Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Случвало се е няколко пъти да звънят и да викат, да се карат, че са поръчали артикул и конкуренцията им е объркала размера. За щастие колежката излиза лесно от такива ситуации и е доста убедителна - в крайна сметка ги убеждава да поръчат от нас, макар и на малко по-висока цена. Иначе аз нямам нерви да се разправям с такива олигофрени.
Веднъж един тип звъни за няква обява и вика:
- Здравейте! Базар.бг ли е?
- Да в момента говорите с изпълнителния директор на Резон Медия.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Аз си сложих единия служебен сим в тел с андроид, и вече си ги записвам. Един ден ще ги завещая записите на децата си да ги прослушат, преди да направят грешката да започнат да се занимават с търговия sarcastic.gif
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Може да са странни, но един път бъдат ли разбрани не пестят похвали :D

Rating: Good
Comment: yctiv i normale korespondet ot koito naycih poleznqa informaciq mersi mnogo

Разбира се съм имал случай и с един, който в безсилието си да опонира сложи отрицателен рейтинг, махна го и го сложи пак "...за да види шефа и да ме махне щото съм некомпетентен!"
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Мойто последното е нищо спрямо вашите, ама...

Пише ми някакъв в олкс да му оставя телефон "да се разберем" за една свирка (съдийска, не такава... :D )

Оставих му и към 10 и нещо ми звъни и почва да ми обяснява. Аз му казвам, че сме само онлайн и че за съжаление все още нямаме магазин. "Е, ма то и аз не съм от София!" (ми тогава за какво искаш магазин бе?!)
"Ми може ли да се срещнем" - може
"Ама то сега, аз не знам кога ще идвам в София" - ми можем по куриер - до офис на Еконт е 4 лева доставката
"Ами, има и за 3 лева (явно говори за пощенска пратка)" - ми нашето най-евтино предложение което имаме е 4 лева, ако имате вие друго можем да го пуснем за ваша сметка...
"Ами добре, ама тя тая свирка има ли такова меко накрая за зъбите" - няма, това е друг модел с "мекото", модела който предлагаме е този на снимката...
"Аха, ама... добре, а има ли връзка?" - няма връзка, това е оригинална свирка и се продава без връзка (ментетата се продават с връзчици)...
"Е, ами тогава ще трябва да си купя и връзка и то стана дебело" - че не може да си върже свирката с една стара връзка от обувки, ама...
"Ще потърся другаде" - потърсете, чао!

Такива като почнат да ви учат какво и как да продавате направо ги пускайте по пързалката... те сами ще се върнат след време... Дървени философи...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ето нещо твърде яко и от мен :) Тука ви пускам само това дето идваше на мейла, това дето ми чу главата по телефона никой от тази планета не може да го преразкаже:)

====================================================
pulni bokluci prodavate nqma ni6to ob6to 1 vuv sinq kutiq go polu4avam a ne v 4ervena 2 modulat mi nqma jenska buksa za monitor4e 3 zahranva6tiqt mu kabel e s tri kra4eta a na modulatora e s 2 6TE SI TURSQ PRAVATA I 6TE DOIDA DO VARNA SUS 1 NE SUS 2 ADVOKATI PRODAVATE PILNI BOKLICI

===================================================

6te mi kazvate vie da otidana maistor kato gi nqma platkite kak da stane a i nie imam serviz i sme slagali takivane6to ne sme maumni za razlika ot vas a i znam 4e nqma da si go ostavite tova kato komentar na stanica vie mi saipahte jivota i 6te si platite :lol:

===================================================

6te kaja na vsi4kite si klienti koito idvat vuv servizami 4e ne struvate i zemeti go skrite tozi sait naqi dobre


Става въпрос за продукт на стойност 28 лв.




Утре в други ден ще го изтрия, че да не ме метнат адвокатите за разпространяване на лична кореспонденция. Затова моля не цитирайте текста!
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Е Бяро дай и превод де!
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Съсипа му живота на човек, ич нтъ й срам!
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Имам много як запис, един как обяснява следното на една служителка:

- Г-не, имате ли сот?

- Аз в мафията не участвам. Мафиоти не пускам в дома си!

Следва скучен разговор, докато тоя не започва да обяснява как имал специална инсталация в къщата си, която се активирала при движение и се състояла от 250 мл бутилки сярна киселина, дето се изпарявала и онзи ден била влязла котка в къщата му "И стана страшно!". Тия неща ги говори с един дебел и спокоен глас, служителката след това беше в депресия два дни :lol:

Абе, няма ли някой да направи един сайт, на който да качваме всички тия глупости. Особено със записите ще е култ :lol:
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Миналата седмица един ми прати клетва на шльокавица, ама утре ще направя принтскрийн, че не мога да го преразкажа...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Е Бяро дай и превод де!

Няма превод от този език:) Става въпрос за една джаджа за автомобил. Вероятно нещото има фабричен дефект, лисвало едното краче на буксата на захранващия кабел, това успях да разбера. То такава истерия беше, че не ме остави да обясня, че ще го подменим и тн. Като почна аз да говоря, затваря, после пак звъни и почва да крещи, като почна пак аз, пак затваря:shock: Чак такъв психопат не бях срещал. Предния ден 10 ч. вечерта звънял 50 пъти (буквално). Звъниш, почва истерията... Страшна работа:-o
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Клиент: a po kurier napravo na adresa mogat li da mi q donesat i koi ot dvamata plashta na ekonta ?
Аз: Може на адрес, доставката е на ваша сметка - 3.50лв
Клиент: a 3.50 na kilometar ili bez znachenie ot raztoqnieto ?


Сдържах се да не му отговоря: Не, на 100м е толкова.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Клиент: a po kurier napravo na adresa mogat li da mi q donesat i koi ot dvamata plashta na ekonta ?
Аз: Може на адрес, доставката е на ваша сметка - 3.50лв
Клиент: a 3.50 na kilometar ili bez znachenie ot raztoqnieto ?


Сдържах се да не му отговоря: Не, на 100м е толкова.

В интерес на истината има хора, които си нямат идея от куриери и техните такси. Мислех, че няма как някой човек да не е чувал за Еконт, но веднъж попаднахме на клиент, който си нямаше идея за тази куриерска фирма (в разговора се оказа, че в съседната до жилището му сграда има офис на Еконт). Не знаеше за нея, камо ли за такси и как може да получи чрез Еконт пратката. Беше много доволен, че може да отиде на следващия ден до офиса им ( съседния номер на улицата) в 10:00ч и да си я вземе.

Някои от примерите в темата верно са отчайващи, но за други просто хората не знаят, защото никога не са се сблъсквали.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

В интерес на истината има хора, които си нямат идея от куриери и техните такси. Мислех, че няма как някой човек да не е чувал за Еконт, но веднъж попаднахме на клиент, който си нямаше идея за тази куриерска фирма (в разговора се оказа, че в съседната до жилището му сграда има офис на Еконт). Не знаеше за нея, камо ли за такси и как може да получи чрез Еконт пратката. Беше много доволен, че може да отиде на следващия ден до офиса им ( съседния номер на улицата) в 10:00ч и да си я вземе.

Някои от примерите в темата верно са отчайващи, но за други просто хората не знаят, защото никога не са се сблъсквали.

И аз имах един, който знаеше, но явно не му бяха носили до сега на адрес. На другия ден се обади и вика:
Направо разкош! Вашият човек дойде на крака, предаде пратката. Доволен съм. Беше възпитан. Браво на вас, много хубаво отношение!

За 3 години - толкова обаче :)

Имал съм случай колет да им пусна по пощата, аз да ида, а един ме прати да му търся някакви си куриери, които той харесвал. Казвам му, че това няма да стане да тръгна да обикалям само защото той така е решил, а той ми вика:

Не се притеснявай! Никъде няма да обикаляш! То си има гугъл карти, бе! Ще ти кажа къде да чукнеш и адреса си излиза. Нито ще се луташ, директно там ще те закара и ще ти покаже как да стигнеш до тях...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Веднъж бях написал "Безплатна доставка". И ми се обажда един възмутен дядо:
- Ама момче, защо не е безплатно, нали така си писал?!?
- Не, то само доставката е безплатна, самата стока струва пари, няма как да е иначе.
- Аз ще се оплача за това как подвеждате хората с тези безплатни неща...

И ми се накара и каза къде щял да се оплаче...

Всякакви ги има :)
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

...и онзи ден била влязла котка в къщата му "И стана страшно!".

Просто си го представих :D Смях се с глас!
 
От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Просто си го представих :D Смях се с глас!

Да и на мен ми оправи утрото :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

- В момента чета оферта от вашата интернет страница..
- Да, кажете?
- Трябва ми повече подробности..
- Ами натиснете „Прочетете повече”..
- Вие не можете ли да ми кажете за какво става въпрос?
- Мога, но е хубаво да прочетете пълния текст и тогава да коментираме какво не ви е ясно…
- Ама аз не съм зад компютъра…
- Е, как го четете тогава?
- Ами, аз съм зад секретарката….
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От днес :):

но още се чудя защото на снимката изглежда много набрано
такали е или не
на онази работа
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От днес :):

но още се чудя защото на снимката изглежда много набрано
такали е или не
на онази работа

:lol:

а,

На тези размери Талия - 85 ханш - 64 гръБна обиколка 85/86 ще стане ли?

нещо се ебава форума 10 символа
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За пореден път се убеждавам, че сме просто сбъркана нация.

Един немец нещо има проблем с получаването на поща от магазина и сървъра ми връща мейловете, които му бях пратил. Директно му ги цитирам към друг мейл, който е посочил за пейпала.

Човека благодари за това, че съм подходил по този начин, казва че приема това което му предлагам и ще си чака пратката.

Това, ако се случи тук трябва да му звъннеш на човека и да почнете да си лафите, защото той не си е платил напред с пейпал примерно и му нямаш втори мейл. Трябва да се набутам и за телефон.
 

Горе