Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189

hristu

Member
Здравейте,

с кредитната карта от ПИБ уцелих голяма греда. Оказва се, че парите по сметката закачена към кредитната карта не може да се теглят! Понеже сметката е "картова", единствено може или да се похарчат, или да се изтеглят от банкомат. Това с банкомата е голяма брадва, понеже парите са в долари, и ако реша да ги тегля така, хем курса ще е супер неизгоден (а на мен ми трябват в долари, не в левове), хем има големи комисионни. И така сега съм в шах -- имам вече почти две хиляди на PayPal, обаче ако ги дръпна в сметката на картата, няма да има какво да ги правя.

Вие как сте го решили този проблем ? В коя банка разрешават теглене на пари от сметката вързана към кредитна карта, и къде комисионните са ниски ?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

На мен заплатата (в Евро) ми я привеждат по картова сметка в Евро в райфайзена и курса по които тегля от банкомат ми е доста изгоден. Не знам как стоят нещата в USD обаче. Sorry за ПИБ, мислех ги за читава банка.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

експресбанк, имам две кредитни карти обезпечени с депозит от по 100 долара респ 200 лв и получавам парите от пейпал по разплащателната сметка вързана към картите по мой избор в лева или долари. Дори не знам пиновете на картите - никога не съм ги ползвал, тегля си парите директно от разплащателната сметка без такса до 3000 лв
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Здравейте,

с кредитната карта от ПИБ уцелих голяма греда. Оказва се, че парите по сметката закачена към кредитната карта не може да се теглят! Понеже сметката е "картова", единствено може или да се похарчат, или да се изтеглят от банкомат. Това с банкомата е голяма брадва, понеже парите са в долари, и ако реша да ги тегля така, хем курса ще е супер неизгоден (а на мен ми трябват в долари, не в левове), хем има големи комисионни. И така сега съм в шах -- имам вече почти две хиляди на PayPal, обаче ако ги дръпна в сметката на картата, няма да има какво да ги правя.

Вие как сте го решили този проблем ? В коя банка разрешават теглене на пари от сметката вързана към кредитна карта, и къде комисионните са ниски ?
Това,че парите са по карта не означава, че не могат да се теглят. Картите са блокирани за теглене на каса в банката за да не стане двойно теглене на сума- едновременно на банкомат и на банкова каса.
Прехвърли си парите по сметката в usd на картата и попитай в банката как можеш да ги изтеглиш с най-ниска комисиона. Те са различни за банкомат и пос терминал например. Освен това таксата зависи и от това дали теглиш на техен или чужд ПОС или АТМ. Ако не те устройва поискай да изтеглиш на каса цялата сума без комисиона или да ти я прехвърлят по безсрочен влог в usd , от който всеки ден можеш да теглиш до определена сума без такса - например 500 usd на ден (виж тарифата на банката). Ако ти откажат да теглиш от картова сметка на каса кажи,че си изгубил картата или забравил пин-а. По този начин няма да имат избор и ще ти разрешат теглене на каса, което ще бъде без такса за теглене. Ще имаш обаче такса за преиздаване на карта.
Разбира се има и други варианти, като да си закриеш картата(екстремен). Тогава пак си получаваш парите без такса.
Аз също имам долари в PayPal, но ги прехвърлям по обикновена картова сметка в лв, защото пазарувам в левове.
Всичко това го казвам от личен опит и то не от страната на клиент на банката. :)
 
Последно редактирано:
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ако ти откажат да теглиш от картова сметка на каса кажи,че си изгубил картата или забравил пин-а. По този начин няма да имат избор и ще ти разрешат теглене на каса, което ще бъде без такса за теглене. Ще имаш обаче такса за преиздаване на карта.
Разбира се има и други варианти, като да си закриеш картата(екстремен). Тогава пак си получаваш парите без такса.
Аз също имам долари в PayPal, но ги прехвърлям по обикновена картова сметка в лв, защото пазарувам в левове.
Всичко това го казвам от личен опит и то не от страната на клиент на банката. :)
Казваш че си забравил картата в друг град ! Минава! Не е нужно да си преиздаваш картата после.
 
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Прехвърли си парите по сметката в usd на картата и попитай в банката как можеш да ги изтеглиш с най-ниска комисиона.

В ПИБ не може - питах за това. Единствения начин да се вземат пари от тази сметка (свързана с картата), е през картата, или ако се закрие картата.

Разбира се има и други варианти, като да си закриеш картата(екстремен). Тогава пак си получаваш парите без такса.

Точно това ще правя (нова карта, по която да си прехвърля парите, и след това да я закрия), но при закриване на карта парите по сметката остават блокирани за 2 месеца.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз имам една карта от ЦКБ и изобщо не можах да я регистрирам в PayPal, май трябва да пробвам с друга банка.
 
От: От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

В ПИБ не може - питах за това. Единствения начин да се вземат пари от тази сметка (свързана с картата), е през картата, или ако се закрие картата.

Преди 3 месеца съм теглил към $2К на каса в ПИБ от сметка, към която има закачена дебитна карта Visa Electron - никакъв проблем. Искаха ми лична карта.



Имам въпрос по темата - различни ли са и какви са комисионните на банките при теглене от PayPal към картата? Дневния лимит за теглене на PayPal е $500, при което PayPal взимат $2,50 комисионна. След 5-6 дни парите пристигат на картовата сметка като ПИБ взима 1% от сумата - 4.98. Толкова ли е комисионната и на другите банки?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ДСК
на 12-ти си ги поисках в пейпал и на 16-ти бяха в картата :)
500 долара, дск са ми взели - 3.41 а и курса им е добър.
Друга не съм ползвал и не мога да кажа коя е най-добрата ...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal е тази, която ви взима най-малка такса (или не ви взима такава), при постъпване на парите по сметката ви.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Най-добрата банка за каквото и да е, е тази, с която имаш най-малко ядове. Предпочитам да плащам по-високи такси, но да получавам добър съпорт.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Какъв съпорт искаш като физическо лице? Да ти обяснява някой как се пуска превод и да се държи мило с теб ли?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Абе това как се държат с клиента си е важно, да не говорим за услугите, които предлагат, защото мен една банка си ме мота пая за скапания код на Пей Пал. :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Абе това как се държат с клиента си е важно, да не говорим за услугите, които предлагат, защото мен една банка си ме мота пая за скапания код на Пей Пал. :)
Какво общо има отношението към клиента с кода на PayPal? Той ти е на извлечението от банковата сметка в основанието срещу транзакцията.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Има, бате. защото като хванеш някое банкерче да не разбира какво му говориш се изнервя и започва да те отебава. Щом не е запознат, значи банката не е сметнала за редно да го направи, следователно той не е длъжен да е подготвен и от там клиента е наебан. Как да няма значение? :)

Знам, че ми е там, ама леко ми експайрна докато го получа. Онези леко ме помотаха. Сега ще гледам пак да го направя, но се чудя защо се изгъбаркаша, все пак си беше и в зората на самата Пей Пал еуфория. ;)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Има, бате. защото като хванеш някое банкерче да не разбира какво му говориш се изнервя и започва да те отебава. Щом не е запознат, значи банката не е сметнала за редно да го направи, следователно той не е длъжен да е подготвен и от там клиента е наебан. Как да няма значение? :)

Знам, че ми е там, ама леко ми експайрна докато го получа. Онези леко ме помотаха. Сега ще гледам пак да го направя, но се чудя защо се изгъбаркаша, все пак си беше и в зората на самата Пей Пал еуфория. ;)

Ами повечето служители на гише в банковите салони не са и чували за PayPal, все още, и не се интересуват. От тях, освен това, не зависи, дали основанието на транзакцията (в случая PayPal кода) ще бъде записан. Не се и изисква да знаят. Искаш си извлечението и си четеш основанието ...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Може би зависи на какъв служител ще попаднеш, аз преди няколко дена ходих до банката (ЦКБ) за PayPal кода, човека ме разбра от първия път. :)
 
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Може би зависи на какъв служител ще попаднеш, аз преди няколко дена ходих до банката (ЦКБ) за PayPal кода, човека ме разбра от първия път. :)
Абе май наистина от банка до банка има разлика, аз сега се замислям силно за ЦКБ, само положителни неща чувам за тях последно време. Щото в настоящата ми, която няма да спомена, не ме разбраха или поне нямаха желание. А като нямат желание, не можем ние да им го вкараме, нали? Харесва ми, че има адекватни служители насам натам, това помага по-лесно и на теб да ти тече работата. ;)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Определено до момента съм най-доволен от ЦКБ като физическо и юридическо лице. Доволен съм от ПИБ и СГ.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Първа инвестиционна банка ;)
 

Горе