Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Браво малък, само така. По-грамотен и можещ си от доста по-големи от теб. Развивай се, залягай над учебниците и успехът няма да те подмине :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Всичко много ме смущава. Не бях гледал клипа, сега го пуснах. Това как говори момчето и написаното тук доста се различават. Ако някой спечели олимпиадата по информатика със сайт ще го черпя каквото си поиска. По технологии може, ама нека правим разлика. Добре че участваш на състезания по програчиране, ама ако искаш да правиш нещо повече от статични сайтове трябва да почнеш и точки да првиш. Преди 3-4 дни ми писа на ЛС, че искаш да си купиш линк от мен. Как да му се невиди шестокласник се сети да започне да купува линкове. Много ми е странно всичко. Както и да е. Спирам да пиша в темата. Ако искаш съвет за състезаателното програмиране можеш да ми пишеш.
 
Re: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Здравейте,
Аз съм виновникът за тази дискусия, искам първо да благодаря, че го има този форум. От 1 година разбрах за него и го използвах още за първия си проект www.pomnilesno.eu . Искам да благодаря на хора от форума които ми помогнаха.
За да създам SchoolGun ми хрумна идеята когато гледах видео уроците на Телерик за Angular. Знам кои са му недостатъците кое работи и кое не, но не мога да го направя сам всичкото.
Исках да си кача уроците онлайн за да мога да ги чета докато пътувам до училище от телефона защото ми отнема 30 минути с рейс в едната посока.
Съдържанието е авторско право, но учебниците до 7-ми клас са безплатни за всички ученици защото държавата е платила на тези които са ги направили, а сайтът ще се използва само от тези ученици и за тези класове.Въпреки това ако някой от тези автори каже, че е незаконно аз ще спра целия сайт.
Нито имам намерение да слагам реклами там, нито сега нито за напред искам да печеля от този сайт.
Аз вече 3 години ходя да програмирам в Телерик в неделя на C++. Участвам в национални съзтезания и олимпиади по програмиране. От 2 години ходя да се уча да правя онлайн игри, цялата минала година ходих на School академията, а тази на Алго академията на Телерик.
Сайта го направих да покажа, че мога да ходя на училище без учебници, а само с таблет както е в други държави, но това явно няма да стане.
Сега писах писмо за да могат и други приятели да видят сайта и да го използват. Не съм искал да се обръща внимание на мене.

Ха, ти си ни потребител от доста време. Честито човек. ;) Дори имаш 50 поста. Супер. ;)

Защо си записал C++, което блазни там? Ааа, ясно, игрите. ;) Не си искал, но ето си внимание и едно голямо честито и поздравления. ;) Имаш репче и ако те засека пак някъде, пак ще ти дам. ;)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Давай в същия дух. Като станеш на 18-20 вече ще имаш много знания, човек се учи през цялото време, грешките не са нещо лошо, особено в началото, така се учи човек. Всеки е започнал отнякъде, важното е да имаш идеи ;)
Има хляб в тези неща, тъй че не се отказвай, защото като станеш на 18 ще си много по-напред от съучениците ти :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Ама вий верно ли се хванахте? Или се бъзикате с пича?
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Те и филмите ги дават безплатно по телевизията и за тях държвата е платила но като ги пуснеш в някой сайт и ти идват качулките на гости.
Също така много от хората ги качват с най добри намерения - да могат всички да си ги гледат докато си пътуват с градският транспорт - Жалко че тия с качулките не разбират от филантропия
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Абе за 13 годишен си е добре, но трябва да си по-ориентиран към печалбата. Вика, че не иска да печели от сайта, защо пък не искаш? Прави сайтове, които могат да ти донесат пари, недей мисли за олимпиади и глупости. Като спечелиш олимпиадата нищо кой знае какво няма да стане, но виж ако направиш сайт на тея години, който прави 500-1000$ на ден, то тогава работата е различна.

Грамота (или там квото дават) от олимпиадата няма да подобри живота ти, но парите ще го направят. Утре ако майкати се разболее, ще ти трябват пари, а не грамоти. Ако искаш да отидеш в САЩ за да се запознаеш с някой, който е 20 години пред теб и може да те научи на много неща, това иска пари, а не грамоти.

Забрави за образователната система, дали ходиш с таблет или не, това е без значение. Забрави за олимпиадите също. В бизнеса единственото важно нещо е колко ти е печалбата, след като печелиш, тогава вече може да купиш таблет на цялото училище ако искаш.

Готино е, че имаш и популярност сега така да се каже, моя съвет е направи някой сайт, който може да монетизираш лесно, след това им пиши на нова телевизия за следващата ти велика идея. Те ще те рекламират безплатно и ще го направят, защото хората се кефят на такива истории. Бъди нагъл, ако ти отажат, пиши на БТВ, пиши им всеки ден ако трябва, то ти си на 13, никой няма да ти каже не.

И не е лошо да се обръща внимание на тебе, даже е прекрасно, стига да правиш пари от това внимание, без внимание пари няма. Тук хората умират за внимание, по-точно умират за внимание по сайтовете им. Набий си го в главата, че парите са прекрасно нещо и трябва да имаш много от тях. Който ти казва, че не носят щастие, не знае къде да пазарува.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Сигурен съм, че никой няма да се заяде за авторски права.
Продукта който Кристиян разпространява е предназначен и се ползва от потребители които ВЕЧЕ ГО ИМАТ ТОЗИ ПРОДУКТ. Той само им го преправя в по-удобна форма.
Така че ако някой се заяде за това ще си навлече само присмех и подигравки.

Браво Кристияне, продължавай така. Имаш и от мен реп. :)
Насърчавай твои приятели, които имат интерес да понаучат и те нещо за IT, да опитват и те да програмират.
Помагай им или ги насочвай към този форум.
Успех!
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Ай по-сериозно а? Този нито е сам нито той пише тук, нито той е направил всичко сам.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Aз нa 13 превъртaх Лоуд Рънерa нa Прaвец 8
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Аз на неговите години торент тракер имах с около 10к потребителя хостван на ПС-то в нас, докато интернет доставчика не се обади в нас. :D

Между другото беше един от успешните ми проекти, имаше арена, линкос и торентс.дата.бг по него време.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

без да се хваля, но точно в 6ти клас бях написал на бейзик проста игра, анимирано филмче и телефонен указател. машината беше 386 или 486 с черно-бял монитор.

с това си мнение искам да кажа че не се съмнявам в действията на пича и да му пожелая само да продължи да се развива в сферата.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Тук прозира свръх амбиции на родителското тяло, родителите не трябва да забравят, че едно дете трябва да има и детство.
 
От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Сигурен съм, че никой няма да се заяде за авторски права.
Продукта който Кристиян разпространява е предназначен и се ползва от потребители които ВЕЧЕ ГО ИМАТ ТОЗИ ПРОДУКТ. Той само им го преправя в по-удобна форма.
Така че ако някой се заяде за това ще си навлече само присмех и подигравки.

Това че притежаваш даден продукт въобще не ти дава право да го разпространяваш - Авторските права за това им викат ПРАВА - за да не може всеки кой се сети да се прави на филантроп и да разпространява съдържание макар и с благотворителна цел.

Държавата по споразумение с Микрософт беше купила за училищата Уиндоуси - които работеха с универсална парола всичките и си се ъпдейтваха без проблем на всеки компютър - Айде почни да раздаваш копия на тия дискове с благотворителна цел и ела пак да ми обясниш дали няма проблем с авторските права щото държавата ги е купила и щото и без това всеки ученик има свободен достъп до тази програма в училище.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Аз имах сайтове в 7-ми клас. Вярно грозни и първобитни, но все пак сайтове. Така, че не е невъзможно - особено, ако наистина се обучава в Телерик.

ПС: Що мислите, че момчето лъже? Аргументирайте се. Да не мислите, че това е рекламен трик, за да се повтори историята с уча.се? :D Не ми се вярва, защото евентуално копие не може да замени оригинала. :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Аз лично не твърдя че лъже - Твърдя че сайта е с незаконно съдържание и след като читанка я подгониха за такова не виждам този сайт с какво се различава от него.

А дали някой го управлява на втори план това не променя горното.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Мен пък в 7-ми клас ме водеха по места които ги наричахме стаите на щастието с по големите гадове и изобщо не съм мислел да седя по цел ден пред компа да си пълня сайт с учебниците от раницата и редовно викаха родителите ми заради хулигански прояви :D Не се гордея с това, но си имам супер спомени от тогава което е най-важното :D тоя пич от 13 се е затворил да цъка по тия сайтове после тва и ще работи и малии заеби. Евала ама като гледах пича от клипа и грамотното писане във форума малко съм скиптик, успех все пак в начинанията му.


А уча се си личеше, че ще стане мега тъпия и мизерен сайт, дадоха ги един път по телевизията и се взеха бая насериозно и айде да джобим за пари и накрая останаха без потребители, взимаха трафик някой друг месец, после изритаха повечето потребители и сега един пич с блог да седне да обяснява задачите без телевизия ще ги мине тез, но да не им правим допълнителна реклама и без това са ми антипатични.



Сега гледах мнения и на пича от форума дето твърди, че е той и гледам се интересува от закупуване на машина за хостване на 1000 потребителя за 10-15 бона, на 13 години добри пари вади, те за това и по тиливизора го дават :D
 

Горе