Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

  • AdSense

    Votes: 51 85.0%
  • EasyAds

    Votes: 1 1.7%
  • Adwise

    Votes: 0 0.0%
  • Httpool

    Votes: 0 0.0%
  • Etarget

    Votes: 2 3.3%
  • MVMads

    Votes: 0 0.0%
  • ADWISH

    Votes: 0 0.0%
  • Друга

    Votes: 4 6.7%
  • GloadMarket

    Votes: 2 3.3%
  • Adversal

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    60
Аз мисля, че няма да е зле да се замислят, ако не за световно ниво, то поне на малко по-локално - Балканите, Европа. :) Но говорим за голям ръст тогава и много инвестиции (за реклама предимно). :) Но дано. Аз така на там бих поел. Както се вика, в една Румъния да влязат, пак ще е голям плюс за компанията. ;)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Наскоро реших да опитам да направя няколко български блогчета и да им вкарам малко трафик от фейсбук да видя как ще върви с адсенс реклама. Резултатът е доста разочароващ, за три дена- 28 кликвания- 1,70 евро, някакви идеи или съвети как да показвам по-скъпи реклами? Защото това ми се струва меко казано смешно...
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

"28 кликвания- 1,70 евро"

Ако това Ви се струва "меко казано смешно", за сайт на български, не знам какви са ви очакванията Ви. Това е реалността на рекламните мрежи които могат да се използват на български сайтове, другите мрежи за съжаление са още по-зле в заплащането.
 
"28 кликвания- 1,70 евро"

Ако това Ви се струва "меко казано смешно", за сайт на български, не знам какви са ви очакванията Ви. Това е реалността на рекламните мрежи които могат да се използват на български сайтове, другите мрежи за съжаление са още по-зле в заплащането.

Коя е рекламната мрежа? На Google?
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

AdSense, да.
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Започнете да предлагате реклама на разумна цена на офлайн бизнеси. Ако те нямат онлайн присъствие, партньорство със човек, които може да им го осигури ще донесе още финансови ползи. Когато големите играчи разберат каква е хавата, цената на рекламата ще се покачи, защото площите за реклама ще излезнат от рекламните мрежи, търсенето ще се увеличи и съответно цените ще се увеличат. Малка вметка, под предложение имам предвид лична среща или по телефон. Спама ще доведе до обратния ефект.
 
То го има и другото. Всеки бг тарикат иска да прави пари от 0 инвестирани. Повечето не включват в плановете си рекламата. Камоли тази в интернет. Само тук се прави така бизнес. Както се вика...Аз да го направя, после ще мисля за рекламата. ;) За това е така клика и икономиката като цяло. :)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

аз на доста от сайтовете си си слагам реклама на фирми с които съм се уговорил кихат ми и си чукам филтъра а не да следя кликанията:)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Не гласувах но погледнах резултата...
Много изразителен!
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Не че адсенс са кой знае какво но другите хептен не стават
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Едно време гласувах за адсенс, ама от два дена ги псувам на поразия. То бива бива ташак, ама 9 цента за 10 клика вече си е*ало мамата :cry:
 
Re: От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Едно време гласувах за адсенс, ама от два дена ги псувам на поразия. То бива бива ташак, ама 9 цента за 10 клика вече си е*ало мамата :cry:

Тия като на PTC сайтовете ще стигнат печалбите. :) Няколко стотици от цента. :) То не е смешно де. Ужас, пробвал ли си някакви оптимизации на позиции, за да вдигнеш CTR-а.
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Кога ли ще започне Адсенс да плаща малко повече за България? Кликове по 3-5 стотинки за направо смешни. Закучи се нещо, плащат прекалено малко за бг сайтове.
 
Re: От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Кога ли ще започне Адсенс да плаща малко повече за България? Кликове по 3-5 стотинки за направо смешни. Закучи се нещо, плащат прекалено малко за бг сайтове.

Това зависи изцяло от бг рекламодателите, и от части от Google, сайта, нишата, CTR и т.н. Но драстичното покачване ще се усети само тогава, когато за една банер позиция на някой предпочитан от рекламодателя сайт се борят повече от една кампания. Забелязвам, че доста нетематични реклами се появяват по сайтовете, изключвайки ремаркетинга или профилираното таргетиране на индивид. За да се направи по-ясна представа може да вземем един сайт за отслабване в US и такъв тук.
 
От: Re: От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Тия като на PTC сайтовете ще стигнат печалбите. :) Няколко стотици от цента. :) То не е смешно де. Ужас, пробвал ли си някакви оптимизации на позиции, за да вдигнеш CTR-а.
С тоя CPC боли ме фара за CTR-а. :D
А и нещата са навързани, от няколко дена се въртят шит реклами.
И при адверсал (където въртя адсенс през тях на един друг сайт дето е изял дървото от гошо) послените дни има спад на eCPM с около 15-20%, и там гошо пуска някакви шитни.
 
Е, CPC на рекламодателя няма как да знаеш колко е. Може да е 5 ст., 10 ст., но до теб да стигат 1-2 ст., защото имаш нисък CTR. Това поне си го знаеш. Освен, ако не си пуснеш сам реклама при теб, заложиш си бид и си кликнеш. Тогава ще хванеш от къде смърди рибата. :) Но най-често е от към главата -рекламодателя и разпределението на реклами.
 
От: Re: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Е, CPC на рекламодателя няма как да знаеш колко е. Може да е 5 ст., 10 ст., но до теб да стигат 1-2 ст., защото имаш нисък CTR. Това поне си го знаеш. Освен, ако не си пуснеш сам реклама при теб, заложиш си бид и си кликнеш. Тогава ще хванеш от къде смърди рибата. :) Но най-често е от към главата -рекламодателя и разпределението на реклами.
Според теб какъв CTR може да се докара с такава реклама?
adsense_shit.jpg

И това е на уникална статия на БЪЛГАРСКИ от над 500 думи за Швеция и гледано от БЪЛГАРСКО IP. Тоя гошо се прави на по-умен от колкото е.
Нещо като темата на уни за мат пръц ...
 
Имаш и още няколко "умни" трика на Google, които се пропускат тук - ремаркетинга и профилирането на юзър. :) Явно това е взело връх тук. Няма как да се знае дали въпросния потребител е бил на някой полски сайт, който е бил на банка или информация за банки, търсейки полски бързи кредити. :) Ох, не знам какво да ти кажа, малко е жалка историята. Дори не е за коментиране. Но няма как да получиш какъвто и да е било CTR, ако това, с което се базиках в горните изречения не се окаже истина, но шанса е прекалено малък, дори никакъв.

Мен реално си ме таргетира добре Google, Хостинги, SEO тулове, IT семинари, WP теми, какво ли не от сферата. Ти гледай как ще таргетира някой, който вършее по турските дейтинг сайтове. :)
 

Горе