Мотикаря ударен от БОП-а

Статус
Not open for further replies.
И всъщност има ли доказан случай за изнудване на деца с цел да се смъкнат снимките им, че това стана мантра тук, а все още никви факти в тази насока?
 
Аз лично не знам, чел съм по нета, че се оплакват родители, а и деца, че са им хаквали профилите и че са им искали пари за игри.
В spodeli и в bgmama има теми. Който търси - намира.
 
И всъщност има ли доказан случай за изнудване на деца с цел да се смъкнат снимките им, че това стана мантра тук, а все още никви факти в тази насока?

Според теб дали има :)
Арести, мерки за неотклонение, и то - парична гаранция?
Сигурно няма, те така за идеята колкото да закопчаят някой...
 
Разбери - НЕ става въпрос само за тези снимки. Става въпрос, че мотикарите са хаквали профили на ДЕЦА, крадяли са им лични снимки (т.е. не-публични), крадяли са им снимки от ЛИЧНИ чатове, и са ги публикували!
После за да ги изтрият - са искали ПАРИ от децата във вид на кредити, или да пратят по няколко СМС-а от по 4 до 6 лева парчето? Колко ниско трябва да изпаднеш, за да правиш тези гадости?
Имаш ли си идея, че е имало случаи дори родители на тези деца да пишат на любимия ви мотикар и да му се молят да махне снимките, и "мотикаря" се е гаврил по излючително жесток начин с тях!
Цитирам само едно нещо, написано от него - "няма да я махна shtot dashterqti e kovra".

Не знам защо го защитаваш и омаловажаваш нещата, но 99% от снимките в страницата му бяха придобивани по точно този начин - хакване на профил и крадене на снимки от профила. И то от ДЕЦА!
Забелязал ли си, че всички снимки бяха предимно на ДЕЦА бе, мамка му? Да не мислиш, са правили всичко това просто така... за каузата? Хайде моля ти се :)
Ей за това сега ще ядат к0ра и тва е. ДАНО не им се размине с условна, защото заслужават поне 3-4 години, и някаква яка глоба - да я изплащат докато са живи, щото след това дело трудно биха си намерили работа.
Все пак - никой не би наел осъден за гавра с деца, нали?
Ех, така и така съм почнал да пиша, поне нека довърша.
Първо, да се хакне един профил, не е толкова лесно, колкото го изкарваш. Както го казваш, все едно си пие сутрешното кафе и оооп - 10-15 профилчета. На ден е имало средно 6-7 поста и простата математика показва, че статистиката ти е меко казано невъзможна.
Също, тия "деца" кой ги кара да се снимат така? Нормално ли е? Щом те си ги качват в профилите, значи са ок интернет да ги вижда. Още повече - от постовете си личеше, че са скрийншотнати от личните им профили, т.е. те са се снимали, видяли са си снимката и със задоволство и жажда за лайкове са ги качили - затова стига изопачава и преувеличава.
А колкото до изнудването и паричните облаги, това не само е смешно обвинение, но и няма логика от чисто психологическа гледна точка, защото все щяха масово да пропискат и то много по-рано.
Да, определено ми е интересно какво ще покаже времето.
 
Виж сега, те са фотошопвали лични карти и са си присвоявали профили. Освен това са ползвали изтекли датабази от данни и уеб сайтове, които вече разполагат с такива накуп и срещу заплащане имаш достъп да ги преровяш.
И моя профил беше пре-валидиран с някаква лична карта и мен фейсбук ме накараха да се снимам как държа личната си карта в ръка и да ми се вижда главата, за да ми върнат профила. Като затворник.

Крали са профили и с лични карти. Това го имам и на чат.
 
Според теб дали има :)
Арести, мерки за неотклонение, и то - парична гаранция?
Сигурно няма, те така за идеята колкото да закопчаят някой...
А като знаете, че има арести и всякви такива, какво официално инфо се чака или и тия арести са част от мантрата? По ФБ профилите ли им се съди? Арести може да има и за други неща, не е задължително да е точно за изнудване. Как пък няма да видя един чат черно на бяло с изнуда?

Това за фотошопването на ЛК е вид корекция на личните данни и мисля, че се наказва с 3 години лишаване от свобода, ако се докаже. Доколко, обаче това е достатъчно - нямаме си и на идея. :)
 
Те са обвинени не само за изнудване, а и за кражба на лични данни.

ПС: Аз имам доста неща, но предпочитам да не ги споделям.
След делото :D
 
Аз лично не знам, чел съм по нета, че се оплакват родители, а и деца, че са им хаквали профилите и че са им искали пари за игри.
В spodeli и в bgmama има теми. Който търси - намира.
В бгмама и сподели? Ех, младеж, наистина ме развеселяваш. Все едно в брадва.бг да ти кажат, че са кацнали извънземни, а управниците на САЩ са всъщност гущери със способността да се превръщат в хора. Мда, така си и мислех.
Иначе, ти и ти можеш да хакнеш някого, да кажеш "asam motikarq" и да се правиш на него. Но това не означава, че е той. Има толкова много страници, които се казват Мотикаря, но админите са различни, така че какво пречи на някого да тръгне да изнудва друг и да се скрие зад самоличността на Мотикаря?
Точно това доказателство ми се губи и ме кара да се съмнявам в истинността на тези обвинения, защото изцяло психологически не се връзва в профила му. Докато няма черно на бяло, че точно този човек е изнудвал, а не някой, който се е правил на него, няма да повярвам.
 
  • Like
Реакции: zing
По принцип е така, но аз лично не знам. Ще разбера на по-късен етап.
Впрочем мен това не ме интересува много, аз както ти написах за съвсем други неща съм им вдигнал мерника.
А и не само аз, а и моите близки, защото и те писаха обяснения :D
 
Щом те си ги качват в профилите, значи са ок интернет да ги вижда.
Това е така и юридически погледнато.

Надълбоко Из Statement of Rights and Responsibilities (Facebook Inc.)

2. Sharing Your Content and Information

You own all of the content and information you post on Facebook, and you can control how it is shared through your privacy and application settings. In addition:

For content that is covered by intellectual property rights, like photos and videos (IP content), you specifically give us the following permission, subject to your privacy and application settings: you grant us a non-exclusive, transferable, sub-licensable, royalty-free, worldwide license to use any IP content that you post on or in connection with Facebook (IP License). This IP License ends when you delete your IP content or your account unless your content has been shared with others, and they have not deleted it.

Ясно е, че изтривайки снимката от платформата, тя се пази, но това е друга тема.
 
По принцип е така, но аз лично не знам. Ще разбера на по-късен етап.
Впрочем мен това не ме интересува много, аз както ти написах за съвсем други неща съм им вдигнал мерника.
А и не само аз, а и моите близки, защото и те писаха обяснения :D
Е, то ясно значи. Разбирам ти причината, но имай предвид, че ако се докаже, че са невинни и си ги топил и теб не те чакат добри отношения със закона.
Та да, казах какво ми е мнението по въпроса, включително и колко е глупаво да се инсинуират такива неща без ясни доказателства, затова ни остава само да чакаме. Айде, със здраве и преди да се набирате, премислете нещата пак! :)
 
Някой да направи резюме на турския сериал, че 131 мнения сърцераздерателна драма са си приключение. Документален филм има ли вече? Биографично романче?
 
Не знам защитниците на мотикарите как мислите, че става тая работа?
Отиват БОП-аджиите на работа и шефа им казва - абе, пичове днес нямаме нищо важно, я ходете да арестувате мотикарите :)
Доста време са наблюдавани, и са събирани доказателсва... без доказателства никой не арестува, и не се налагат 72 часови арести, като след това не се ходи на съд да ти гледат мярката за неотклонение.

Също, тия "деца" кой ги кара да се снимат така? Нормално ли е? Щом те си ги качват в профилите, значи са ок интернет да ги вижда. Още повече - от постовете си личеше, че са скрийншотнати от личните им профили, т.е. те са се снимали, видяли са си снимката и със задоволство и жажда за лайкове са ги качили - затова стига изопачава и преувеличава.

Пак казвам - това са ДЕЦА. 10-11-12-13 годишни ДЕЦА!!!
Та, едно дете на тази възраст си прави "личен" албум, който само то може да вижда.
Праща на приятелите си снимки в чата, които само те могат да виждат.
В последствие някой им хаква профила и взима тези "лични" снимки, изплясква си ги в мизерната страничка, и изнудва ДЕЦАТА за пари, изрзяващи се в покупка на кредити за игри или пращане на СМС-и. Ама ок, децата сами са си виновни че батковците от мотикаря им ровят в профилите.

Ако не става въпрос за дете, а за по-голям човек - са искали биткойни, искали са и доста по-сериозни суми като покупки на разни електронни услуги и т.н.
Кашата, която е забъркана е огромна, и не е тип "Пешко откраднал на Иван снимката и я показал на целия клас".
Тук става въпрос за добре организирани интернет бандити, които освен да изнудват - са извършвали и измами.
Аз се надявам, че няма да им се размине.
 
По-скоро снимките са взимани от стените на въпросните "деца", като дори част от тях са изпращани в "#po6ti4kata" ли там каквото беше. Представяш ли си 5 мотОкара седнали и цял ден търсят из на "децата" профилите снимки, които да качат. Абсурдно твърдение. :D
Това за възрастта също е доста разтегливо понятие, аз 10-11-12 годишни не съм виждал, или ако са били - са били единични бройки. Повечето са във възраст в която могат да преценят рисковете на това да качват разголени снимки, с разперени ветрила (от пари) и тн.

Това в никакъв случай не омаловажава действията им, ако наистина е имало някакво изнудване, но от това, което има като факти, в момента - нещата се лялят напред-назад без покритие, а и дори да има доказателства тук, не сме последна инстанция.

Друго, освен поживем - увидим не ни остава.
 
Последно редактирано:
Някой да направи резюме на турския сериал, че 131 мнения сърцераздерателна драма са си приключение. Документален филм има ли вече? Биографично романче?

Утре на лични. ОК?
 
По-скоро снимките са взимани от стените на въпросните "деца", като дори част от тях са изпращани в "#po6ti4kata" ли там каквото беше. Представяш ли си 5 мотОкара седнали и цял ден търсят из на "децата" профилите снимки, които да качат. Абсурдно твърдение. :D
Това за възрастта също е доста разтегливо понятие, аз 10-11-12 годишни не съм виждал, или ако са били - са били единични бройки. Повечето са във възраст в която могат да преценят рисковете на това да качват разголени снимки, с разперени ветрила (от пари) и тн.

Това в никакъв случай не омаловажава действията им, ако наистина е имало някакво изнудване, но от това, което има като факти, в момента - нещата се лялят напред-назад без покритие, а и дори да има доказателства тук, не сме последна инстанция.

Друго, освен поживем - увидим не ни остава.

Е, какви "факти" искаш?
ГДБОП ги удари... пак казвам - това без доказателства (и то много стабилни) не става.
Никой няма да те арестува и задържи за 72 часа, и после да ти наложи "парична гаранция" на базата на някакви думи само и без доказателства.
Пак четеш избирателно - мотикарите са под наблюдение от повече от 6 месеца. Подавани са доста жалби срещу тях - не са една и две. Казаното в тези жалби е проверено, от жалба е станало "факт" и.... един хубав слънчев ден - "чук, чук..."
Какви факти искаш? Да влезе тук някой, и да ти покаже доказателствата, които ГДБОП имат ли?
 
Е, какви "факти" искаш?
ГДБОП ги удари... пак казвам - това без доказателства (и то много стабилни) не става.
Никой няма да те арестува и задържи за 72 часа, и после да ти наложи "парична гаранция" на базата на някакви думи само и без доказателства.
Пак четеш избирателно - мотикарите са под наблюдение от повече от 6 месеца. Подавани са доста жалби срещу тях - не са една и две. Казаното в тези жалби е проверено, от жалба е станало "факт" и.... един хубав слънчев ден - "чук, чук..."
Какви факти искаш? Да влезе тук някой, и да ти покаже доказателствата, които ГДБОП имат ли?
Приятел, говориш за тези 72 часа като специалист по наказателно право и наказателен процес с 20 годишен опит. Вземете я канализирайте тази енергия в нещо полезно де.
 
Стана ли петък? Щото...
 
Приятел, говориш за тези 72 часа като специалист по наказателно право и наказателен процес с 20 годишен опит. Вземете я канализирайте тази енергия в нещо полезно де.
Абе то голяма драма стана. Мислях, че ще си говорим за вайръл сайтове тип Брато, Спиндерман, Мотикаря, Пабло Ескобар, а то какво се получи.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе