Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

В ЦКБ с картова сметка (дебитна / кредитна) съм си теглил парите от PayPal
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Има ли разлика в таксите, които си удържат PayPal и банката когато си теглиш парите от PayPal баланса в картата, ако картата е дебитна или кредитна? Също така, коя парична единица (долари или евро) е по-добре да е зададена като главна в PayPal акаунта когато се теглят парите в картата?
И последен въпрос, има ли такса когато теглиш парите от дебитна карта на Postbank от техен банкомат?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

здравейте колеги интересува ме когато превеждам пари от pay pal към дебитната ми карта,по кой курс се обръщат доларите в левове,по този на банката или по този на pay pal?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Райфайзен взимат 1% комисионна + 1% "Такса превалутиране", т.е. 2%
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

аа и отнема 5+ дни понякога
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ползвал съм само Райфайзен и нямах проблеми.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Имам карта в ЦКБ (VISA Electron дебитна) Търсих в сайта но никъде не виждам какви са таксите точно за теглене на пари от PayPal. Някой който е теглил може ли да сподели :)

Блгодаря
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Имам карта в ЦКБ (VISA Electron дебитна) Търсих в сайта но никъде не виждам какви са таксите точно за теглене на пари от PayPal. Някой който е теглил може ли да сподели :)

Здравей!
Банките не налагат такси при теглене от Paypal! Единствената такса е $2,50, която автоматични се приспада от Paypal за услугата "Теглене от сметка". Таксата е фиксирана и не зависи от размера на телгената сума; не е еднократна, т.е. тези $2,50 ги дължиш всеки път, когато решиш да теглиш.

Успех!
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Имам карта в ЦКБ (VISA Electron дебитна) Търсих в сайта но никъде не виждам какви са таксите точно за теглене на пари от PayPal. Някой който е теглил може ли да сподели :)

Блгодаря

Моите наблюдения са единствено като банков служител в "Банка ДСК".
Ако имаш предвид, самото получаване на средства в сметката, обикновено в тарифата на Банката е "входящ валутен превод".
Тегленето от кредитна или дебитна карта е с друг тарифен номер, а имено-теглене от АТМ, теглене от ПОС. Също зависи от това, дали използваш банкомат, респ. ПОС на банката-издател на карта или друга банка.
Имай предвид, че обикновено има минимална такса при теглене, и от там нататък вече обикновено е процент от теглената сума.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За няколко години стигнах до извода, че да се работи само с една банка никак не е удобно. Може би съм минал поне през 7-8 банки. В крайна сметка си останах с дебитни карти в ЦКБ по пощенска. При вторите не съм имал проблеми да си тегля парите на каса дори и без повод, в ЦКБ не ми се е налагало но мисля, че и там няма да има проблем. Предимството на Пощенска банка пред ЦКБ за мен е електронното банкиране. И двете банки го предлагат но за ЦКБ ми трябва електронен подпис който аз нямам.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

може би Райфайзен .
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За да не започвам нова тема, пиша тук. Парите в пейпал акунта ми са подобни на тези в Микросметка на Ипей?
Искам да платя през Пей Пал стока, като в акаунта имам Х , а в картата към акаунта У. А сумата за плащане е за Х+У :( Ако е като в Ипей няма да се получи.
Днес ще пробвам и ако не забравя ще дам отзиви.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Няма проблеми да платиш с баланса + парите сметката, правил съм го май 1 път.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Мога само да ви кажа да не пробвате Пиреус, че ще се изнервите :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

аз ползвам пощенска банка и свиват такса 0.02% върху цялата сумата която си прехвърлиш по картата - водят се получени пари от чужбина
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

забравих да допълня, че е с дебитна карта, а не кредитна ...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ползвам Ескпресбанк и Уникредит като засега съм нямал проблеми, до 2-3 дена всичко е преведено в картата от ПП. При Експресбанк преди няколко месеца се абонирах за известяване с смс при постъпление или теглене на пари. Също така по всяко време мога да си проверя и баланса. На мен лично ми е много полесна тази услуга.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Мога само да ви кажа да не пробвате Пиреус, че ще се изнервите :)

Аз се опитах да си направя онлайн банкиране в Пиреус и цял ден не можаха да ми дадат парола.Дадоха ми две пароли и двете по някаква причина се отхвърляха от системата.Обясниха ми че това се случвало за пръв път и аз съм едвали не единствена с пролем с онлайн банкирането.Пей Пал сметката ми е вързана към тях и лошо ми става ако ще трятва да тегля някави пари от там.Ще трябва да я въража към друга банка
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

същата ситуация с онлайн банкирането и паролите само, че в Експресбанк - възмутен съм! Лошото е, че PayPal третира клиентите от БГ по особен начин. Докато в сащ, канада и други страни преполагам за оторизация на кредитна или дебитна карта, PayPal правят 1-2 малки трансфера по 20-25 цента, а за България - вземат 1.50 евро....не, че се губи нещо, но все пак трябва да има някаква равнопоставеност.
 

Горе