Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

  • AdSense

    Votes: 51 85.0%
  • EasyAds

    Votes: 1 1.7%
  • Adwise

    Votes: 0 0.0%
  • Httpool

    Votes: 0 0.0%
  • Etarget

    Votes: 2 3.3%
  • MVMads

    Votes: 0 0.0%
  • ADWISH

    Votes: 0 0.0%
  • Друга

    Votes: 4 6.7%
  • GloadMarket

    Votes: 2 3.3%
  • Adversal

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    60

Blinky

Owner
Здравейте. Исках да ви попитам по ваши впечатления и опит като публишъри, коя е платформата, която плаща най-добре за трафика ви? Реших да пусна такава тема, за да могат хората да се ориентират и да четат мнения от хора, които вече се занимават с това.

Включвам най-големите, известни за мен, като има някоя по-малка или непозната за мен, ще я добавя. Няма никакъв проблем за мен. Нямам конкретно мнение, тъй като никога не съм монереризирал БГ трафик с БГ рекламна платформа.

Ще се радва да прочета коментарите ви след анкетата. :) Благодарско от мен. :)
 
От: Re: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

И все пак ще дам гласа си за Google AdSense, защото сам с тях имам опит. :)

Аз добавям Етаргет и Htpool/или както бяха там/ но не съм доволен от тях.....
АдСенс си остават фаворт. И мисля че повечето хора ще гласуват за тях.
Имам трафик от ФБ.страници - хора които кликат от чужбина от тези страници на ЕТ и други БГ реклами хич ги няма , а при чичо Г.те са наи-сладки :)
 
И аз мисля, че AdSense ще се отличи, но все пак нека проверим. Може да има изненада.

Да ти кажа честно, в твоя случай нещата с чуждестранния трафик е специфичен. Но по IP ли се разбира, защото е куцо това. Има много българи от чужбина, които посещават БГ сайтове. Ако е така, е кофти прецакня за публишърите. :)

Имаше и едни Неоген, но те фалираха. Бяха румънци, ако не ме лъже паметта.
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Ами в Блоггар от анализите, в tyxo.bg и накрая като видя цената на кликовете в АдСенс разбирам че е от чужбина.
Не е много точно, но се усеща :) Преди няколко дни пуснах в Пинтерест 2-3 снимки в Бллог само на 200 последователи....на другия ден в отчетите
 
Последно редактирано от модератор:
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Скрий я тази картинка по-добре, за да не те отнесе някой местен "конкурент". Направо е за бан.
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

То тва е рядкост за успокоение на конкурентите :D
иначе сме слаба работа,сега се учим.
Ама ако ша пречи снимката махам я.Нали несъм сгафил нещо да са издам :shock:
 
Най-добрата рекламна мрежа / платформа в България?

Ами в Блоггар от анализите, в tyxo.bg и накрая като видя цената на кликовете в АдСенс разбирам че е от чужбина.
Не е много точно, но се усеща :) Преди няколко дни пуснах в Пинтерест 2-3 снимки в Бллог само на 200 последователи....на другия ден в отчетите на чичо АдС. това:

Добре е определено 2 клика и 1.20+ евро. Не е никак зле. Другите платформи не го поддържат това. Просто не плащат за такива кликове. Но то пък е нормално, защото не са на световния пазара и няма как да го обърнат този трафик като рекламодателите вече са платили за БГ трафик. :)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

То тва е рядкост за успокоение на конкурентите :D
иначе сме слаба работа,сега се учим.
Ама ако ша пречи снимката махам я.Нали несъм сгафил нещо да са издам :shock:

1. От 16 импресии имаш 3 клика, съмнително е.
2. Показваш си печалбата от Adsense чрез скриншот публично - забранено е (според Adsense-правилата) .
 
От: От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

А това е за успокоение :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

1. От 16 импресии имаш 3 клика, съмнително е.
2. Показваш си печалбата от Adsense чрез скриншот публично - забранено е (според Adsense-правилата) .

Мерси братле....наистина това не го знаех....нема са пофтори :beer:
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

Blinky, пропуснал си gloadmarket.com. Не е лоша мрежа, а според мен първо е Адсенс и после са те, всичко друго не може да им се опре.
 
Blinky, пропуснал си gloadmarket.com. Не е лоша мрежа, а според мен първо е Адсенс и после са те, всичко друго не може да им се опре.
За БГ пазара ли говорим, защото не съм ги засичал тук? Или вече се слагат и работят с такъв трафик? Гледам, че са световна, за това. :)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

За БГ пазара ли говорим, защото не съм ги засичал тук? Или вече се слагат и работят с такъв трафик? Гледам, че са световна, за това. :)

Да .
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

в БГ е шит тия мрежи, дори и адсенса. Преди време от 1 реддит линк към приятелски сайт просто за проба дойдоха към 400-500 посетители от САЩ предимно и човека имаше около 4$ от тях. Тука от 5000 посещения може да не събереш и 1$
 
@Странникът, добавени са.

Много е зле положението. Но това не го дължим на нашите рекламни мрежи, а мизерните бюджети, които се наливат в Интернет.

В сравнение не сам със САЩ, но по-западните страни, разликата е 3-4 пъти, а и е възможно някъде и повече. Което означава,според мен, че интернет пазарът им е толкова пъти по-интересен от нашия на населението на страната. Все си мисля, дали има връзка и определено мисля, че има връзка между печалбите онлайн и популярността на Интернет като канал сред хората. Ако тук се отделя едва 4-5% от бюджета за Интернет, то в някой развити в това отношение европейски държави е 30-40%, което си е показателно. ;)

За това ще е така докато интернет не се превърне в един водещ канал, а не последна дупка на кавала. :) Но ми се ще за 2013 година да видим статистики от някоя независима агенция, която да има наистина добри данни. Достатъчно е да знаме колко и на къде са изхарчени пари за реклама (за канали за популяризация). Другото сами ще си го направим като заключение. :)
 
От: Най-добре плащащата рекламна мрежа в България?

На моите сайтове въртя реклами на 3 мрежи. Степенувал съм ги по най-добре плащащи. Повечето от другите изброени в анкетата са пълен мрак. Тествал съм някои от тях.

1. Адсенс
2. Глоадмаркет (Има стартирана от мен тема във форума за тях. Вижте я тук.)
3. Етаргет
 
Ясно. А възможно ли е да ни дадеш с колко пъти или % е разликата между първата в листа ти най-използвана мрежа и втората. В смисъл, има ли смисъл да правиш ротации. Защото съм виждал на доста сайтове да се въртят 2, от време на време дори 3 рекламни платформи, но никога не съм знаел има ли стимул и защо го правят при положение, ако ще е голяма разликата между топ и №2.
 

Горе