НАП - регистър на собствениците на е-магазини

Какво означава лицензиран ? Какъв лиценз ?
Такъв, който да отговаря на изискванията на наредбата за СУПТО.
 
Такъв, който да отговаря на изискванията на наредбата за СУПТО.
Тия малоумници вече и лист ли имат с какво е лицензиран софтуер според тях? :) Тотално му загубиха нишката онлайн търговците. Да видим тази година каква олигофрения ще измислят.
 
Тия малоумници вече и лист ли имат с какво е лицензиран софтуер според тях? :) Тотално му загубиха нишката онлайн търговците. Да видим тази година каква олигофрения ще измислят.
Е то има такъв списък със софтуер отговарящ на изискванията отдавна и постоянно се актуализира. Просто тук във форума вървят малко бавно с информацията. Сега ще завалят въпрости от сорта "ама woocomerce лицензиран ли е?" и т.н., после ще разберат какво е "конектор" и прочие термини. След това ще се пита " ама има ли вече безплатен модул за това" ... и така.
 
За известните ясно. Интересно ми е дали имат на идея колко стотин трябва да проверят и вкарат още. Айде някой да го пусне наистина този лист, за да няма още въпроси....аз не съм в тази област и често казано за това съм неподготвен. ;)
 
За известните ясно. Интересно ми е дали имат на идея колко стотин трябва да проверят и вкарат още. Айде някой да го пусне наистина този лист, за да няма още въпроси....аз не съм в тази област и често казано за това съм неподготвен. ;)
Списъка е наличен от както се прияха промените в наредба н18
ето го
 
Нещо бъркаш, свободно достъпен е.

Не бърка, линка в сайта на НАП не е достъпен директно. Първо трябва да минеш през https://nap.bg/page?id=744 . При директен достъп от линка, който ти си посочил се изисква логин чрез ПИК или КЕП.
 
Колеги има ли някой който има офлайн и онлайн магазин и е изпълнил всички изисквания на наредба н18 и как ?
офлайн без супто с касов апарат
онлайн плащане с ппп без изисквания за супто
или греша?
 
Колеги има ли някой който има офлайн и онлайн магазин и е изпълнил всички изисквания на наредба н18 и как ?
офлайн без супто с касов апарат
онлайн плащане с ппп без изисквания за супто
или греша?
Аз имам познат в тази ситуация. Той използва онлайн магазина си като отделна част. Регистрирал го е, и реално не е вързан за момента към каквито и да е глупави системи. Но няма "Взимане от място" като опция, което са му казали от НАП като е питал. Не го използва (онлайн магазина), за да си води наличности, което също го освободи от това да го следят изцяло него, а поръчките реално може да декларира чрез справка от еконт, преводи по сметка и другите опции. Но ми каза, че не е списан като супто, по-скоро счетоводната му програма била нещо такова. НО пък и всичко вписва на едно място после. В този софтуер.
 
Какво означава лицензиран ? Какъв лиценз ?

Явно е загуба на време да се пише тук. Моля след като нямате отговор, да не задавате излишни въпроси. Типична черта на нашият Български манталитет.
 
Явно е загуба на време да се пише тук. Моля след като нямате отговор, да не задавате излишни въпроси. Типична черта на нашият Български манталитет.
Чии манталитет ? На този, който не знае какво иска или на другия, който се опитва да уточни за да сподели наученото ? За “щипани госпожици” наистина нямам време !
 
Явно е загуба на време да се пише тук. Моля след като нямате отговор, да не задавате излишни въпроси. Типична черта на нашият Български манталитет.
Бастунско изказване отново. Какво точно искаш да питаш? Чул си, некви фирми не знаели, пък си чел. :) Защо не питаш в НАП, то и там никой не знае нищо, защото реално, за да разбереш какво искаш да въведеш трябва да го разбираш. А там да едни капацитите, да си е... майката. :)
 
Бастунско изказване отново. Какво точно искаш да питаш? Чул си, некви фирми не знаели, пък си чел. :) Защо не питаш в НАП, то и там никой не знае нищо, защото реално, за да разбереш какво искаш да въведеш трябва да го разбираш. А там да едни капацитите, да си е... майката. :)
 
Здравейте, от търсене на информация покрай Н-18 попаднах на форума и имам няколко въпроса. Искаме да отворим онлайн магазин за Европа който да приема плащания с PayPal, като системата ни е Woocommerce и магазина ни е почти готов. Какви са вариантите да пуснем магазина и нещата да са както трябва. Явно трябва да купим касов апарат и да го вържем със супто, ако е така колко струва това начинание, поради простата причина, че тепърва стартираме и инвестирахме доста в стока и подготовка като мислехме, че с PayPal плащания няма да има проблем, но....
 
Здравейте, от търсене на информация покрай Н-18 попаднах на форума и имам няколко въпроса. Искаме да отворим онлайн магазин за Европа който да приема плащания с PayPal, като системата ни е Woocommerce и магазина ни е почти готов. Какви са вариантите да пуснем магазина и нещата да са както трябва. Явно трябва да купим касов апарат и да го вържем със супто, ако е така колко струва това начинание, поради простата причина, че тепърва стартираме и инвестирахме доста в стока и подготовка като мислехме, че с PayPal плащания няма да има проблем, но....
По лесно е да построите магазинче на луната
 
Не
Здравейте, от търсене на информация покрай Н-18 попаднах на форума и имам няколко въпроса. Искаме да отворим онлайн магазин за Европа който да приема плащания с PayPal, като системата ни е Woocommerce и магазина ни е почти готов. Какви са вариантите да пуснем магазина и нещата да са както трябва. Явно трябва да купим касов апарат и да го вържем със супто, ако е така колко струва това начинание, поради простата причина, че тепърва стартираме и инвестирахме доста в стока и подготовка като мислехме, че с PayPal плащания няма да има проблем, но....
Колега, не искам да ви разочаровам но приемане на PayPal = касов апарат = СУПТО !
 

Горе