НАП - регистър на собствениците на е-магазини

Аз работя за счетоводството, за осигуряване, за Еконт, за ДДСто, и накрая за нас нищо. А да, и за комисионните на Емаг.
 
Да попитам все пак. Регистрирани сме по ДДС, но ползваме само ППП по банкова сметка чрез Еконт. Нямаме касов апарат.
Магазинът е направен през Ecwid върху WIX.
В крайна сметка, да го регистрирам ли в НАП?
 
Да попитам все пак. Регистрирани сме по ДДС, но ползваме само ППП по банкова сметка чрез Еконт. Нямаме касов апарат.
Магазинът е направен през Ecwid върху WIX.
В крайна сметка, да го регистрирам ли в НАП?
Не бързай
 
56371074_2278206922445930_4799800105613918208_n.jpg

Ако някой има някакви съмнения как да се облича, и най-вече след септември месец, ако е с онлайн магазин. :)
 
Да попитам. При използването на wordpress сайт за ел магазин, как успявате да въведете подробни наименования на стоките в касовия бон?
 
Защото е изостанало и няма бъдеще!?
Не е ли тъпо - виждам хора, които плащат с телефоните си в магазините, а ние да им пробутваме тоз' ППП!
 
За Бога, хора, що не ползвате ППП???
Това не изключва да се издава касов бон при определени ситуации
 
Почнаха ли тия контролирани проверки? А именно пускане на поръчки от техни хора? Някой вече да се е похвалил. Не знам как точно ще хванат подобна де, но ако някой си го постави за цел, сигурен съм, че ще може да излови някой с такава. :)
 
Защото е изостанало и няма бъдеще!?
Не е ли тъпо - виждам хора, които плащат с телефоните си в магазините, а ние да им пробутваме тоз' ППП!

Тук става въпрос за разликата между НП и ППП, а не за плащане по друг "по-модерен" начин.
COD, за жалост, далеч не се разпростира само в рамките на България като модел за плащане. Разрови се из развиващите се пзари на Югоизточна Азия или Централна и Южна Америка и ще видиш колко популярно е и там при пазари, които като обем са 10 и повече пъти по-големи от нашия.
Просто пазарът ни е такъв, все още развиващ се и е нормално да ги има тези методи колкото и да не ни харесват.
Докато се образоват хората да ползват карти ще мине време, колкото и да расте % на ползващите ги активно все още е далеч зад Западна Европа и САЩ. Такова е. :)

Аз предлагам плащане и с карти, ePay, та дори EasyPay, ама познай дали и колко се ползва.
 
Почнаха ли тия контролирани проверки? А именно пускане на поръчки от техни хора? Някой вече да се е похвалил. Не знам как точно ще хванат подобна де, но ако някой си го постави за цел, сигурен съм, че ще може да излови някой с такава. :)
Аз имах директна поръчка до офис на НАП и я изпълних. Преди месец беше и досега няма някаква реакция :)
 
При някои са започнали с проверки 5 години назад. Искат майка си и баща си, достъп и договори до всичко, както и отчети от куриерите за изпратени пратки откак свят светува... После почват и собствениците на фирмите с проверки. Честитка! ;)
 
При някои са започнали с проверки 5 години назад. Искат майка си и баща си, достъп и договори до всичко, както и отчети от куриерите за изпратени пратки откак свят светува... После почват и собствениците на фирмите с проверки. Честитка! ;)
Конкретни магазини ? Продуктов сегмент ?
 
Конкретни магазини ? Продуктов сегмент ?
Действително няма логика да подхождат произволно наказателно. Такива проверки се правят с цел показност по телевизията, не с цел събиране на средства. А най-важния елемент е пропуснат (аз очаквам в бъдеще да се заформи акция по този списък обаче).
Ако не е народно поверие, в случая някой може да е много дълбоко сгазил лука и са го набелязали, но няма логика да е правило.
 
Аз тази седмица чух за поръчки на НАП да видят дали издаваш касов бон и от там нататък тежко си ако не си им издал. Ако си издал вероятността да продължат да роват минали поръчки и малка.
Отделно преди 2 седмици запорираха банкови средства на стойност 15 086лв (не зная как са ги сметнали да са толкова) един приятел докато тече проверка на фирмата му. Проверката е приключила вчера, но средствата до този момент остават запорирани. Отделно проверката е открила фактура, която не била анулирана 2016 година и от тогава до сега му слагат лихви та общо трябва да плати към 1500лв ми спомена. Също така тази фактура била анулирана, но проверяващата била сляпа. Та ще оспорват проверката.
Общо взето държавата се пробва да ни е*е както си иска.
 
По интересно днес забелязах че Еконт вече изплащат паричен превод ,думата пощенски вече липсва......всеки сам може да тълкува колко прозрачна е системата
 

Горе