Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Няма значение коя е банката, само да не е ОББ
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Използвах ОББ в началото преди мноооого години.
Тогава нямаха конкуренция, но като започнаха да слагат такси на всичко им казах да си гледат работат и си закрих всички сметки.
Дълго ме убеждаваха да не го правя и кредити ми предлагаха, но не всичко се купува.

Та по въпроса, ЦКБ е най-добра за целта, а дори има и виртуална карта и не е необходимо да си изкарваш физическа ако ще я ползваш само за PayPal.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз за ПейПал и всичко друго онлайн ползвам вируална карта от ДСК. Във всеки един момент мога чрез онлайна да си прехвърлям пари от другите сметки от нея и към нея. Картата е Виза и до сега проблеми не съм имал.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

а каква е разликата между реалната и виртуалната карта, питам щот и аз имам виртуална, но не я използвам...иначе пазарувам основно с PayPal дебитна на ДСК
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Не можеш да теглиш от банкомат . тоест нямаш активна пластина.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Някой ще ми каже ли, дали има такси при прехвърляне на пари от PayPal към карта на ДСК? Преди малко бях в един от клоновете им и се държаха все едно не знаят какво е PayPal. Даже започнаха да ми четат тарифата в частта Swift преводи. Смях. Сега трябва да чакам да ми се обадят по телефона, защото докато бях при тях не успяха да им отговорят и от валутния отдел на банката. Като им казах, че PayPal и Swift нямат нищо общо, се засрамиха.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Винаги има такса, независимо от картата - тя е 2,50 във съответната валута по която прехвърляш. Като започнеш прехвърлянето всичко ще ти бъде изчислено от системата и така да видиш преди да потвърдиш
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Винаги има такса, независимо от картата - тя е 2,50 във съответната валута по която прехвърляш. Като започнеш прехвърлянето всичко ще ти бъде изчислено от системата и така да видиш преди да потвърдиш

Хайде прочети пак горното мнение, преди да се изказваш неподготвен.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Карта комбинирана с онлайн банкиране е най-удобното за paypal8)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

С ЦКБ цъкам 3 години без проблеми. Много съм доволен от тях.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Ползвам ПИБ в момента, но ми прави впечатление голямата разлика в курса с моментната котировка. Ползвам едно приложение за смартфон, което ми показва котировките в реално време и търся банка, която да не слага голям % върху курс продава...
Някой да има идея защо не мога да връщам пари от Paypal акаунта си към картата? Нямах проблем да линкна картата, но ако имам пари за теглене не мога да ги дръпна...
Може ли колеги с ПИБ карти да споделят?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Минал съм през много банки, но най-добрата за мен е ДСК. Стига да си малко търпелив в началото :) Теглил съм големи суми от пейпал, до сега не съм имал проблем + това когато се обадиш и на call центъра ти обясняват всичко подробно, докато при другите банки винаги съм попадал на нервни служители, където обесняват така, че нищо да не разбереш.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Въпреки, че изчетох няколко пъти всички мнения, аз пак не разбрах, дали има банка, която не взима процент от сумата, която си изпрзщаш от ПейПал към картата. Всеки пише, че няма проблем. И аз нямам по принцип, но просто не искам да ми взимат 1 %. Често пращам пари от Пейпал и ме е яд за тези пари, които ги удържат. Като попитах служителката за това, тя каза, че няма такава карта, която да не взима процент. Аз ползвам услугите на Уникредит и аз "нямам проблем " освен този 1 % :) Иначе парите пристигат на 2-я ден, не се бавят, отговарят на запитванията и т.н.
Също така не ми е ясно и конвертирането. Моя Пейпал акаунт е в $ , а картата BGN. Кой курс на долара пресмята? Този от Пейпал или този на банката, в момента в който пристигнат парите ли?

Благодаря, предварително.
 
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Въпреки, че изчетох няколко пъти всички мнения, аз пак не разбрах, дали има банка, която не взима процент от сумата, която си изпрзщаш от ПейПал към картата. Всеки пише, че няма проблем. И аз нямам по принцип, но просто не искам да ми взимат 1 %. Често пращам пари от Пейпал и ме е яд за тези пари, които ги удържат. Като попитах служителката за това, тя каза, че няма такава карта, която да не взима процент. Аз ползвам услугите на Уникредит и аз "нямам проблем " освен този 1 % :) Иначе парите пристигат на 2-я ден, не се бавят, отговарят на запитванията и т.н.
Също така не ми е ясно и конвертирането. Моя Пейпал акаунт е в $ , а картата BGN. Кой курс на долара пресмята? Този от Пейпал или този на банката, в момента в който пристигнат парите ли?

Благодаря, предварително.

Аз съм в друга банка, но също не съм усетил някаква такса по преводите от PayPal към картата. При обратната посока пък таксата е немислима.

Курса е този, който са взели в момента на осчетоводяването на плащането или получаването, така и не можах да хвана в кой ден точно взимат курса.
А курса който взимат е "Покупка на долари безкасово" т.е. изкупуват ти доларите на тази цена. Самия курс го определя банката като повечето са сравнително неизгодни спрямо обявения курс за БНБ, но все пак и те да намажат нещо...
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За неголеми суми (под 10к евро) доста банки цакат 7 евро за входящ превод :(
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За неголеми суми (под 10к евро) доста банки цакат 7 евро за входящ превод :(
За български банки ли говориш? Никога не съм забелязвал такова нещо при мен.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Щом цакат на банкомати, твърде вероятно е и за входящи. Просто тарифите от е-страници на банките е добре да се преглеждат ПРЕДИ да се създаде bank acc в банка, а след това и направата на карта, за да няма после „ама това що така?“.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Щом цакат на банкомати, твърде вероятно е и за входящи. Просто тарифите от е-страници на банките е добре да се преглеждат ПРЕДИ да се създаде bank acc в банка, а след това и направата на карта, за да няма после „ама това що така?“.

Не съм съгласен. Когато теглиш от банкомат имаш изходяща транзакция (превод). Нормално е за такова нещо да ти взимат такса. За входящ превод съм виждал такси само в кипърски банки ;)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Колеги ползва ЦКБ от дълги години и съм бил доволен от банката и бързината на преводите. От скоро не мога да разбера защо времето се увеличи доста на превод пейпал - картова сметка. От 2 години някъде ако пусна в понеделник - сряда сутринта са в картата, но ето в Понеделник съм пуснал днес е Четвъртък сутринта и ги няма. Вие имате ли такива наблюдения или това е свързано с Великденските празници в Западна Европа и оттам може би нещо да е забавянето. тъй като 01.04 до колкото знам е неработен за тях. Та искам да попитам дали са увеличили времео на обработка или при мен нещо е проблема?

мерси
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз по една седмица и горница чакам транзакциите... Fibank
 

Горе