Наети сървъри

iavor каза:
Здравейте пичове, добре заварил Blinky :D

От 2 години ползваме ITD и за това време колокейшън сървъра ни е бил долу 2 пъти по 1 час. Цени не мога да ти кажа, но за по-оборотен бизнес е супер. Хостиме на една машина homepage.bg, handy.bg, bank.bg, credit.bg, card.bg, leasing.bg, insure.bg и много други по-малки сайтове ...
ITD са един от най-стабилните доставчици в Южна България. Носят цялото трасе от София до морето през трасето на digsys. Много добри мрежови специалисти, добър избор :)
 
Tsanko каза:
Аз сега мисля да си взема един VPS за около $40 на месец. Цените в България са все още доста високи, а единственото предимство според мен е че ако те ядосат можеш да идеш в офиса и да ги набиеш. Просто за сега да хостваш в БГ не си заслужава.

Аз лично ползвам (mt) Media Temple с тяхната (gs) Grid Service услуга за $20 на месец, като за цяла година има отстъпка - вместо $240 за година даваш $200. Предлагат и (dv) Dedicated Virtual за $50 на месец.
 
Здравей,

179 евро са точно 360 лв. за които можеш да вземеш много добра машина в България, с по-персонализирана услуга и с техническа поддръжка, която ще ти помага.

1and1 са корпорация и са сред 3-те най-големи хостинг компании в света. Имат самостоятелни компании в САЩ, Великобритания и Германия. Могат да си позволят да произвеждат на поне 2 пъти по-ниски цени. Въпросът е дали ще поддържаш такава компания или ще търсиш да работиш с по-малък бизнес (ако ще да е в Аржентина), но да получаваш добра услуга.

Цените на сървърите в България са близки до тези в САЩ и по-ниски от тези в ЕС.
 

Горе