Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

От: От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания



Приятелю, клиент не се гони, клиент се кътка, това ми е доказала практиката, трябва да го убедиш,иначе е непрофесионално
Не знам, но ако си на истинския пазар ще умреш от глад с такова мислене :lol:


Прав си и не си прав. Кътка се нормалния клиент. Клиента който подхожда с уважение към теб и предлаганите от теб услуги или стоки и се съобразява с правилата наложени от теб за да бъде твой клиент. Останалото е ненужна сервилност и обикновено води до куп проблеми с клиента олигофрен в близко или далечно бъдеще.
 
Съобщение от чата в магазина ми:

koga ste mi donesete taranbukata iskam q dovecera ama birzo nie sme naseleno mqsto v ezerce jiveya ylica ( име) (номер) ( име фамилия ) как да работиш с такъв?
 
За крушките не си прав, има аналогия - аз го приемам както тип средство за охрана - светлина със сензори, прожектори и.т.н., има логика, помисли си.
 
Имам един приятел дълго време продаваше техника( а и беше фен), той казваше така " Колкото по-малко разбират толкова повече купуват".
Преди време се занимавах с таскиметрова дейност. Анличани са известни с наглоста си и лицемерието, имал съм доста уникални случки за който в БГ биха яли яко бой ама ....
Аз: За къде искате да поръчате таксито от до?
Той: От .... до... , но аз съм доктор ще може ли половин цена? ( хирург с къща за няколко милиона)
Аз: Не ви разбирам!?
Той: Аз съм доктор и имам принос към обществото?
Аз: Съжалявам, но не мога да ощетя шофьора и той има принос към вас. Така заради неговото съществуване вие може да пиете и да разчитате на нас!!!
Той: Егоистично е!
Аз: Лека вечер.
Следвствие се оказа, че доктора имал басейн и тенис корт.

Той и Тя: Неможе да струва 80 до Хитроу, в Манчестер това разстояние ще е 40.
Аз: Съжалявам, но ние имаме разходи и приходи по местоживеене. Съобразяваме с местната икономика! В противен случай няма да е финсово изгодно за нас и ще трябва да прекратим дейност.
Той и Тя: О моля ви се, не на нас тея булшит.
Аз: мн ....
Той и Тя: Ще се обадим на полицията и няма да платим до като не дойдат!
Аз: Аз вече съм ги набрал споко.
Е платиха ама ...
 
Имам сериозен претендент за тази седмица!

V1485943496253261 12:06 търся крушки с детектор за движение за коридор
12:07 (Me) has joined the conversation.
(Me) 12:07 В магазин за видеонаблюдение?!? Браво
V1485943496253261 12:07 ми да в другите няма

Е, не си прав, точно в твоя магазин трябва да се търси такова нещо според мен.
 
Е, не си прав, точно в твоя магазин трябва да се търси такова нещо според мен.

Аз не съм квартална железария. Каква е следващата стъпка? Разклонител? Крепежи?
 
В сайт само за обувки, следното питане от клиент... тук продава ли се бельо ?
Чудиш се да отговаряш ли да се базикаш ли кво да правиш :)
 
Поддържам няколко сайта, като единият се казва "ала-бала_точка_ком" -- та един ден се обажда една клиентка и пита: "АЛООООО, това Али Баба ли е?". Отговор: "Здравейте, за съжаление не е Али Баба...?". След малко пак се звъни "АЛОООУУУ, Алито баба ли е?", отговор: "Здравейте, не е Алито, имате грешка!". След още малко пак се звъни "ААААло, магазина дет' продава там.. камъни, мъниста такива неща ли е?", отговор: "Да, слушам Ви.", "АМИ ЩО МИ КАЗВАТЕ, ЧЕ НЕ СТЕ АЛИ-то !!!". Ама това последното се изказва МНОООООГО възмутително :)))))
 
В 23.35 се звъни за телефона --- създава се паника, стрес, плъзват мисли от сорта на "Дали не се случи нещо лошо на майка ми, детето ми и т.н." ..... вдига се слушалката и отсреща се чува "Късно ли е да направя поръчка във Вашия сайт ???" ...... :)
 
Колега по тая причина личния телефон си е личен, служебния си е служебен и нищо не може да ме накара личния ми телефон дето го знаят точно определен брой хора да попадне в ръчичките на клиентоидите. Има някои хора абсолютни ненормалници и психопати, та по тая линия не съм 100% съгласен с определение, че клиента е крал и винаги е прав. Той клиента ако няма интерес няма да купи. Винаги е по-добре да продаваш от позицията на силата отколкото да им се молиш, което не бива да се бърка с постоянство.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Нашето нищо не е!

Всички много пъти сме коментирали поръчките с наложен платеж.
Скоро попаднах на един разговор в руски чат.
Там колегите адски реват от наложения платеж.
Станало мода братушката да поръчва стоката която му трябва от всички сайтове които е намерил.
И които дойде първи плаща и взима а другите после ги отказва.

Станало е епидемия там.
А те масово пращат с техните пощи ЕМС които са едни от най-несигурните в света

Това го има и при нас - на Коледа ми се случи така с 5 от пратките ми.
 
  • Like
Реакции: CTAH
Колега по тая причина личния телефон си е личен, служебния си е служебен и нищо не може да ме накара личния ми телефон дето го знаят точно определен брой хора да попадне в ръчичките на клиентоидите. Има някои хора абсолютни ненормалници и психопати, та по тая линия не съм 100% съгласен с определение, че клиента е крал и винаги е прав. Той клиента ако няма интерес няма да купи. Винаги е по-добре да продаваш от позицията на силата отколкото да им се молиш, което не бива да се бърка с постоянство.
Е сега вече сме направили това разграничаване, но дотогава не беше се случвало :)
 
Е сега вече сме направили това разграничаване, но дотогава не беше се случвало :)
Другия начин е ако има телефона ти функция "Тих режим", при който могат да ти звънят само хората в "Любими" или тези от контактите ти. Аз лично се движа с 2 телефона (разделени за различни дейности) и реално използвам единия и за лични разговори. Няма как да ходя с 3 телефона (не става и с двусимови - не е опция):) И тази функция е много ценна за мен.
 
Като видях това с обажданията и се сетих!
С изключение на поръчка за дребни неща като букси, адаптер, за всички други слагам и рекламен стикер с надпис "Обекта е под видеонаблюдение".
Продал съм система на един сервиз в София, който наистина не знам кога работи, защото получавам обаждания и в 11, 14, 17ч с "Баце, тука съм го закъсал ама е затворено. Ще бачкате ли?"
А се предполага, че в подобни часове през седмицата би следвало да работят...
 

Горе