROMPETROL VARNA BGR

Local Currency Amount: [Bulgarian LEV: 20.0]
Amount to charge: $13.17

т.е. курс 1,5186 при положение,че курса тогава беше 1,58 (или около 80 стотинки брадвичка от курса)...Ама няма как,никой не ни кара на сила да ги ползваме,само че за амазона друг вариант няма....

Това е ясно и сме го обсъждали на дълго и на широко в темата. Въпреки всичко на някои хора им се налага да теглят и кеш и идеята е да видим къде е най-изгодно. До сега сме намерили като вариант ПИБ с възможност за теглене на 800лв от банкомат и така таксата от $3.15 пада на 50% спрямо това ако теглиш 2 пъти по 400лв от друга банка. Скоро видях в зоната за самообслужване на ПроКредит възможност за теглене на 800, 1000 и 1200лв. Въпроса ми е някой опитвал ли е с Payoneer карта?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Пробвал съм и през скрил,за по-големи суми,само че и там има лека брадвичка в курса,иначе таксата за банков превод им е 3,52 лв.И ако наредиш превод в делничен ден,до 24-36 часа парите ти са в сметката.
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Какво общо има skrill с тегленето на пари от payoneer?
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Какво общо има skrill с тегленето на пари от payoneer?

Ами заглавието на темата дава отговор на въпроса ти-теглене с по-малки комисионни. :)
 
От: Може ли да се тегли с Payoneer с по-малки комисиони?

Пробвах тегленето на новите банкомати на ProCredit. С карти на ProCredit пуска до 2,000лв на една транзакция. С карти на други банки максимума е 400лв на транзакция. За българските банкомати засега май си остава най-изгодно в ПИБ по 800лв.
 

Горе