Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Това че притежаваш даден продукт въобще не ти дава право да го разпространяваш - Авторските права за това им викат ПРАВА - за да не може всеки кой се сети да се прави на филантроп и да разпространява съдържание макар и с благотворителна цел.

Държавата по споразумение с Микрософт беше купила за училищата Уиндоуси - които работеха с универсална парола всичките и си се ъпдейтваха без проблем на всеки компютър - Айде почни да раздаваш копия на тия дискове с благотворителна цел и ела пак да ми обясниш дали няма проблем с авторските права щото държавата ги е купила и щото и без това всеки ученик има свободен достъп до тази програма в училище.


В твоя случай говориш да раздаваш продукт на хора, които го нямат.
В случая момчето сАмо сменя формата на продукта, който вече е собственост на потребителя и го предоставя на същия потребител, но на друг носител.

Разликата е голяма. Никой няма да се заяде за такава дреболия.
 
Еее, всички сме правили нещо. Мисля, че и всички са получили внимание или признание. Аз не, че съм, но първата ми оптимизация (ако може така да се нарече) беше много хард кор, и по някакво чудо се класираше. Но тогава Google имаше квадратен сърч и нямаха тази мода да сменя логото си според деня. Имаше още няколко големи търсачки, а Напстер беше като мана небесна за дайлъп-канектърите. :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Здравейте,
Аз съм виновникът за тази дискусия, искам първо да благодаря, че го има този форум. От 1 година разбрах за него и го използвах още за първия си проект www.pomnilesno.eu . Искам да благодаря на хора от форума които ми помогнаха.
За да създам SchoolGun ми хрумна идеята когато гледах видео уроците на Телерик за Angular. Знам кои са му недостатъците кое работи и кое не, но не мога да го направя сам всичкото.
Исках да си кача уроците онлайн за да мога да ги чета докато пътувам до училище от телефона защото ми отнема 30 минути с рейс в едната посока.
Съдържанието е авторско право, но учебниците до 7-ми клас са безплатни за всички ученици защото държавата е платила на тези които са ги направили, а сайтът ще се използва само от тези ученици и за тези класове.Въпреки това ако някой от тези автори каже, че е незаконно аз ще спра целия сайт.
Нито имам намерение да слагам реклами там, нито сега нито за напред искам да печеля от този сайт.
Аз вече 3 години ходя да програмирам в Телерик в неделя на C++. Участвам в национални съзтезания и олимпиади по програмиране. От 2 години ходя да се уча да правя онлайн игри, цялата минала година ходих на School академията, а тази на Алго академията на Телерик.
Сайта го направих да покажа, че мога да ходя на училище без учебници, а само с таблет както е в други държави, но това явно няма да стане.
Сега писах писмо за да могат и други приятели да видят сайта и да го използват. Не съм искал да се обръща внимание на мене.

Браво, добра идея и добра реализация
Всичко това е много готино и се радвам, че има такива млади хора
А за авторската право си мисля, че понеже всички учебници са държавна поръчка, не може да има претенции за авторско право

Имаш реп от мен
 
От: От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Сега му погледнах постовете явно учи политология

Все си мисля че след тези цирков:, спира банката, тръгва, приватезира се, продава се - най-накрая чрез поставени лица ще я купи най-големия длъжник на банката- пеевси

Големо копане за власт, що не пусна за 3 март или пък за Нова година. :?

Все пак сме в Бг и такъв ние маниера на работа ако може да врътнем някой да направим нещо законно ама ако може и без пари. Имам впред вид и тебе и петков. Не заемам страната на Петров ама ми се иска...

Някой хора си мислят, че спари се купува всичко. Като се има пред вид в коя държава живеем и как се печелят избори тук, някой хора си мислят, че и те могат да купят (пардон грешка на езика)

Освен това е и активен предприемач филантроп - събира от закуски за да плаща за това добро дело

Търся автори на уникални статии (описание на уроци) от учебкика за 5 кл.
Трябва да са около 300 думи. Темите и ученбика ще ги давам аз. Поне 10 статии първоначално.
Като след това ще се увеличат

Купувам 1000 фена. Чакам оферти
 
От: От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Сега му погледнах постовете явно учи политология

Стига ве, кво са ровиш не мога да разбера. Защо човек да няма мнение и в политиката или да се е избъзикал нейде, ти светец ли си, аа
Що не ме анализираш мени. Това е форум, различни хора имат различни мнения и всеки човек е отделна вселена, несме правени по кълъп
Ама че червена манта,,, се към политиката го тегли, така ли е другарю :-o
 
От: От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

отменен коментар
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Нека повече "деца" вземат пример от него, а не просто да се сливат с тълпата.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Никога не съм крил че ме тегли към политиката и съм участвал там активно 10 години - Със сигурност не съм светец но и не се и правя на такъв, както и ти не съм видял да се правиш на малолетен

Ровим се щото много мразим некой да мисли хората във форума за балъци - Това тука да не е нова телевизия или БТВ да ни правят на маймуни

Евалата на човека дето седи зад тази работа че ги е врътнало големите умници от телевизията - Ама както има един стар лаф - Не нам
 
От: От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Никога не съм крил че ме тегли към политиката и съм участвал там активно 10 години - Със сигурност не съм светец но и не се и правя на такъв, както и ти не съм видял да се правиш на малолетен

Ровим се щото много мразим некой да мисли хората във форума за балъци - Това тука да не е нова телевизия или БТВ да ни правят на маймуни

Евалата на човека дето седи зад тази работа че ги е врътнало големите умници от телевизията - Ама както има един стар лаф - Не нам

Не бъди толкова мнителен. Защо смяташ, че не може да има такова дете, което е направило този сайт и не е писало само до телевизията?
Ако е така, защо това умно дете да няма и гражданска позиция и политическо мнение?
Според мен е нормално и дано да има повече такива млади хора!
Ако те сърби клавиатурата има и други теми
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Манта не им рабивай илюзиите. А колкото до идиота който се представя за дете ако си признае му давам 1000 лева
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Манта не им рабивай илюзиите. А колкото до идиота който се представя за дете ако си признае му давам 1000 лева

You my favorite Hater, you know...
Ти не беше ли антицървен, ного са прихласна по другаря Манта, явно имаш съшите фантазии, я незнаю
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

В първия момент пускайки репортажа си помислих - ето и конкуренция на ucha.se и то от 13 годишен...

БРАВО на този младеж! Успех с проекта!
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Манта не им рабивай илюзиите. А колкото до идиота който се представя за дете ако си признае му давам 1000 лева

Даваш ли 500 на мене, че говорих по телефона с него и е real? :)
Що храните така... аз на 13 бях най-младия автор в списание 'Бизнес и Софтуер' сегашното 'Download.bg' - това ме прави измамник, простак, с милиони зад гърба ми или 20 човека екип??? Haters gonna hate! ;)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Полтъргайст недей така да обръщаш гръб на милионите току виж избягали

Ти като си говорил с някое дете по телефона как разбра че всичките му постове тук са само негови за политика ли си говорихте или двайсетте души екип ти го прошепнаха на уше???

Ако забелязваш тук никой не е казал че не е направил онзи сайт - Упреците са към това че сайта е със Съдържанието без права и че посответе му в този форум не са само негови.
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Ако наистина е направил всичко сам, браво на младежа. Успехи за напред! :)
 
От: Момче на 13 години създава сайтове с учебно съдържание.

Браво на него, макар че и учителите е нормално и редно да помагат в такива проекти. Има право да публикува съдържание от учебниците в случая. Жалко, че държавата не цени и подкрепя умните и талантливи деца и младежи, има Министерство на образованието, на което му пука най-малко за образование, но това е друга тема вече.
 

Горе